Осучаснення пенсій в Україні в 2021 році

Пенсійна реформа, розпочата кілька років тому, зазнала значних змін. На цьому вона не закінчилася. Інноваційне осучаснення пенсій в Україні в 2021 році продовжиться. Очікується, що в найближчому майбутньому зміниться мінімалка. Сума добавки буде значною. Принаймні так думають міністерства, які планують бюджет на наступний рік.

пенсия

Осучаснення пенсій-обіцянки політиківё

Прем’єр-міністр України обіцяв осучаснити пенсійні виплати 5,6 мільйонам пенсіонерів. Заява була зроблена кілька років тому. Осучаснення – це перерахунок пенсій в прив’язці до реального рівня заробітної плати. Уряд заявляв, що на модернізацію буде потрібно близько 40 млрд грн. Через рік сума скоротилася до 12 млрд. грн.

Поставлена перед Україною планка склала 50%. Таким чином, до 2020 року пенсійні виплати повинні були збільшитися в половину, в порівнянні з 2018 роком. У підсумку пенсіонери побачили мізерне підвищення, яке було пов’язане зі зміною рівня мінімалки. У виграші залишилася як завжди держава.

Виграш пенсіонерів досить умовний. Про те, що на осучаснення і перерахунок пенсій знадобиться додатковий ресурс, уряд почав говорити ще в грудні минулого року. Ставку зробили на те, що кошти з’являться від підвищення мінімальних зарплат.

Сьогодні дійсно, ситуація з наповненням бюджету непогана, але радіти рано. За прогнозами Нацбанку, крім зростання заробітної плати можливе зростання безробіття, інфляції, що і спостерігається сьогодні. Негативні наслідки коронавірусної інфекції, відсутність взаєморозуміння на міжнародній арені позначилися на всіх верствах українців. У 2020 році пенсіонери на собі випробували, що таке:

  • відсутність грошей на покупку соціально-значущих продуктів;
  • неможливість отримання послуг в медичних установ через відсутність лікарських препаратів і нестачі персоналу.
Читайте так же:  Пенсии в Украине в 2018 году переселенцам

Ситуація, що склалася зараз, – критична, вимагає екстреного вжиття заходів з боку уряду. Аналізуючи останні новини про осучаснення пенсій в Україні в 2021 році стає ясно, підвищення відбудеться обов’язково. Першим кроком до нього стане зміна мінімальних виплат.

Осучаснення пенсій в Україні за бюджетом 2021 року

Бюджет на 2021 рік верстається вже зараз. Ближче до осені документ буде подано на розгляд до ВРУ. Осучаснення пенсій в Україні за бюджетом 2021 торкнеться всіх соціально-незахищених верств населення.

Міністр соцполітики Марина Лазебна в недавньому інтерв’ю повідомила, що в наступаючому 2021 році запланована розробка програми, пов’язана зі зміною пенсійних виплат. Це стало відомо в телевізійному ефірі каналу Україна 24.

“У наступаючому періоді перед урядом і міністерствами поставлені амбітні цілі. ПФУ повинен розробити програму з підвищення пенсій і зробити так, щоб у держбюджеті вистачило грошей на виплати. Програма 2021 не стане новою. Це буде черговий крок по впровадженню реформування на Україні”, – заявила Лазебна.

Зі слів міністра наступного року знову буде підвищена мінімалка, але не на копійки, як у попередніх роках, а істотною. Якщо таке станеться, грошове забезпечення пенсіонерів вікової категорії 60-65 років зміниться в кращу сторону. Мінімалка досягне рівня 2100 грн. При підвищенні мінімальних виплат у липні 2021 року, особи на пенсії отримають кошти у розмірі 2600 грн. При цьому середня мінімальна зарплата по Україні склала 10542 грн.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль допустив впровадження накопичувального рівня пенсійної системи до 2021 року.

Крім зазначеного, на розгляді у ВРУ знаходиться кілька законопроектів про надання соціальної допомоги нужденним. До цієї категорії зараховані особи старше 80-річного віку. Очікується, що добавка до пенсійних виплат зазначеної категорії осіб складе не менше 500 грн. З яких резервів будуть вишукуватися кошти-поки загадка. Можливо, будуть підняті податкові зобов’язання, можливо, прийняті нові нормативні акти.

Налоги для предпринимателей в Украине

Реальні пенсії-до чого потрібно готуватися?

Цифри, заявлені міністром, написані на папері. Взяти гроші все одно не від куди. Тому депутати підстрахувалися. У законопроекті вони прописали, що пенсійні виплати в 2021 році складуть 44% від ПМ. За попередньою інформацією, зазначена сума складе 1848 грн. (приріст-1%). Виявляється, у держави може не вистачити по 212 грн. на пенсіонера. З урахуванням реальних підвищень гідною пенсія стане через 20 років.

Резюме

Осучаснення пенсій у 2021 році продовжиться. Бюджет 2021 обрадує пенсіонерів збільшенням мінімальних виплат. Зміна торкнеться всі категорії осіб похилого віку. Особливий сюрприз підготовлений старшому поколінню. Пенсійне забезпечення збільшиться завдяки соціальній державній допомозі.

Читайте так же:  Скільки додадуть пенсіонерам у 2021 році в Україні?

Оставьте комментарий