Підвищення зарплати бухгалтера в Україні в 2021 році

Розрахунок податків і здача звітності не обмежують набір завдань, з якими доводиться стикатися бухгалтерам на щоденній основі. Нарахування заробітних плат іншим підлеглим теж вимагає навичок. Коли бухгалтерам підвищать зарплату в Україні, вже цікавить багатьох.

зарплати бухгалтера в Україні в 2021 році

Яка ситуація з винагородами складається зараз?

Професія продовжує зберігати затребуваність на сучасному ринку, з цим мало хто сперечається. Але далеко не кожному керівнику вдається знайти підходящого фахівця, який розбирався б з усіма питаннями. Тому і заробітна плата продовжує збільшуватися не дуже швидкими темпами. Зараз можна зустріти вакансії, де пропонують кілька тисяч гривень, від 5 до 6. Тільки професіонали з практичним досвідом і різними сертифікатами можуть розраховувати на більш серйозні оклади.

Але попит продовжує підвищуватися. І самі представники професії сподіваються, що незабаром вже не можна буде зустріти цифри менше 10-12 тисяч гривень. Такими є останні новини Про індексацію зарплати бухгалтерам в Україні в 2021 році.

Про вимоги з боку роботодавців

Статус компанії або підприємця, професіоналізм самого співробітника багато в чому визначають, яким буде рівень винагороди. Проводилося безліч досліджень, щоб розібратися, який кандидат вважався б ідеальним. Найчастіше вимоги до бухгалтерів виглядають наступним чином:

1. Освіта. Один з головних критеріїв навіть для тих, хто вже володіє професією на практиці. Облік і аудит, Фінанси та економіка – ось спеціальності, дипломи за якими підвищують шанси на отримання серйозного окладу. Великою перевагою стане знання англійської мови, адже все частіше в Україні бізнес орієнтується на західні країни. Спрощують пошук роботи всілякі сертифікати.

2. Вікові рамки. Для деяких роботодавців це правда важливо, інші майже не звертають уваги.

3. Досвід роботи. Не такий великий відсоток керівників готовий взяти фахівця, щоб надалі займатися його навчанням. Позитивну відповідь дають приблизно 15% від усіх опитаних. Іншим важливий хоча б трирічний мінімальний досвід на аналогічній посаді.

4. Професійні навики. На великих підприємствах наймають відразу кілька бухгалтерів, в тому числі і головних. У випадку з невеликими компаніями одна людина може займатися всіма питаннями одночасно.

Набагато простіше знайти гарне місце тим, хто вже пропрацював в цій сфері хоча б кілька років. У цьому випадку зарплата головного бухгалтера в Україні точно буде вище.

Буде ли штраф за неоформленного работника в Украине?

Чи чекати скорочень?

Зараз попит на фахівців залишається високим, тому свідомо скорочення ніхто не планує. Винятки роблять тільки для працівників, які зробили помилку. До теперішнього часу кількість скорочень зменшилася, адже і економічна ситуація налагоджується.

Про відповідальність за трудовим договором

Дисциплінарна відповідальність настає, якщо працівник порушив свої трудові обов’язки. Бухгалтери не стали винятком з правил. Особливість більшості трудових договорів – в тому, що вони дозволяють застосовувати тільки обмежену матеріальну відповідальність по відношенню до підлеглих.

Наприклад, якщо заподіяно шкоду – то саме він і компенсується. Більш середньої заробітної плати стягувати в таких ситуаціях не можна. До бухгалтера можна застосувати і більш серйозні покарання, але це не так просто. І очікуваного результату теж в більшості випадків не буде.

Як можна підвищувати свої оклади?

Перший і найпростіший варіант – розмова з начальством. Але далеко не всі готові до таких кроків, як показує практика. Ще краще – коли бухгалтер освоює нову ділянку відповідальності, або отримує будь-які цінні навички.

Читайте так же:  Підвищення зарплати космонавта в Україні в 2021 році

Зазвичай ймовірність підвищення зарплати збільшується при появі наступних умінь:

  • співпраця з міжнародними партнерами, ведення документації згідно прийнятих стандартів;
  • проведення комплексного економічного аналізу та складання прогнозів по кожному вузькому напрямку;
  • організація управлінського обліку, при якому керівники будуть бачити реальні показники для підприємства;
  • робота з великими обсягами інформації, здатність автоматизувати процес. Тоді й гарантовано підвищення зарплати бухгалтерам в Україні 2021 року.

Розмір компанії і галузь теж можна змінювати, якщо вони не підходять. Будівництво, важке машинобудування і видобувна галузь – напрямки, де можна розраховувати на найбільші оклади.

Зміна галузі – не така проста справа, але це можливо. Головне-якомога швидше освоїтися з новими правилами і нюансами. Але основні принципи бухобліку залишаються скрізь приблизно однаковими.

Інша справа, коли обсяг роботи змінюється на користь більшого бізнесу. У маленьких компаніях характерна відсутність співробітників і складних питань. Більшість обов’язків стають рядовими.

Роботу точно пора міняти, якщо є розуміння, що це максимум можливостей. Треба рухатися далі і на новому місці, коли більшість процесів виявляться оптимізованими. Бухгалтер може рости разом з підприємством, якщо керівництво в цьому зацікавлене.

Від міста заробітна плата теж залежить. Те ж саме стосується форми зайнятості. Іноді віддалена робота передбачає більшу винагороду. Такий варіант корисний і тим, що при можливості можна знайти відразу декількох роботодавців, що теж позначається на окладі позитивно. І в звичайному житті можна вибрати таке рішення, якщо часу і сил вистачає. Фріланс дозволяє звертатися за співпрацею до тих, хто проживає в регіонах з підвищеними винагородами. Скорочення бухгалтерів у 2021 році в Україні точно ніхто не планує.

Налоги для предпринимателей в Украине

Висновок

Найвищі зарплати – 20-30 тисяч гривень, але в цьому випадку ціна помилок теж стає досить високою. Тому до посадових обов’язків потрібно ставитися особливо відповідально. За останні кілька років помітна тенденція, згідно з якою бухгалтерам пропонують все більш високу винагороду. При цьому багато керівників досі віддають перевагу традиційним варіантам ведення бізнесу, тому набирають хороших фахівців в штат. Головне-наявність хоча б мінімального досвіду. Все інше прийде з часом. Як і рішення змінити місце, якщо це необхідно.

Читайте так же:  Розрахунок індексації зарплати в Україні 2022 - калькулятор

Оставьте комментарий