Підвищення зарплати бійцям Національної гвардії України в 2022 році

Новинний портал Інтерфакс Україна пише про брифінгу секретаря РНБ о.Данилова, який повідомив про намір влади збільшити фінансування сектора безпеки і оборони на 0,02% від ВВП. РНБО прийняла пропозиції щодо держбюджету з рекомендаціями збільшити фінансування важливих заходів.

Наскільки заплановане збільшення оптимізує ситуацію і збільшить зарплати силовикам і військовим, поки незрозуміло, але можна вважати це умовною відповіддю на питання, коли Національній гвардії підвищать зарплату в Україні.

ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ БІЙЦЯМ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ В 2022 РОЦІ

Огляд ситуації

Починаючи з 2015 року, коли нині екс-міністр МВС а.Аваков повідомив про довгоочікуване підвищення зарплати офіцерам і рядовому складу спецназу МВС і Нацгвардії, в українських ЗМІ перманентно з’являються публікації, сповнені райдужних перспектив і привабливих обіцянок. У них можуть міститися наміри оснастити ці важливі структури новітньою технікою, зростання зарплат на 300% або неодноразова індексація за рік, але точної дати, коли бійцям Нацгвардії підвищать зарплати, не наводиться.

Зате є високопарні запевнення про будівництво професійних армії і сил охорони правопорядку.

О.Данилов повідомив про намір з бюджету, який повинен скласти 319,4 млрд грн., профінансувати відразу кілька напрямків:

 • підвищити рівень фінансування військових, збільшити їх грошове утримання;
 • підняти зарплату поліцейським;
 • забезпечити в бюджеті кошти на надання житла службовцям у ЗСУ;
 • профінансувати на 100% раніше відкладені ракетні програми;
 • придбати для ВМС новітнє озброєння.

Наскільки в ці плани вписується підвищення зарплати Національної Гвардії в Україні 2022, можна зрозуміти з цифр, які наводить видання Корреспондент, що цитує повідомлення від Інтерфакс Україна, все ще дивом не забороненого президентом Зеленським.

Нещодавно л. Денисова, Уповноважений ВР з прав людини, повідомила, що українська влада винна військовослужбовцям майже півтора мільярда гривень по зарплаті. На совісті влади чимала сума і з трьох мільярдів, яких на Україні досягла заборгованість з виплати лікарняних.

Що можна згадати

Впевненість в тому, що зарплата бійця Нацгвардії України – одна з найвищих в країні, помітно похитнулася у свідомості простого обивателя, навіть на тлі запевнень на проурядових сайтах, що саме на добровольцях і службовців внутрішніх військ цієї структури, грунтується безпека і правопорядок в Україні.

Неодноразові запевнення оптимізувати ситуацію з негідною оплатою, вилилися в невелике зростання прожиткового мінімуму і мінімалки, скасування тарифних розрядів, нарахування зарплати за званнями.

Не поліпшило ситуацію і неодноразове переформатування структури:

 • добровольцям платять у розмірі ПМ;
 • вище всіх зарплата у контрактників, але вона стартує від суми мінімалки;
 • одноразова премія не перевищує 3 тис. грн.

Цікаво, що багато новинні агентства пов’язують між собою обіцяне підвищення зарплат і потенційне скорочення бійців Національної Гвардії в 2022 році в Україні. Ці повідомлення з точністю повторюють прогнози на початку 2021, але довгоочікуване підвищення в колосальних масштабах так і не відбулося, а число доблесних нацгвардійців зменшилося через добровільні звільнення: Захисників України-добровольців не влаштовували низькі зарплати. Не надто задоволені і контрактники, які порівнюють оплату своєї діяльності з рівнем в країнах Європи і пострадянського простору.

Читайте так же:  Підвищення зарплати контрактника в Україні в 2021 році

Перспектива

Досить просто проаналізувати законопроект, який з’явився на сайті ВР (навіть при тому.

ЗАРПЛАТА БІЙЦЯМ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ

Що в нього, безсумнівно, внесуть неодноразові зміни), щоб зрозуміти, що перспективи по зростанню зарплат практично нульові:

 • влада традиційно збільшила кошти на своє утримання;
 • збільшаться витрати на РНБО, офіс Генпрокурора і НАБУ;
 • на поліцію кошти урізані • а на армію зросли незначно;
 • сумнівним видається зростання зарплат вчителям і медикам (у проекті про це немає ні слова).

За запитом останні новини Про індексацію зарплати бійцям Національної Гвардії в 2022 році в пошуковику нічого не знайдено, хоча у Росгвардіі є чималі перспективи зростання. З індексацією в Україні взагалі поки нічого не ясно – є законопроект про введення щорічної, з березня 2022, але на це в бюджеті не вистачить коштів, навіть з урахуванням донорських вливань від зовнішнього управління.

Є й інший проект закону-про скасування індексації, як компенсаційного механізму. Вміле управління країною впевнене, що всі помилки і недоліки викликані саме його застосуванням, а сам він давно застарів і потребує виключення з фінансової практики. Так що наскільки збільшиться зарплата у доблесної Національної гвардії-поки спрогнозувати неможливо.

Оставьте комментарий