Пенсії переселенцям в Україні в 2021 році

Через антитерористичну операцію, яка почалася в чотирнадцятому році, багато жителів змушені були покинути свої будинки, переїхати в підконтрольні українській владі території. Але через переїзд у багатьох тимчасово переміщених громадян виникло багато проблем, перша з яких – матеріальне становище.

Працездатні особи залишилися без роботи, люди, які отримували виплати від держави, повинні пройти безліч процедур, щоб відновити свої виплати. Найчастіше виникають проблеми з пенсійними виплатами, деякі переселенці скаржаться на тривалу відсутність виплат. Тому українців, які тимчасово переїхали на підконтрольні території, цікавить питання, чи будуть платити пенсії тимчасовим переселенцям з Донбасу в 2021 році.

Згідно з останніми новинами, пенсії виплачуватися будуть, тільки зміниться процедура нарахування. Якщо раніше представники Пенсійного фонду перед рішенням про відновлення виплат перевіряли, де живе переселенець, оцінювали його матеріальне становище, то, починаючи з сімнадцятого року, перевірки скасували. Всі ці перевірки проводилися з метою визначити, насправді проживає людина за вказаною адресою. При будь-якому порушенні виплати припиняються.

Як оформити пенсію переселенцям у 2021 році?

Для початку тимчасово переміщеній особі потрібно стати на облік, оформити документ, що підтверджує його статус переселенця. Щоб отримати таку довідку, потрібно звернутися до відповідних органів, відділення яких знаходиться поблизу місця проживання (район, область).

Перше, що потрібно, – написати відповідну заяву, в якій вказати:

 • особисті дані (ім’я, прізвище, по батькові);
 • в якій країні проживає переселенець;
 • коли, де народився;
 • вказати, чоловік або жінка;
 • написати, чи неповнолітні діти, які приїхали із зони АТО;
 • інформація про людей, які супроводжують маленьку дитину (якщо з Донбасу приїхали Дорослі з неповнолітнім);
 • дані про прописку, місце проживання;
 • адреса тимчасового житла (не можна вказувати адресу Державної установи, місця, де людина не проживає);
 • вказати, які обставини стали причиною внутрішнього переміщення;
 • написати, чого потребує переселенець (житло, отримання освіти для дитини, медичні послуги);
 • вказати, чи є інвалідність;
 • якщо дитина влаштована в школу, дитячий садок, технікум, університет, вказати назву, адресу навчального закладу;
 • інформація про роботу, освіту.
Читайте так же:  Сезон охоты в Украине 2020-2021 года

Вкрай ставиться підпис переселенця, дата. Крім підписаної заяви, переселенець подає документ особи.

Наступний крок-подача заяви до Пенсійного фонду, надання документа про статус переселенця, особистісний документ (паспорт, код). Подавши заяву, представники Пенсійного фонду проводять перевірку, перевіряють справжність зазначених даних. Крім цього, служби перевіряють матеріально-побутові умови, складають відповідний акт. Протягом трьох днів вирішується питання про призначення пенсійних виплат. Всього на перевірку йде п’ятнадцять днів. На наступний день, якщо рішення комісії буде позитивним, до Пенсійного фонду відсилаються всі документи, в наступному місяці переселенцю на банківський рахунок надходять пенсійні виплати.

Пенсії в Україні в 2021 році переселенцям виплачуватимуться за такою ж схемою: спочатку потрібно буде оформити документ, що підтверджує статус переселенця, потім подати заяву до Пенсійного фонду.

Причини блокування пенсій переселенцям

Починаючи з початку війни на Донбасі в чотирнадцятому році, тимчасові переселенці почали скаржитися на припинення виплат. Все цікавило питання, чому блокують пенсії переселенцям. Бували такі випадки, коли житель Донбасу прописувався у свого друга, знайомого, який проживає на підконтрольній території, при цьому насправді проживав на Донбасі. Таким чином, українець отримував дві пенсії: від українського. російської держави.

У сімнадцятому році комісія припинила перевірки, перевірялося тільки справжність наданих документів. Незважаючи на скасування перевірок, контроль виплат триває досі.

Зупинка виплат пенсій переселенцям можлива з декількох причин:

 • переселенець, наближений до нього чоловік (близький родич) подав заяву з бажанням відмовитися від статусу тимчасово переміщеної особи;
 • людина вчинила терористичний акт, що принесло загрозу життю українців, цілісності країни;
 • корінний житель Донбасу повернувся на своє місце проживання;
 • українець, який приїхав зі Сходу країни, виїхав за межі України на постійній основі;
 • переселенцем була подана неправдива інформація на етапі оформлення довідки про статус переселенця, подачі заявки до Пенсійного фонду;
 • людина, яка приїхала з Донбасу, півроку не отримувала свої виплати, незважаючи на те, що гроші нараховувалися.
Читайте так же:  Пенсионный возраст в Украине 2021 для женщин и мужчин

Скасування довідки також здійснюється в автоматичному режимі, якщо переселенець не проживає за вказаною, тимчасовою адресою більше шістдесяти днів. Пенсії припиняються також після смерті пенсіонера.

Відновлення виплат пенсій переселенцям здійснюється поетапно:

1. Перший етап-з’ясувати причину зупинки виплат. Для цього є кілька способів: зателефонувати на гарячу лінію, прийти самому. По можливості можна записати розмову з представниками Фонду, отримати потрібну інформацію в усній формі, подати заяву з усією отриманою інформацією начальнику відділення Пенсійного фонду з проханням розібратися з причиною зупинки виплат.

2. Бувають випадки, коли в Пенсійному фонді з усіма питаннями просять звертатися до відділення праці та соціального захисту. Звертатися до цих органів слід після запитування причини скасування довідки про статус переселенця. Якщо причиною скасування виплат стало порушення закону, дізнатися, за якою статтею. Дуже важливо, щоб документи були підписані саме начальством, не інспектором. При відмові в прийомі можна звернутися до Кабінету Міністрів, зателефонувавши на гарячу лінію.

3. Останній крок-довести, що переселенець не залишав підконтрольної території. Для цього потрібно подати відповідний запит до прикордонної служби з проханням надати всю інформацію щодо перетину кордону протягом одного року.

У зв’язку з виниклими раніше проблемами людей цікавить питання, чи будуть виплачувати пенсії переселенцям із зони АТО в 2021 році.

Календарь бухгалтера в Украине в 2021 году

Зміни у процедурі нарахування пенсій переселенцям у 2021 році

Останні новини Про пенсії переселенцям в 2021 році в Україні свідчать наступне: двадцять першого серпня двадцятого року було прийнято постанову, згідно з якою зміниться процедура оформлення пенсій переселенцям.

Тимчасово переміщена особа, яка бажає оформити, відновити пенсійні виплати, має пройти ідентифікацію особи. Служби перевірятимуть особисті дані заявника, час прибуття на підконтрольні території, будуть також порівнювати дані, отримані від заявника, з даними з Пенсійного фонду. Оскільки через зміну влади порядок виплат пенсій не був затверджений, є ризик, що деякі переселенці залишаться без пенсійних виплат. У такому випадку українці, які приїхали з Донбасу, можуть звертатися до суду.

Оставьте комментарий