Пенсії вдовам військового пенсіонера в Україні в 2021 році

У грудні минулого року уряд анонсував поетапний підйом пенсій людям похилого віку з великим стажем роботи. При цьому розміщувалися коментарі про те, як вигідно працювати за офіційним оформленням. Тоді ж було дано відповідь на питання, чи підвищать пенсії вдовам військового пенсіонера в Україні в 2021 році. Чи будуть реалізовані настільки широко анонсовані благі наміри-поки не відомо.

Чи підвищать пенсії вдовам військового пенсіонера в Україні в 2021 році

Попереднє схвалення

У грудні 2020 року агентство УНІАН повідомило про проходження в першому читанні проекту ЗУ №2141, що передбачає підвищення з 70 до 90% грошового забезпечення максимальної пенсії військовослужбовців. Попереднє схвалення не завжди означає остаточно затверджений результат, тим більше що на цей захід необхідно майже 15 мільярдів в національній валюті і 2 мільярди щомісяця на покриття витрат, передбачених у проекті нового закону.

Скорочення соціальних виплат і пропозиції скасувати пенсії як такі, щоб врятувати бюджет, досить наочно демонструють стан скарбниці держави, її перманентним дефіцитом, який вже давно нікого не бентежить.

Пенсії вдовам військових пенсіонерів у 2021 році в Україні призначаються за умови:

  1. Що вони до цього не мали ніякого доходу, крім грошей, що нараховуються покійному чоловікові. Передбачається, що дружина військового не може заробити стаж, супроводжуючи чоловіка до місць служби, які можуть змінюватися досить часто.
  2. На таких же умовах призначається пенсія по втраті годувальника вдові загиблого військовослужбовця.
  3. Якщо військовий загинув у зоні військових дій, військова пенсія по втраті годувальника 2021 в Україні становить 40% від суми його доходу, якщо ж це сталося вже після виходу на пенсію, вдові буде виплачуватися третина від належної йому суми.
  4. Обставини призначення не залежать від віку, працездатності, має значення тільки неможливість працювати через необхідність догляду за його утриманцями, колишніми раніше на утриманні військового (дітьми, батьками, близькими родичами).
  5. Всього вдова може розраховувати на суму від 30 до 70% коштів, які нараховувалися чоловікові, але обсяг залежить і від того, працювала вона або перебувала на його утриманні, і від обставин відходу з життя. Тому в кожному конкретному випадку вона розраховується індивідуально.
Читайте так же:  Податок на пенсію пенсіонерів в Україні в 2021 році

Як нараховується пенсія вдові військового пенсіонера не має особливого значення, тому що має значення тільки його зарплата, вислуга років, звання, участь у бойових операціях (наприклад, в АТО), Регіон проходження служби. А вже вдові виплачується від 30 до 70%, залежно від вищевказаних обставин.

У реальності, навіть з урахуванням постанов Верховного суду на користь перерахунку пенсій військовим і обіцянок уряду про надбавки в новому році, все йде не так вже й гладко і знаходиться в підвішеному стані.

Українські реалії

Три роки тому Кабмін видав постанову №103, названу «про перерахунок пенсій…», яка передбачала поетапне підвищення виплат військовим, їх вдовам, які втратили годувальника і деяким іншим категоріям пенсіонерів. У 2018 р.їм планувалося додати 50%, роком пізніше – 75%, а з 1 січня минулого року – вже 100%. Таким чином, держава заощадила половину обіцяної надбавки протягом 12 місяців, в наступному році знову не доплатили, але вже меншу суму – кожній вдові військового по чверті обіцяного, і тільки в минулому році стали виплачувати 100 від запланованої надбавки.

Види пенсії вдовам військового пенсіонера в Україні

Відповідь на запитання, чи підвищать пенсії вдовам військовослужбовців залежить від двох факторів – грошового забезпечення покійного чоловіка та ЗУ «Про пенсійне забезпечення…», яке передбачає неможливість виплачувати вдові військового менше двох мінімальних пенсій.

З підвищенням розміру МП виросте розмір пенсійного забезпечення у тих вдів, які отримують мінімальні нарахування, незалежно від обставин (військового звання і посади чоловіка, обставин його загибелі або природної смерті).

Читайте так же:  Пенсионная реформа в Украине в 2020 году

Інші фактори

Мінсоцполітики ще у вересні минулого року опублікувало на своєму офіційному сайті графік підвищення пенсій. Повідомлялося, що це заплановано за рішеннями Уряду, які ж навіть нібито оприлюднені.

Глава відомства, Лазебна широко анонсувала підвищення пенсій у 10 мільйонів українських пенсіонерів (у 60% з них – пенсія на рівні прожиткового мінімуму). Потім була обіцяна індексація в березні, перерахунок пенсій працюючим в квітні і ще одне підвищення мінімальної пенсії, зі збільшенням надбавок окремим категоріям.

Підвищення пенсії вдовам військових пенсіонерів в Україні в 2021 році може відбутися і за цих обставин, за двох умов: що вдова підпадає в одну з категорій обраних (похилого віку, з максимальним або значним стажем, володіє особливими заслугами або старше 80 років і потребує стороннього догляду). І чи вистачить грошей у скарбниці на все це, з урахуванням її перманентного дефіциту, зовнішнього боргу, що склав у березні вже 120 мільярдів доларів і виплат по ньому, майбутніх уряду Зеленського вже в 3 і 4 кварталі поточного року, поки не відомо.

Що означає підвищення виплат сум від грошового забезпечення-поки невідомо, оскільки вони нараховуються безпосередньо військовослужбовцям-пенсіонерам, і чи захоче держава переносити це збільшення на вдів, поки невідомо. Це має бути закріплено законодавчо.

На юридичних сайтах пільги вдовам військових пенсіонерів в Україні на 2021 рік обіцяють за умови, що розміру пенсії недостатньо щоб забезпечити необхідний рівень життя. До них відноситься Допомога по втраті годувальника і одноразова допомога на поховання, компенсація послуг ЖКГ і навіть (при певних застереженнях поліпшення житлових умов).

Рекомендується детально дізнатися, які пільги передбачили муніципальні та регіональні влади. У деяких випадках можна придбати лікарські препарати зі знижкою (або навіть безоплатно, якщо вони підпадають під затверджений лікарями перелік). Всі ці дані можуть змінитися протягом поточного року. Невідомо, чи будуть вдови військових як і раніше обслуговуватися безкоштовно у військових клініках і госпіталях.

Читайте так же:  Повышение пенсии с 1 июня 2021 года в Украине

Оставьте комментарий