Підвищення зарплати космонавта в Україні в 2021 році

Раніше космонавти СРСР (в тому числі і українці) славилися на вест світ, але з часом все кардинально змінилося, і не в кращу сторону. Що ж зараз відбувається за космічним комплексом в Україні? Як відбувається підготовка космонавтів і важливе питання, який дохід в даній професії, і коли космонавтам підвищать зарплату в Україні?

Космонавт-найважливіша, складна професія, яка вимагає від людини великої фізичної, моральної підготовки, для здійснення вильотів у складі екіпажу космічного корабля.

Індексація зарплати космонавта в Україні в 2021 році

Оклад українських космонавтів

Відповідь на питання, скільки отримує космонавти не простий, сума оплати роботи формується виходячи з таких показників, як стаж роботи, посада, кількість польотів в космос.

У діючих інструкторів, які проводять підготовку польотів і льотчиків – самих космонавта, «брудна» зарплата може істотно відрізнятися.

Але крім стандартного окладу за розкладом ЄТС також розроблені спеціальні премії і бонуси за складність виконання місії, кількість переробок і т д. Останні новини Про індексацію зарплати космонавта в Україні в 2021 році говорять про наступне збільшення окладів:

 • Середня зарплата інструктора становить 10-15 тис. гривень.
 • Кандидати на політ у космос – близько 20 тис.гривень.
 • Космонавта-30000-35000 гривень місяць.

Якщо кандидат затверджений на польоти, хоча б раз вилітав у космос його оклад підвищується, передбачені бонусів. Також зарплата космонавта в Україні зросте за наявності дослідницької діяльності, якщо є публікації.

За кожну виконану місію космонавти отримують додатковий дохід, оплату формуються виходячи з тривалості перебування у відкритому космосі, виконання поставленого завдання.

Екіпаж космічного корабля складається з команди професіоналів: командир, бортінженер, лікар і космонавт дослідник. Кожен має свої посадові обов’язки та інструкції для виконання поставленого завдання.

Зарплата космонавта у світі

Командир

Космонавт виконує наступні процедури:

 • Посадка, висадка і управління космічним кораблем.
 • Веде зв’язок із землею, складом штабу або рідними в разі потреби.
 • Контролює і звітує за програмою польоту і виконання поставленої місії.
 • Контролює дії всіх членів екіпажу.
 • При необхідності здійснює Ручне управління.
Читайте так же:  начисление индексации на зарплату в Украине в 2020 году

Лікар

На борту космічного корабля обов’язково повинен бути лікар, в посадові обов’язки якого входить контроль стану здоров’я всіх членів екіпажу, надання необхідного лікування або екстреної допомоги.

Космонавт-дослідник

Українець на такій посаді виконують такі обов’язки:

 1. Проводить наукові експерименти.
 2. Планує і контролює програму польоту.
 3. Збирає біологічні та медичні матеріали для подальших досліджень.

Борт інженер

Космонавт бортінженер приймає наступний рішення в польоті:

 1. Контроль та участь у підтримання роботи систем, технічний огляд та ремонт обладнання.
 2. Підготовка космічного корабля, технічний огляд перед польотом.
 3. Екстрене проведення ремонту при виникненні несправностей.
 4. Тестування нового обладнання.

Безсумнівно, для України Професія космонавта, як і в усьому світі вважається затребуваною популярною, але поряд з тим, небезпечною і тому підвищення зарплати космонавтам в Україні 2021 цілком зрозуміле рішення.

Щоб потрапити на борт космічного корабля, зробити свій політ космос необхідно пройти жорсткий відбір по безлічі критеріїв, володіти винятковими фізичними даними, моральної, емоційної підготовкою.

Нинішня ситуація в Україні

Цікаво! Запуск нового космічного шатла обходиться в 1 мільярд доларів. В Україні таких грошей немає, крім цього до суми потрібно додати витрати на паливо, підготовку персоналу

На сьогоднішній день в Україні немає власного космодром і тому, щоб українським космонавтам вийти в космос необхідно взяти участь в одному з міжнародних проектів польоту.

Вже багато десятиліть в Україні не можуть створити свій космодром у зв’язку з тим, що немає фінансування, як державного, так і приватного.

Цікаво! На сьогоднішній день у всьому світі всього три країни мають технічну базу і людські ресурси для розвитку космонавтики – це Китай, США і Росія.

Найчастіше українців відправляють за міжнародною домовленістю у складі міжнародної експедиція на космічні станції для розвитку інновацій та дослідницької.

Читайте так же:  Повышение зарплаты срочника в Украине в 2022 году

Спільно з Україною в міжнародних операціях беруть участь представники Росії, Японії, США, Канади та інших держав, що входять до Європейського космічного агентства.

Багато хто переживає, чи буде скорочення космонавтів в 2021 році в Україні? Але, поки складно відповісти на це питання, у зв’язку зі сформованою ситуацією в країні і в світі.

Оставьте комментарий