Пенсії військовим пенсіонерам України в 2021 році

На сьогоднішній день українські військові можуть розраховувати не тільки на хорошу заробітну плату і повний соціальний пакет, а й на дійсно гідну пенсію, якої буде вистачати на всі потреби. За останні роки пенсійне забезпечення військових кілька разів переглядалося і зараз ходять чергові чутки про те, що в 2021 році можливе підвищення виплат з певними змінами в законодавстві. Може трапитися так, що службовцям доведеться продовжити свій контракт ще на пару років, щоб зберегти свої виплати. Тому все частіше службовці задаються питанням про те, коли військовим пенсіонерам підвищать пенсії і які доплати отримають вони в підсумку, чи скасують вихідну допомогу і про які нюанси потрібно пам’ятати при розрахунку пенсійних виплат?

військовим пенсіонерам підвищать пенсії

З якими проблемами стикається сучасна армія?

Важливу роль відіграє не тільки те, які будуть пенсії військовим пенсіонерам України в 2021 році, свіжі результати обговорень політиків і фінансування української армії, а й ряд інших нюансів. Для розуміння всієї ситуації потрібно заглибитися в сучасний устрій виплат пенсій військовослужбовцям. Незважаючи на постійне реформування і введення великої кількості нових правил, ЗСУ все ще страждають від великого рівня корупції і сумнівного рівня соціальної підтримки самих військових. Чого тільки варті харківські скандали і арешти через те, що начальство вимагало у підлеглих хабарі за продовження контракту.

Що стосується пенсій, проблема криється в тому, що як тільки людина закінчує службу, то він стає просто непотрібним. Йому можуть спеціально не виплатити кошти за неодержане майно, гроші за невикористану відпустку і багато іншого. Траплялося навіть таке, що військовим пенсіонерам не перераховували пенсії, спеціально забуваючи про них, поки люди самі не зверталися в інстанції зі скаргами.

Звичайно, можна вирішити всі проблеми через суд, але це теж вимагає чимало часу і сил. Тому українська армія буквально потребує впровадження нормального, максимально прозорого та налагодженого механізму встановлення та регулювання пенсійних виплат

При цьому, згідно з чинним законодавством, в рамках отримання військової пенсії за віком, людина має право кожні 24 місяці робити перерахунок своїх виплат, навіть якщо він продовжує де-небудь офіційно працювати. Останні новини Про пенсії військових пенсіонерів говорять про те, що люди цим правом активно користуються, але в деяких випадках їм все ж доводиться звертатися в судові установи з позитивним результатом. Судова практика дозволяє пенсіонерам запросто вигравати в цих справах і державі доводиться не тільки виплачувати компенсації, але ще і піклуватися про судові витрати. В таких умовах владі простіше відрегулювати виплати, ніж кожен раз робити це з примусу, адже з часом збитки стають тільки більше, а виділити кошти на осучаснення не так вже й складно.

Читайте так же:  Пенсионная реформа в Украине в 2021 году

Про що говорять останні новини?

Що саме буде з пенсійними виплатами військовим у 2021 році, не знають навіть самі політики. Все залежить від їх подальших дій і прийнятих законопроектів. Грубо кажучи, Є два варіанти розвитку подій:

  • пенсії будуть підняті завдяки збільшенню заробітної плати службовців;
  • грошове забезпечення отримає перерахунок і цільову надбавку.

Перший варіант підкріплюється одним із законопроектів, що вже довгий час знаходиться на розгляді. Його суть полягає в тому, що влада хоче скасувати вихідну допомогу – грошові виплати у зв’язку з припиненням проходження служби і звільненням в запас. Потрібно розуміти, що у випадку з деякими службовцями розмір вихідної допомоги може доходити до кількох сотень тисяч гривень.

Зекономлені кошти планується спрямувати на збільшення виплат, завдяки чому має збільшитися заробітна плата кожного військового на 2-4 тисячі гривень. У свою чергу це позначиться на розрахунку і формуванні пенсійного забезпечення. Але навіть в такому рішенні є свої підводні камені. Тим, кому залишилося до пенсії менше року, доведеться прослужити ще пару років, щоб отримати нормальну пенсію, адже при розрахунку грає роль тільки дохід за останні два роки.

