Пенсійна реформа в Україні в 2020 році

На протязі вже довгого часу питання пенсійного забезпечення українських громадян залишається одним з найбільш обговорюваних. Влада, а також багато експертів говорять про те, що він вимагає ефективного і комплексного рішення. З урахуванням того, що чиновники і парламентарії все ще ведуть дискусії з приводу деяких частин і елементів реформи, вона продовжує поетапну реалізацію. Останні новини про пенсійну реформу в Україні говорять про те, що в 2020 році українців чекають чергові зміни, про які обов’язково треба знати.

Пенсійна реформа

Детальніше про всю пенсійну реформу

Перша частина реформи почала реалізовуватися ще в 2017 році, що постійно озвучувалося представниками уряду і засобів масової інформації. Очікувалося, що розроблені зміни виявляться дієвими і дозволять привнести підвищення рівня грошового забезпечення пенсіонерів, а також стануть якоюсь гарантією безбідної і гідної старості.

Пенсійна реформа в Україні в 2020р, як і всі минулі етапи, буде реалізовуватися на основі проекту, розробленого у ході партнерської співпраці з МВФ. Зміни стосуються не тільки поступового підвищення грошового забезпечення, але і реформування законодавчої бази, підготовки умов для адміністрування пенсійної системи і не тільки.

Чого саме чекати в 2020 році?

Є чимало змін, які привносить пенсійна реформа в Україні у 2020 році, таблиця виходу на пенсію також зміниться. Серед усіх планів Кабінету Міністрів України пріоритетним вважається вектор розвитку, за яким вийде максимально скоротити дефіцит Пенсійного фонду України, який на даний момент становить близько 160 мільярдів гривень. Потрібно враховувати й те, що одночасно буде зростати і середній розмір пенсійного забезпечення кожного жителя країни, від чого витратні статті будуть тільки збільшуватися.

 реформа

Однак поступове скорочення дефіциту при збільшенні пенсій – це показник того, що реформа працює належним чином і потроху спостерігаються виправлення ситуації у пенсійному забезпеченні. Згідно з планами уряду, за 2020 рік планується скоротити дефіцит не менш ніж на 15 мільярдів гривень. Остаточна цифра буде залежати від умов економічного зростання та інших важливих факторів.


Що стосується поправок, які стосуються державного пенсійного страхування, то до їх прийняття осіб за умови наявності п’ятнадцяти років страхового стажу міг подавати документи на оформлення грошового забезпечення в 60 років і йти на заслужений відпочинок. Ситуація змінилася, а тому з-за поправок в 2020 році піти на пенсію в 60 років можна лише за умови наявності 27 років страхового стажу. Далі ситуація буде поліпшуватися і з кожним роком необхідний розмір страхового стажу буде збільшуватися на один. В результаті в 2028 році потрібно буде мати вже цілих 35 років страхового стажу, що занадто багато. Через такі цифри подібні зміни постійно критикуються і засуджуються громадськістю, але вносити будь-які зміни поки не планується.

Читайте так же:  Размер минимальной пенсии в Украине в 2018 году

Є також і свіжі новини для жінок 55 років про пенсійну реформу в Україні. На даний момент достроковий вихід на заслужений відпочинок дозволений тільки жінкам 1961 року народження або навіть старше, але тільки при наявності необхідного рівня страхового стажу. Якщо людина досягла 63-річного віку і починаючи з 2018 року він не мав страхового стажу, то він має право на подачу документів для оформлення пенсійних виплат за віком при умові наявності страхового стажу від 17 до 27 років. В наступні роки ця норма буде збільшуватися і потрібно буде більше страхового стажу.

бюджет України

Що ще привносить пенсійна реформа?

Найсуперечливіше в реформі-це питання пенсійного віку. Якщо останні новини для шахтарів про пенсійну реформу в Україні хороші і їх не чекає скасування пенсії за вислугою років, то представникам багатьох професій доведеться виходити на заслужений відпочинок на загальних підставах. Наприклад, в 2020 році не зможуть піти на пенсію раніше державні службовці, наукові діячі, працівники органів місцевого управління, прокурори, депутати, судді та журналісти. Також для цих категорій громадян не встановлюватимуться спеціальні пенсійні нарахування, але раніше встановлені виплати збережуться в колишньому обсязі. У разі відсутності необхідного розміру страхового стажу дозволяється подавати документи на оформлення виплат тільки при досягненні 65 років.

Також проводиться поступовий перегляд пенсійних виплат з урахуванням багатьох змін. Згідно з проектом реформи, особи, які мають мінімальний стаж, будуть отримувати виплати на рівні прожиткового мінімуму, який в 2020 буде в середньому становитиме 2069 гривень в середині року. Також була введена обов’язкова індексація пенсій, яка в 2020 році буде коригуватися відповідним рішенням Кабінету Міністрів України. У наступні роки планується проводити індексацію залежно від зміни індексу споживчих цін.

Читайте так же:  Повышение пенсии вдовам военных пенсионеров в Украине в 2019 году

Пенсійна реформа в Україні в 2020 році для працюючих пенсіонерів не принесе нічого нового. Раніше для них вже були скасовані деякі податки, які дозволили отримувати своє забезпечення в повному обсязі, без зайвих відрахувань до державної скарбниці. Черговий етап не має на увазі впровадження якихось спеціальних механізмів для працюючих пенсіонерів, а тому для них все залишиться по-старому.

Що ще привносить пенсійна реформа?

Згідно із заявами представників влади, кожен житель України має чітко розуміти, що привносить кожний наступний етап впровадження пенсійної реформи. Це дозволить уникнути будь-яких сюрпризів і чітко розуміти, коли можна буде вийти на заслужений відпочинок і з якою пенсією. При цьому громадяни зможуть самі брати участь у добровільному пенсійному страхуванні, формуючи свої ВИПЛАТИ для забезпечення безбідної і гідної старості. Влада намагається приділити увагу не тільки нинішнім, але ще й потенційним пенсіонерам.

Оставьте комментарий