Підвищення зарплати депутатів України в 2020 році

Найбільш затребувание питання, що викликає багато суперечок серед представників влади і серед простих громадян – скільки отримують депутати в Україні. Кожен рік з прийняттям рішення про те, яку суму виділити на економіку, розвиток країни, зарплату працівникам, службовцям на благо держави, нардепи не забувають про свої виплати. Щороку сума щомісячних виплат то зменшується, то збільшується. Крім цього, депутати мають деякі привілеї, на які також виділяються кошти. Інформація про те, яка буде зарплата депутата Верховної Ради України найближчим часом, нещодавно з’явилася в Мережі.

Підвищення зарплати депутатів

Діяльність українських обранців

Депутат-людина, представник будь-якої партії або ж той, який самостійно, без допомоги, підтримки з боку політичних сил, став нардепом. Представника влади обирає народ України. Для цього проводяться парламентські вибори. П’ятірка партій-лідерів проходить у Верховну Раду. Кожен депутат представляє окремий регіон, захищає інтереси народу, області, всієї країни, підтримуючи або відхиляючи законопроекти, висунуті спікером на голосування. В обов’язки цієї категорії людей входить присутність на кожному засіданні, голосувати за закони, поправки в деякі проекти, якщо це необхідно для блага країни, контролювати, входити до складу комісій, які працюють на загальне благо держави. Всього депутатів у ВР – чотириста п’ятдесят, термін, який виділяється на діяльність окремо взятого депутата, політичної сили – п’ять років. Іноді вибори глави країни, депутатів (парламентські вибори) проводяться майже одночасно.

Депутатом може стати будь-хто, старше двадцяти одного року. Той, хто став представником українського народу у Верховній Раді, не повинен займатися будь-якою діяльністю, працювати у сферах економіки, що приносять додатковий дохід.

За свою роботу у Верховній Раді в якості народного представника виплачується щомісячна зарплата, премії, виплати за депутатську діяльність. Основна привілей народного обранця – заборона на переслідування, арешт, в незалежності від того, яке правопорушення він скоїв. Для того, щоб мати можливість покарати порушника, інші депутати повинні проголосувати за зняття недоторканності.

Зміни дитячих виплат у 2020 році в Україні

Яка буде офіційна зарплата народного депутата України, залежить від декількох факторів. Обранці людей для захисту їхніх інтересів мають такі привілеї, додаткові виплати:

 • проїзд у будь-якому виді транспорту безкоштовний;
 • якщо людина приїхала з іншої області, не місцевий, він може орендувати будинок, квартиру, номер в готелі за рахунок держави;
 • кожен депутат має свою приймальню, всі витрати також виплачує уряд;
 • поїздка по областях, в інші країни в ділових цілях оплачується із загальної скарбниці;
 • кожному виділяється мобільний телефон, службова машина.
Читайте так же:  Минимальная зарплата в 2020 году с 1 марта в Украине

Всі кошти виділяються із загального бюджету країни. Зарплата депутатів України, згідно з прийнятим в сімнадцятому році Законом, підвищиться.

У сімнадцятому році був прийнятий закон, згідно з яким здійснилася індексація зарплати депутата України в 2020 році. Якщо до сімнадцятого року офіційні виплати становили сімнадцять з половиною тисяч гривень, то зараз сума зросла до двадцяти. Крім цього, кожному парламентарію виплачуються додаткові кошти згідно з привілеями.

Кожен народний депутат отримує наступні виплати:

 • офіційну заробітну плату;
 • доплату за діяльність;
 • виплати на знімання квартири, будинки, готелю;
 • кошти на приміщення для зустрічей з виборцями, журналістами;
 • гроші на поїздки, відрядження в іншу область, за кордон.

Зарплата депутата Верховної Ради України 2020, сума становитиме близько двадцяти тисяч гривень. Крім цього, кожен нардеп отримуватимуть надбавку, сума буде такою, яка у міністра. Саме ці виплати будуть орієнтуватися на прожитковий мінімум. Спочатку 2020-го прожитковий мінімум був на рівні 1762 гривні. Зі скількох прожиткових мінімумів складатиметься заробітна плата чиновника, залежатиме від статусу, займаної посади. Станом на перше січня 2020 року представники влади отримуватимуть такі надбавки:

 • голова Верховної Ради (спікер) отримуватиме дванадцять прожиткових мінімумів (21 144);
 • віце-спікеру нараховуватиметься щомісяця одинадцять з половиною прожиткових мінімумів (20 263);
 • сума для другого заступника голови ВР рівнятиметься одинадцяти прожиткових мінімумів (19 382);
 • лідер політичної партії, а також голови комітетів, головні з питань приватизації – десять з половиною (18 501);
 • десять цілих три десятих від суми проживання, розрахованої на одну людину (трохи більше вісімнадцяти тисяч), будуть отримувати: заступники голів, лідерів партій, секретарі комітетів, які очолюють підкомітетами;
 • депутати, що входять до складу комітетів, крім основної зарплати, отримає щомісячну надбавку, сума якої рівняється десятьма мінімумам, в цифрах це 17 620.
Ставка єдиного податку

Заробітна плата народних обранців

Якщо порахувати, то на одного депутата щомісяця виплачується наступна сума:

 • зарплата в розмірі близько двадцяти тисяч;
 • надбавки згідно прожиткового мінімуму;
 • сім з половиною тисяч гривень на проїзд;
 • держава виплачує близько двадцяти тисяч в місяць на оренду житла (650 гривень на добу);
 • на утримання додаткових кімнат, призначених для проведення зустрічей, виділяється сто шістдесят гривень в місяць);
 • вісімсот гривень на місяць на ділові поїздки.
Читайте так же:  Підвищення зарплати бійцям Національної гвардії України в 2021 році

Щомісяця, з урахуванням усіх виплат, виходить, що найбільше отримує спікер – близько сімдесяти тисяч гривень в місяць. Решта депутатів отримують менше, залежно від того, яку посаду вони займають. Підвищення зарплати депутатів України в 2020 році здійснилося у зв’язку з підвищенням цін, тарифів, підняттям мінімальної заробітної плати по всій країні, збільшенням прожиткового мінімуму.

Оставьте комментарий