Підвищення зарплати ДСНС в Україні в 2021 році

Спостереження останніх років показують, що впроваджувані раніше і сьогодні реформи були створені за участю провідних європейських фахівців, аналітиків та експертів. Винятком не стала і Державна служба надзвичайних ситуацій. Завдяки якісно розробленій реформі відбулося чимало важливих змін. Найголовніші з них-попереду. У прийдешньому періоді планується повністю привести ДСНС до європейського зразка. Більш того, реформа передбачає, зміна грошового забезпечення представників цієї служби. Таким чином професія стане престижною і до неї потягнеться молоде покоління. Саме тому багатьох цікавить, які саме зміни передбачає актуальний проект реформи і коли ДСНС підвищать зарплату в Україні в 2021 році.

коли ДСНС підвищать зарплату в Україні

Результати проведеної в ДСНС реформи

Спочатку впровадження реформи почалося в 2017 році. З цих причин ряд важливих змін дали про себе знати в попередньому періоді. Європейський вектор розвитку дозволив Державній службі надзвичайних ситуацій досягти нового рівня. Відбулося переоснащення багатьох відділів і частин служби.
Однак, реформа передбачає повне забезпечення всіх співробітників необхідним оснащенням і технікою. Крім реорганізації старих підрозділів почали створюватися спеціальні бригади на добровільній основі, які закріплювалися за певною територією, наприклад, кварталом або вулицею.

Зараз реформа впроваджується згідно з планом. Але для повної реорганізації служби буде потрібно ще кілька років.

Особлива увага в прийдешньому періоді буде приділятися кваліфікації працівників, їх умінням, фізичній підготовці. Що стосується груп добровольців, то вони повинні бути підготовленими, мати первинні та загальні знання з надання медичної допомоги, пожежогасіння тощо.

Все це повинно поступово сприяти підвищенню ефективності всієї служби.

Більш того, додатковим стимулом стане гідна заробітна плата. Планується, що зарплата співробітникам ДСНС в Україні буде збільшена в кілька разів у порівнянні з попереднім періодом. Експерти припускають, що під час завершення періоду впровадження реформи грошове забезпечення кожного працівника становитиме не менше 15-20 тисяч гривень на місяць. Реформа не є кінцевою, протягом усього терміну впровадження вона може доповнюватися новими положеннями і пунктами, а тому згодом можливі нові основоположні зміни.

 коли ДСНС підвищать зарплату

Про скорочення в ДСНС у 2021 році

Останнім часом в підрозділах і частинах служби відбувалися певні скорочення штату. Важливо, що скорочення співробітників ДСНС у 2021 році в Україні можливе, але воно торкнеться не всіх.

Справа в тому, що протягом багатьох років в державі було сформовано чимало частин, які з часом почали простоювати, не виправдовувати надію і витрати держави. Однак, на них все одно виділялися кошти з державного бюджету, які просто йшли в нікуди. З метою економії держбюджету в 2021 році планується злиття частин і відділів ДСНС або їх ліквідація. Більш того, час від часу буде відбуватися атестація всіх працівників. Ті працівники, які покажуть хороші результати і матимуть достатні навички, знання зможуть претендувати на вищі посади. Також під час загального скорочення частини їм буде пропонуватися місце в іншому підрозділі.

ІНДЕКСАЦІЯ ЗАРПЛАТИ В 2021 РОЦІ В УКРАЇНІ

Повноваження рятувальників у 2021 році стануть новими

Багато з повноважень, пов’язаних з перевірками підприємств різної форми власності, які були раніше у інспекторів, в 2020 році були скасовані. Це зроблено з метою недопущення корупції та інших протиправних дій. Перешкоди, створювані інспекторами підприємствам і організаціям змушували керівників давати хабарі. Введення обов’язкового страхування стало основною причиною того, що підприємці і різні організації стали рідше порушувати пожежні вимоги.

Справа в тому, що обов’язки і повноваження у сфері забезпечення пожежної безпеки та інших сферах майже повністю були перекладені на плечі страхових служб. Але служби не дають страховку неблагонадійним компаніям, адже потім їм доведеться оплачувати страхові випадки. Це ще одна європейська методика, яка дозволила ефективно боротися з низкою проблем і загроз.
Деякі з повноважень планується перекласти на плечі добровільних груп, які надаватимуть допомогу у разі надзвичайної ситуації на закріпленій за ними території.

Читайте так же:  Підвищення зарплати бухгалтера в Україні в 2021 році

Що стосується співробітників ДСНС, то вони будуть відправлятися на більш серйозні і важкі виклики. Оскільки на таких викликах існує велика загроза здоров’ю та життю службовців, було вирішено провести підвищення зарплати ДСНС в Україні 2021. Сенс поставленого завдання полягає в тому, щоб зарплата рятувальника відповідала спектру виконуваних обов’язків наявним знанням, досвіду, навичкам, тощо.

Саме тому вони будуть проходити більш серйозну підготовку, постійно відвідувати курси підвищення кваліфікації. Але деякі простіші заходи будуть доручені добровольцям, щоб трошки знизити загальне навантаження і зробити процедуру контролю суспільним завданням. Тому дотримання норм безпеки має стати загальнонародним обов’язком.

Останні новини про індексацію зарплати ДСНС в Україні в 2021 році

Відповідно до прийнятої на 3 роки Програми соцекономрозвитку України на 2020-2022 затвердила зарплати українців, у тому числі представників правоохоронної та Державної служби. З перевірених джерел стало відомо, що через 2 роки вона досягне пристойного рівня і стане рівною 22 тис.грн. Останні новини про індексацію зарплати ДСНС в Україні в 2021 році не виключили її неодноразове проведення. У підсумку, зростання зарплата працівників ДСНС може відбутися згідно з програмою, індексації грошового забезпечення і в зв’язку з підвищенням прожиткового рівня, який змінюється протягом року як мінімум 2 рази.

На сьогоднішній день експерти бачать кілька сценаріїв зміни грошового забезпечення службовців:

  • стандартний-ВВП 2020 року наблизиться до позначки 3,7%, середня зарплата збільшиться до показника 12500 грн., в 2021 і 2022 роках ВВП може скласти,забезпечення рятувальників зросте в межах 4-4, 5% відповідно;
  • оптимістичний-ВВП в прийдешньому періоді складе 5,5%, зарплата службовців виросте в межах 2 тис.грн., через рік ще на 2 тис.грн. і наблизиться до показника 17000 грн.
Читайте так же:  Повышение зарплаты юриста в Украине в 2020 году

У песимістичний прогноз ніхто не вірить, тому він не розглядається експертами. Справжні зміни показують, що сценарій швидше за все буде сприятливим, тому, сподіватися на підвищення грошових виплат варто.

Резюме

На порозі 2021 року велика частина населення, в тому числі і рятувальники цікавляться питанням, коли і наскільки зросте зарплата. Згідно з планами реформування служби ДСНС грошове забезпечення службовців має змінитися в 2021 році в січні. Зростання зарплати буде планомірним і поетапним. Про нього стане відомо з офіційних урядових джерел. Не виключено кілька підвищень протягом року. Це відбуватиметься до тих пір, поки показник не досягне 22 тис.грн., рівня, запланованого реформою.

Оставьте комментарий