Підвищення зарплати фармацевта в Україні в 2021 році

Сайт Сильна Україна поінформував своїх читачів про те, що, сила слова і друку якимось чудесним чином трансформувала реформу медицини, запущену Супрун. І саме завдяки змінам, які відбулися, Кабмін в січні 2021 року позитивно відповів на питання, чи буде підвищення зарплати фармацевта в Україні в 2021 році: останні новини повідомили, що вона в цілому до кінця року зросте майже на 30 відсотків.

Підвищення зарплати фармацевта в Україні в 2021 році

Загальне положення

Державна служба статистики в кінці минулого року повідомила, що зростання зарплат в Україні як і раніше стабільний, починаючи з 2018 року. Вона навіть перерахувала в яких саме. Раніше, за дивним збігом, такі ж дані озвучив один з українських міністрів, але вони прозвучали ще до опублікування Держстатом.

Що стосується фармацевтів, які працюють в приватних структурах, то, згідно невідомо звідки з’явилися даними, майже чверть від загального числа роботодавців, мають намір підвищити зарплати своїм працівникам.

Відповідь на питання, коли фармацевтам підвищать зарплату в Україні, все ще залишається в ТОП-переліку актуальних. Це наочно видно з аналізу статистики, наведеного на спеціальних сайтах:

  • за пропозиціями про вільні вакансії, ця спеціальність знаходиться на 426 місці;
  • найбільша потреба в ній спостерігається в столиці, трохи відстають Одеса і Харків;
  • середня зарплата фармацевта в Україні-8-10 тис. грн. (всі в тих же містах мільйонниках, які відчувають в ній найбільшу потребу, 10 тисяч – у Києві, де завдяки зарплатам депутатів і Міністрів, середньою вважається з/п в 28 тис.грн.);
  • зарплату фармацевта в приватній аптеці сайт з працевлаштування рахує на рівні 11 тис.грн.

Наскільки реальні ці цифри в інших областях, населених пунктах і районних центрах, залишається тільки здогадуватися. Наприклад, в Дніпропетровській області-це 9 тисяч гривень, а в Полтаві – 6 тис.в національній валюті, так що при елементарному підрахунку виходить (навіть якщо вважати найбільш високооплачувану роботу в Києві, середня зарплата фармацевта в Україні все ті ж 9 тис. грн). В Одесі вона навіть нижча, ніж у Дніпропетровській області – 8750 грн., так що не дивно, що в цьому великому місті постійно потрібні фахівці в цій галузі.

Хто такі фармацевти

Широта терміна професії зовсім не означає, що її представники можуть працювати тільки в аптеці, видавати і готувати ліки, перевіряти рецепти і вибивати вартість на касі. Ворк Юа вважає, що синонімами до цієї назви є провізор і першопрестольник. Запити за всіма синонімічними назвами показали, що рівень зарплат коливається від 7 до 17 тис.

Зарплата фармацевта в Україні в 2021 році

Однак Вікіпедія українською мовою вважає, що фармацевт – це фармаколог, тобто фахівець із середньою спеціальною освітою, який крім аптеки працює на складах, в лабораторіях, на фабриках, комбінатах та інших підприємствах з виробництва ліків, в хіміко-фармацевтичній промисловості.

Якщо врахувати, що зараз фахівців з фармацевтики стали випускати і вищі навчальні заклади, то функціональність і виробничі функції фармацевтів значно розширилися, і під цей термін став підпадати довший перелік. Це означає, що дати універсальну відповідь на питання, чи буде підвищення зарплати фармацевтам в Україні 2021, просто неможливо.

Він залежить:

  • від сфери-приватне підприємство – установа, аптека або воно числиться в бюджетній сфері, знаходиться на забезпеченні держави;
  • навіть у співробітників контрольно-ревізійних лабораторій, зарплата може залежати від величини, спеціалізації установи або підприємства;
  • у працівників бюджетних організацій оклад залежить від тарифікації, а підвищення передбачається тільки тим, хто отримує мінімальну зарплату (поетапне зростання мінімалки передбачає, що у них обсяг грошових коштів зросте на 28%);
  • у приватних структурах підвищення може залежати від бажання роботодавця, цінності працівника і його кар’єрного зростання.

Тому складно уявити, що буде видано якусь постанову Кабміну, яка зобов’яже одночасно підвищити обсяг підвищуваної зарплати у всіх, хто закінчив хімічний факультет або фармацевтичне відділення медучилища. Навіть у представників лікарської професії є різні нюанси формування загального рівня оплати, тому обіцянки уряду збільшити їх посадові оклади впираються в недостатність асигнувань і виділеного МОЗ фонду зарплати на кожну бюджетну установу.

Перспектива

Судячи з кількості вакансій, скорочення фармацевтів в 2021 році в Україні не передбачається, і не тільки в бюджетній сфері. З погіршенням якості медобслуговування, до якого призвела реформа Супрун, (її метою було просування в країні іноземних платних клінік) і тотальним зубожінням населення (деякі українці не можуть оплатити навіть елементарні Медичні послуги), підвищилася затребуваність аптек.

Читайте так же:  Повышение зарплаты ДСНС в Украине в 2021 году

Люди купують ліки, не звертаючись до лікаря, ця ланка в простих випадках просто випадає з метою економії.

Що ж стосується фармацевтів, які працюють на підприємствах, то тут ситуація складніша – як і раніше лобіюються поставки ліків з-за кордону, вітчизняні заводи і фабрики задавлені непосильними податками. Тут складно говорити про підвищення зарплати, скорочення або навіть закриття, як в Одесі, заводу, якому кілька десятиліть, представляються більш вірогідним варіантом.

Останні новини Про індексацію зарплати фармацевта в Україні в 2021 році торкнуться тільки працівників бюджетно сфери, і тільки після того, як рівень зростання ІСЦ складе. За підрахунками Держстату, 103%.

Проблема в тому, що індексується тільки частина зарплати – прожитковий мінімум, тому процес ненабагато збільшує гроші середнього українця, які йому видаються на руки. Що ж стосується приватних структур, то вони гіпотетично повинні проводити, згідно з чинним законодавством, індексацію зарплат, але в минулому році такий добрий намір з’явився тільки у 9%, а в цьому, при фінансовій кризі, викликаному пандемією і нескінченними локдаунами, він може залишитися тільки добрим наміром, висловленим на початку року.

Оставьте комментарий