Призыв в Украинскую армию

Ось тільки це не позначиться на тих людях, які вже отримують пенсію. Вони, швидше за все, залишаться без надбавок, адже розмови про перерахунок військових пенсій поки не велися.

У другому ж мається на увазі, що нинішні виплати військовим пенсіонерам будуть в черговий раз переглянуті відповідно до актуальної економічної ситуації в країні і потребами самих пенсіонерів, в результаті чого виплати можуть бути збільшені на невелику суму. Не так давно Пенсійний фонд України провів перерахунок пенсій військовим пенсіонерам, і надбавка склала приблизно 300-700 гривень. В цілому невелике підвищення пенсій відбувається щороку, тому українці можуть розраховувати хоч на якусь надбавку, а ще варто не забувати про індексацію.

Різниця між вихідними на пенсію і тими, хто отримує її давно

Ті, хто займаються розрахунками пенсійних виплат, прекрасно знають про те, що пенсії тих, хто почав отримувати їх недавно і тих, хто вже не працює років нехай навіть 5-6, серйозно відрізняються. Проблема полягає в тому, що раніше заробітні плати були набагато менше, а нинішній перерахунок пенсій військовослужбовцям України поки не здатний повною мірою врахувати інфляцію, особливості економічної ситуації, фінансування та багато інших факторів. Ця проблема неодноразово обговорювалася владою і самі військові пенсіонери зверталися зі скаргами, влаштовували пікети. З цієї причини був розроблений спеціальний законопроект, який посприяє правильному перерахунку і дозволить не тільки повернути більшу частину виплат, а ще забезпечить відповідний соціальний захист колишнім службовцям, привнісши ряд важливих змін в нинішню систему.

Читайте так же:  Проект военной пенсионной реформы 2018 в Украине

Але це все не вплине на те, якими будуть пенсії військовим пенсіонерам України в 2021 році, свіжі результати обговорень політиками говорять про зворотне. Вся справа в тому, що влада вже встигли попередньо розглянути даний законопроект і оцінили його приблизно в 15 мільярдів гривень. Це чимала сума, яка попередньо не закладалася в бюджет на цей на цей рік, а тому виділити такі гроші без шкоди для інших сфер, реформ і планів просто неможливо. Обговорення призвело до того, що без наявності фінансування прийняття даного законопроекту не принесе будь-яких змін в кращу сторону.

Тому найближчим часом військовослужбовцям не варто розраховувати на прийняття цього закону, їм залишається лише самим боротися за свої пенсійні виплати, постійно звертаючись до судових установ для відновлення справедливості. Статистика показує, що з кожним роком кількість цих звернень збільшується, а тому є шанс, що владі все ж доведеться звернути пильну увагу на дану проблему.

Военнослужащие в Украине в 2021 году

Так на що розраховувати військовим пенсіонерам в 2021 році?

На даний момент останні новини про пенсії військовим пенсіонерам України в 2021 році з 1 січня позбавлені будь-якої конкретики, обговорюються лише можливі сценарії розвитку і від того, що вирішать політики, буде залежати дійсно багато чого. Багато експертів, провівши невеликий аналіз, зупиняються на тому, що істотних змін в плані розрахунку і нарахування пенсій поки не передбачається, влада швидше піде по другому і більш простому варіанту.

Вони просто піднімуть виплати з урахуванням зростання прожиткового мінімуму і проведуть частковий перерахунок, більшого чекати поки не доводиться. Сама надбавка сягатиме максимум 500 гривень, але потрібно пам’ятати, що виплати військовим встановлюються в індивідуальному порядку, а тому дана сума буде для кожного своєю.

Думка про те, що планується лише перерахунок пенсії всім військовим пенсіонерам в Україні в 2021 році, підтверджують і останні заяви президента країни. Останні доручення Володимира Зеленського своїм підлеглим стосуються вирішення проблем сімей загиблих учасників АТО та ООС. У постановах йдеться про те, що ці категорії людей отримують підвищення пенсійних виплат і додаткові матеріальні допомоги. Всього тих, хто отримає допомогу, буде близько 10 тисяч осіб, а питання про зміну грошових виплат для звичайних пенсіонерів поки не піднімається.

Читайте так же:  Льготы детям войны в Украине на 2021 год

Оставьте комментарий