ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЇ УЧАСНИКАМ ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ В УКРАЇНІ НА 2021 РІК

У 2004 році був прийнятий закон «про поліпшення матеріального становища…» за №1603-IV, в якому зафіксовано, що учасникам БД належить грошова допомога, і вона не залежить від розміру одержуваних ними держвиплат. Її розмір на сьогоднішній день практично нічого не коштує, тому предметом інтересу людей із заслугами перед державою стало підвищення пенсії учасникам бойових дій в Афганістані в Україні на 2021 рік.

Законодавча база

Більшість громадян, які брали участь у бойових діях, за законодавством країни відносяться до пільгових категорій, і мають право на отримання пенсії. У деяких випадках діють окремі закони, прийняті ще до останніх подій. Так, наприклад:

  1. Право на зниження пенсійного віку гарантоване чоловікам і жінкам (які перебували на території локального військового конфлікту), з певним страховим стажем за Законом №1058 – IV. Подальше зниження пенсійного віку розглядалося, але законопроект не був прийнятий.
  2. За іншим законом, №1603-IV, їм належить цільова надбавка в розмірі 40 грн., яка не залежить від інших видів надбавок і пенсій.
  3. Постанова № 654 передбачає надбавку на догляд одиноким людям, які її потребують. У пільги учасникам бойових дій в Афганістані в 2021 році в Україні, згідно з цим же нормативним документом, входить 150 грн. за кожного непрацездатного громадянина, який перебуває на їх утриманні.
  4. В інших випадках питання про збільшення пенсійних виплат проводиться згідно виду, до якого вона відноситься. Пенсія учасникам бойових дій в Афганістані в Україні на 2021 рік може призначатися двох видів – Страхова і військова. Додаткові пенсійні виплати призначаються індивідуально і визначаються декількома факторами – від посади і звання до наявності контузій і каліцтв.

Пільги та спецпенсію воїнам-афганцям надають на підставі підтвердженого Статусу-ветерана бойових дій. Отримавши у військовій комісії округу ветеранське посвідчення, можна розраховувати на бонуси і преференції згідно з чинним законодавством. Для розрахунку розміру застосовується спеціальна формула.

Читайте так же:  Останні новини про пенсійну реформу в Україні 2021 року

Склад пенсії

Зміни в пенсійному законодавстві, введені два роки тому, не змінили схему нарахування пенсійних виплат. Розмір пенсії учасникам бойових дій в Афганістані визначається кількома складовими-середнім розміром зарплати, помноженим на індивідуальний коефіцієнт і аналогічний показник трудового стажу:

  • перший визначається за три роки, що передують виходу на пенсію;
  • другий – за індивідуальними показниками;
  • опитування зі стажем вирішується просто-рік перебування в зоні інтернаціональних дій розраховуються, за законом, на пільгових умовах;
  • в Україні немає відмінності між воїнами АТО, інтернаціоналістами з Афганістану та учасниками партизанських дій у ВВВ.

Але зате є законодавче обмеження мінімального розміру для інвалідів (після служби в Афганістані) і встановлено розмір надбавки до пенсії (від 40 грн. для учасників БД, до 50-70 грн. інвалідам усіх груп).

Конкретна інформація

С.Шута, заступник директора департаменту пенсійного забезпечення ПФУ, за повідомленням «Урядового кур’єра» заявила, що положення, що регулює, у скільки років виходять на пенсію ветерани Афганістану, регулюється статтею 115 Закону №1058 (ч. 1, п. 4). У довгому переліку тих, кому покладено достроковий вихід на пенсію, вони підпадають під категорію учасників бойових дій (перебування на фронті, виконання інтернаціонального обов’язку або участь в АТО щодо стримування російської агресії).

Цим же законом регулюється список необхідних документів для отримання дострокової пенсії (від посвідчення особи до довідки про зарплату за будь-які п’ять років страхового стажу, зроблену поспіль по роках до настання певної дати).

Читайте так же:  Повышение пенсии военным пенсионерам в 2018 году

Універсально-усередненої відповіді на питання, яка пенсія у афганців в Україні 2021, в офіційних джерелах не знайти, оскільки нарахування проводиться в індивідуальному порядку і багато в чому залежить від заробітку в наступні після військової служби роки.

Однак, за повідомленнями чиновників, вживаються заходи з осучаснення пенсії. У випадку з афганцями, вимушеними працювати після дострокового виходу на державне забезпечення через його розмір, участь країни в їх долі полягає в доплаті чверті від прожиткового мінімуму інвалідам і цільову грошову допомогу в розмірі 40 гривень.

При цьому офіційні джерела гордо повідомляють про мінімізацію впливу людського фактора на розмір призначуваної пенсії: тепер з’явилася можливість оформлення виплат, не виходячи з дому – через веб-сайт і портал електронних послуг.

матеріальна допомога

Про реальне підвищення

Що ж стосується підвищення виплат тим, хто вже оформив пенсію (страхову або військову – з двох видів, на які можуть претендувати ветерани афганської війни), то розмір підвищення буде залежати в 2021 від розміру і віку. Міністерство соціальної політики України повідомило, що збільшення пенсії торкнулося 2,3 мільйона українців. Воно сталося через збільшення розміру мінімальної зарплати. За українським пенсійним законодавством зростання мінімалки призвело до збільшення розміру мінімальної пенсії за віком. Воно торкнулося чоловіків зі страховим стажем в 35 років і жінок – з 30-річним.

За статистичними підрахунками, в середньому пенсії у цих громадян зросли на 295 гривень.

Це означає, що для воїнів-афганців підвищення реально тільки в разі певної кількості років трудового стажу і віку. В урядових колах ведуться розмови про скасування частини пільг, що покладаються воїнам-інтернаціоналістам ще з радянського часу, на тій підставі, що Україна не воювала в Афганістані, і не має ніякого відношення до тієї війни.

Читайте так же:  Льготы детям войны в Украине на 2021 год

Поки, не рахуючи НСУ і деяких пільг, вся відмінність афганців від простих пенсіонерів, полягає в можливості виходу на пенсію достроково і отримання щомісячних 40 гривень.

Оставьте комментарий