Підвищення зарплати контрактника в Україні в 2021 році

Контрактники-категорія осіб, робота яких пов’язана з постійним несенням військової служби. Одні пішли служити в армію, а потім за контрактом через спортивний інтерес, інші присвятили їй життя-через любов до Батьківщини або техніки. Кілька років тому за службу в армії платили хороші гроші. Сьогодні з такою зарплатою не розбагатіти. Тому питання, якими будуть зарплати контрактників України в наступаючому році ніколи не втрачає актуальності.

67584 1 large - Підвищення зарплати контрактника в Україні в 2021 році

Складові зарплати військовослужбовців

Як і в будь-якій професії, зарплата військового або контрактника представлена складовими, завдяки яким проводяться грошові нарахування. Питання перегляду і вирівнювання зарплат в силових відомствах піднімалося неодноразово. По сьогоднішній день він залишається відкритим.

Цього року його було піднято через мізерно низькі оклади. Станом на 2020 рік середня зарплата звичайного військовослужбовця становила 4500 грн. або 170 баксів. Інші особи, в тому числі і контрактники отримували трохи більше 7000 грн. Офіцери зі званням і стажем до 10000 грн. Головними складовими військової зарплати є: оклад, доплати за звання, стаж роботи, нагороди, несення служби в небезпечних регіонах і на лінії зіткнення, необмежений робочий день, нічні. Виходячи з цього можна зробити висновок, на більш-менш пристойні зарплати можуть розраховувати контрактники з досвідом і стажем роботи, а не новачки. З цих причин кількість хлопців, які бажають стати контрактниками скоротилася.

Зарплата військовослужбовців контрактників України 2019-2020

Зрозуміти наскільки змінилася зарплата контрактника в Україні 2021 допоможе аналіз попередніх грошових нарахувань.

З початку 2019 року грошове забезпечення військовослужбовців зросло більш ніж на 30%. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 передбачена виплата одноразової грошової допомоги після укладення першого контракту:

 • особам рядового складу-8 прожиткових мінімумів;
 • особам сержантського складу-9 прожиткових мінімумів;
 • особам офіцерського складу-10 прожиткових мінімумів.
Читайте так же:  Повышение зарплаты инженера в Украине в 2020 году

З першого погляду цифри здаються пристойними. Але в зіставленні з щоденним ризиком для життя-вони дуже маленький.

чи закінчиться війна на Україні

Грошове забезпечення контрактника 2021

Отримані від реальних бійців останні новини Про індексацію зарплати контрактника в армії України в 2021 році стало ясно, що їх забезпечення в майбутньому році буде складати:

 • стрілець-11450 грн.;
 • водій-11550 грн.;
 • радіотелеграфіст-11600 грн.;
 • старший стрілець – 11450 грн.;
 • командир відділення – 12100 грн.;
 • командир взводу – 12750 грн.;
 • командир роти – 14800 грн.;
 • командир батальйону – 17450 грн.;
 • командир бригади – 21360 грн.

При цьому кожен з них зможе розраховувати на такі доплати, як: матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. В ході просування по службі підвищення грошового забезпечення гарантовано!

Під час особливого періоду держава гарантує підтримку, зі свого боку. Нею є: збереження місця роботи, посади та середньомісячної заробітної плати за попереднім місцем праці у зв’язку з укладенням контракту ВСУ.

Додаткова щомісячна грошова винагорода за участь в ООС становить:

 • на першій лінії оборони – 15000 грн.,
 • на 2 — й, 3 – й лініях оборони-7500 грн.

Виходячи із зазначеного можна зробити висновок, що підвищення зарплати контрактника в Україні 2021 має відбутися в обов’язковому порядку, і зарплата стане гідною.

Зарплата за контрактом 2021 – що вона включає?

Розмір зарплати контрактника залежить від таких критеріїв:

 • займаної посади та окладу за присвоєне загальновійськове звання;
 • додаткового грошового забезпечення, що включає в себе премії, доплати, винагороди, надбавки, індикації та підвищення окладів і носить постійний характер;
 • додаткових доплат, що носять одноразовий характер.
Читайте так же:  Останні новини про індексацію зарплати продавця консультанта в АТБ у 2022 році

Заробітна плата контрактника збройових Сил України гарантується державою.

Зі свого боку, Гарант обіцяє відповідне забезпечення та створення задовільних для служби умов:

 • зарплата контрактника ВСУ виплачується у встановлених Кабміном розмірах;
 • згідно чинного законодавства контрактники звільняються від сплати обов’язкових для інших громадян податків;
 • у разі тимчасового проходження служби за межами України, державою гарантується збереження та обов’язкова виплата заробітної плати в національній валюті;
 • Кабміном визначено норми та порядок винагороди в іноземній валюті;
 • контрактникам передбачено вихідну допомогу при прийомі на військову службу і виплата заробітної плати з урахуванням індексації.
ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ БІЙЦЯМ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ

Дотримання зазначених норм і вимог створює максимально комфортні умови для несення військової служби.

Важливо! Єдиною перешкодою до перегляду зарплат військовослужбовців і контрактників може стати посилення економічної ситуації в країні. На жаль, спалах коронавірусної інфекції не припинився, відносини з сусідніми країнами і деякими політиками як і раніше напружені. Стабілізація ситуації допоможе відновити справедливість і переглянути раніше не прийняті законопроекти, в тому числі і ті, які стосувалися служби в армії.

Чи буде скорочення контрактників у 2021 році?

Інформації про скорочення контрактників у 2021 році в Україні від компетентних осіб не надходила. Навпаки, президент України планував припинити прийом строковиків і покласти обов’язки щодо захисту цілісності держави на професіоналів контрактників. Країна зацікавлена в підвищенні обороноздатності. Тому, кожен бажаючий пов’язати свою долю з армією або службою за контрактом отримає позитивну відповідь.

На завершення

У 2021 році контрактників чекає маленький сюрприз – забезпечення військовослужбовців має стати пристойним. Планується збільшити початкові оклади контрактників переглянути розміри премій і додаткових надбавок. Завдяки приємній новині очікується приплив військовослужбовців що сприятливо позначиться на обороноздатності держави.

Читайте так же:  Чи буде підвищення зарплати медиків в Україні в 2022 році?

Оставьте комментарий