Підвищення зарплати медиків в Україні в 2021 році

Медик-затребувана у всіх організаціях спеціальність. Поява коронавірусної інфекції підтвердило зазначене. Виникає питання, чому при високій значущості грошові виплати залишаються на низькому рівні, коли медикам підвищать зарплату в Україні 2021. Відповісти на нього можна, після введення деяких законодавчих актів, що залишаються сьогодні на розгляді депутатського корпусу.

коли медикам підвищать зарплату в Україні 2021

Найважливіші зміни, які чекають лікарні та лікарів

Перш ніж говорити про підвищення зарплат лікарям пропонуємо ознайомитися з найважливішими змінами, які вже зараз стали діяти в деяких лікарнях України. 1 квітня 2020 року в Україні офіційно вже немає медичних закладів. Всі заклади охорони здоров’я, які працюватимуть з НСЗУ, змінити статус і стали комунальними некомерційними підприємствами (КНП). Перетворення в комунальні некомерційні підприємства-це перша умова, яку поставила перед лікарнями НСЗУ. Перші зміни вже відбулися на Львівщині, де оптимізацію зазнали 102 Медичні заклади.

Щоб підписати угоду з НСЗУ, КНП повинні були мати ліцензію на надання медичної допомоги, бути комп’ютеризованими і підключеними до медичної інформаційної системи.

Інші зміни виглядають наступним чином:

1. Лікарні і відповідно лікарі вже не зможуть розраховувати на субвенцію з держбюджету, яка в основному йшла на зарплати. Субвенції більше не буде. Натомість НСЗУ закуповуватиме у лікарень Медичні послуги і за них платитиме гроші згідно з тарифами. Скільки лікарня заробить, стільки й отримає. Тобто зарплата лікарів тієї чи іншої лікарні буде залежати від того, скільки і яких медичних послуг вони нададуть пацієнтам, а не від того, яка тарифна сітка лікарів в Україні.

2. Бути посередньою лікарнею або посереднім фахівцем в 2021 році стане невигідно, тому що фіксованої зарплати не буде, а пацієнт матиме право вибору – і на консультацію або на планову операцію піде до того фахівця, якого вибере, якого вважає кращим. І НСЗУ заплатить гроші за надану медпослугу тій лікарні, яку вибере пацієнт. Наприклад, житель Турківського району може лягти на планову операцію в лікарню Стрия, Самбора або Львова і гроші за операцію отримає І лікарня, яку він вибере.

Читайте так же:  Останні новини про індексацію зарплати психолога в Україні у 2022 році

3. Всі види медичної допомоги будуть включені в 26 пакетів. Це хірургічні операції в стаціонарах, стаціонарна допомога нехірургічного профілю, медична допомога при пологах, гострому інфаркті міокарда, мозковому інсульті, лікування туберкульозу, психічних розладів, паліативна допомога, медична реабілітація тощо. Іншими словами, в пакети увійдуть всі види медичної допомоги, які вкрай потрібні для поліпшення або порятунку життя людини. Кожна лікарня зможе вибрати ті пакети, які медичні послуги вона зможе надати.

4. Для лікарень, які захочуть надавати медичну допомогу при інсультах, інфарктах (це пріоритетні послуги) є підвищені вимоги. Вони повинні бути забезпечені відповідним обладнанням, яке допоможе поставити точний діагноз: комп’ютерним томографом (КТ), магнітно-резонансним томографом (МРТ), ангіографом. Якщо лікарня не має того чи іншого обладнання, то може здати в оренду приміщення приватній фірмі, яка купить КТ або МРТ, і укласти з нею договір на обстеження пацієнтів. Всі обстеження, які необхідні пацієнту з інфарктом або інсультом, повинні проводитися на території лікарні.

Виходить, так, що відповідно до нової реформи лікарня буде вибирати пакет надання медичної допомоги при інсультах або інфарктах і на КТ або МРТ. Таким чином, деяким пацієнтам не пощастить, їх потрібно буде везти через все Місто або за кілька десятків кілометрів. За обстеження пацієнтів у приватній фірмі НСЗУ заплатить лікарня, оскільки вона розрахується з приватником (підрядником) згідно з укладеним нею договором.

коли медикам підвищать зарплату

Зарплата медика України 2021

Середня заробітна плата медичного працівника до 2023 року передбачає змінитися кілька разів. Заплановано, що остаточна сума досягне 17000 грн., що залежить від посади медика, досвіду і стажу роботи, напрямку діяльності, супутніх посадових обов’язків, наявності наукового ступеня і багато чого іншого. При цьому мінімалка складе близько 7200 грн.

Читайте так же:  Останні новини про індексацію зарплати депутат ВРУ в Україні у 2022 році

Аналіз попереднього року показав, що мізерні зміни відбулися. Однак, нестача грошей у бюджеті стала головною перешкодою до зміни ситуації в країні. Прогнозні дані експертів показали, що приблизний рівень зростання в процентному вмісті складе 12,1%. При цьому частина доплати стане невидимою, оскільки її “з’їсть” інфляція. Виходить, що зарплата медика України 2021 де-юро збільшиться, де-факто, залишиться на колишньому рівні. Таким чином, передбачувана доплата складе не більше 5-6%, що здається нічим в порівнянні із зростанням цін на культурні благо і соціально-значущі групи товарів.

Зарплата медиків, які працюють з ковидними пацієнтами

Очікується, що наступний спалах коронавірусної інфекції буде у вересні-жовтні 2020 року. Підкреслити значимість професії, призупинити масові звільнення допоможе додаткова державна допомога медичним працівникам.
КМУ підписав нову постанову, згідно з якою медики, які працюють з ковидними хворими можуть розраховувати на додаткову винагороду з боку держави. Сума доплати складе 300% від діючої зарплати.

Згідно з вимогами реформування якісні медпослуги надаватимуться згідно з наявними в лікарнях пакетах, які можуть бути:

  • стаціонарна допомога пацієнтам ковидным;
  • екстрена медична допомога пацієнтам з підозрою і підтвердженим COVID-19;
  • медична допомога, що надається мобільними медичними бригадами;
  • стаціонарна медична допомога при COVID-19, яка надається окремими закладами охорони здоров’я протягом квітня 2021 року.

Очікується, що підвищена зарплата приверне нові робочі сили, а фахівці з досвідом приймуть рішення довше залишатися на робочому місці і передати досвід молодим медикам. Крім зазначеної доплати всі категорії фахівців можуть розраховувати, що відбудеться підвищення зарплати українським медикам 2021 року у вигляді щорічної індексації та перегляду показника прожиткового мінімуму.

Останні новини про індексацію зарплати медикам України в 2021 році, зроблені на підставі даних попереднього року показують, що вона відбудеться в обов’язковому порядку, оскільки вартість продуктів харчування і необхідних для людини благ зростає.

Чи буде скорочення медиків?

Про скорочення медиків у 2021 році в Україні мови не йде. Країна потребує нових робочих сил і цінує лікарів, які погодилися виконувати посадові обов’язки на пенсії. Планується, що при закінченні медичних навчальних закладів студенти будуть проходити обов’язкову практику за призначенням, після якої вони автоматично будуть зараховані в штат, зможуть отримувати гідну зарплату.

Медицинские работники в Украине

Резюме

У 2021 ситуація в плані зарплати медикам зміниться в кращу сторону. При цьому не варто забувати про подальше реформування, згідно з яким зарплата медика буде залежати від статусу лікарні, переліку виконуваних обов’язків і кількості пацієнтів.

Читайте так же:  Яка буде мінімальна пенсія в Україні в 2022 році?

Оставьте комментарий