Підвищення зарплати медикам в Україні в 2020 році

Щомісячні нарахування всіх бюджетників, держслужбовців залежать від загального бюджету країни, який приймається щорічно (з 2017 року – один раз на три роки). Коли збільшилася мінімальна заробітна плата, прожитковий мінімум (розрахована щомісячна сума на одну людину, необхідна для покупки всього необхідного), всіх почав хвилювати питання, коли медикам підвищать зарплату в Україні. Співробітникам медичних установ, починаючи з 2018 року, нараховуватимуть виплати згідно з реформою, прийнятою в 2018-му.

Підвищення зарплати медикам в Україні

Трохи про реформу

Медична реформа була введена в 2018-му році. Сам закон був підписаний на рік раніше, в сімнадцятому. Розрахована вона на зміни деяких сфер, поліпшення рівня життя. Нововведення передбачає зміни відразу в декількох галузях:

  • сімейна медицина;
  • освіта;
  • швидка допомога;
  • приватній практиці.

Перші зміни – декларації, підписані пацієнтами зі своїм лікарем. Перш, ніж давати напрямки до фахівців вузького профілю, хворий проходить огляд у свого, самостійно обраного сімейного лікаря. Кількість пацієнтів, які може взяти лікар на обслуговування, обмежена. Лікарі-терапевти зможуть укласти максимум дві тисячі угод, сімейні лікарі – тисячу вісімсот, дитячі лікарі – дев’ятсот. Тому українцям необхідно заздалегідь визначитися з лікарем, дізнатися про професіоналізм, досвідченість фахівців. Від того, скільки людей підпише документ на лікування, залежить зарплата лікарів. На кожного окремо взятого хворого буде нараховуватися свій тариф, за яким буде визначатися місячний заробіток. Для дорослого Приблизно щомісяця кожен медик буде отримувати від вісімнадцяти до двадцяти трьох тисяч.

Зміни торкнулися системи навчання вищих медичних навчальних закладів. Перше нововведення – після навчання кожен випускник буде проходити практику, вдосконалити вміння, навички. Друга новинка – проведення досліджень старшокурсниками. Третій крок реформи медичної освіти – здача профільного іспиту з декількох етапів.

Реформа швидкої допомоги передбачає виїжджати на виклик тільки після дзвінка сімейному доктору, який виписує направлення. Також міністерство вирішило оновити машини швидкої допомоги, перекваліфікувати лікарів і санітарів. Для цих цілей були виділені додаткові кошти з бюджету, сума яких становить мільярд гривень. Зарплата медиків України, що працюють у швидкій допомозі, залежить від спеціальності, кількості хворих.

Читайте так же:  Якою буде допомога з безробіття на 2020 рік в Україні?

Останній пункт реформи – приватна платна практика. Раніше люди, які звертаються в такі лікарні, за все платили самі. Тепер за консультацію з лікарем, з яким був укладений договір, огляди в цілях профілактики, загальні аналізи, рецепти та довідки різних призначень буде платити держава.

Трохи про реформу

Як було раніше?

Ще до вісімнадцятого року, до початку запровадження реформи, лікарі отримували свій заробіток залежно від мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму. Сума виплат залежала, так само, як зараз, від кваліфікації, стажу, займаної посади. Але їх виплати коливалися від чотирьох до дев’яти тисяч. Наприклад, хірургу, що має найвищу категорію, уряд нараховувало від тих з половиною до чотирьох тисяч гривень, головлікарям – від чотирьох триста. Сума мінімальної зарплати у вісімнадцятому році становила 3723 тисячі гривень, у дев’ятнадцятому-4200, у двадцятому, згідно з урядовою трирічкою, суму планують підвищити до п’яти тисяч і більше. Відповідно до зростання мінімальної заробітної плати відбудеться індексація зарплати медиків України в 2020 році.

Принцип нарахування зарплати 2020 згідно з реформою

З вісімнадцятого до двадцятого року, саме стільки триватиме реформування країни, кожна медична установа отримуватиме фінансування залежно від кількості зареєстрованих осіб. Скільки саме, визначать декларації, підписані пацієнтом із сімейним лікарем. Нещодавно в мережі ходили чутки про те, що заробітна плата медичним працівникам у 2020-му році становитиме близько сімдесяти тисяч гривень на місяць. Насправді мова йде про фінансування всієї установи. Наприклад, на рахунок медичного закладу за один місяць прийшла сума в розмірі сімдесяти трьох тисяч. Ці кошти йдуть не тільки на виплату медикам, а й на оренду приміщення (якщо це приватна будівля), податкові виплати, обслуговування приміщення.

Медицина 2020: заробітна плата медикам, скорочень лікарів

Як було сказано раніше, підвищення зарплати медикам в Україні 2020 залежатиме від кількості пацієнтів. Для кожного хворого, в залежності від віку, буде встановлений спеціальний тариф, який буде виплачуватися при кожному зверненні хворого. Скільки буде пацієнтів певної категорії у лікаря протягом місяця, стільки медик і отримає виплат. Тариф для кожного пацієнта виглядає так:

  • діти до п’яти років – 1480 гривень на рік;
  • хворі віком від шести до сімнадцяти років-814 гривень за один рік;
  • українці від вісімнадцяти од тридцяти дев’яти років – 370 гривень;
  • люди віком від сорока до шістдесяти чотирьох років – 444;
  • за літніх людей, яким більше шістдесяти чотири роки, доктор отримає 740 гривень.

Крім заробітної плати, багатьох цікавить питання, чи буде скорочення медиків в 2020 році в Україні? Такої інформації від міністерства охорони здоров’я не надходило. Йшлося про перекваліфікацію багатьох лікарів. Адже одна з основних проблем, за словами Уляни Супрун, – масовий виїзд медиків за межі країни. Основна причина – недостатні заробітні плати.

Читайте так же:  Повышение зарплаты стюардессы в Украине в 2020 году

Крім медреформи, були введені освітня, суднова, пенсійна реформа. Основна мета введення змін в головні сфери держави – підняти економіку країни, поліпшити загальну ситуацію країни. Термін дії реформ, згідно з прийнятим законом – до 2020 року. За цей час уряд планує підвищити пенсійні, соціальні виплати, заробітні плати, прожитковий мінімум.

Медицина 2020

Оставьте комментарий