Підвищення зарплати моряка в Україні в 2021 році

Моряк-престижна, одна з високооплачуваних професій будь-якої країни, виняток не становить і Україна. Представники морської справи, в залежності від своїх обов’язків, можуть виконувати різні функції: управляти судном, готувати обід для всієї команди, «драїти палубу», відповідати за напрямки і розмічати координати. Моряк – це не тільки романтична професія, а й велика праця, що вимагає належної оплати.

Підвищення зарплати морякам в Україні 2021 року

Заробітна плата моряків становить від двох до двадцяти тисяч доларів за один рейс (термін перебування в морі може становити від чотирьох до шести місяців, це мінімальний термін). Незважаючи на високу оплату, представників морської справи і не тільки цікавить питання, коли морякам підвищать зарплату в Україні.

Особливості морської професії

Жодна морська подорож не обходиться без досвідченої команди, в яку входить капітан, боцман механіки, кок, помічник капітана, матроси. Найголовнішою людиною будь-якого судна є капітан, під його керівництвом знаходиться весь екіпаж, від нього залежить напрямок корабля, він відповідає за всі дії.

Всі інші члени команди несуть відповідальність за окремий вид робіт. Наприклад, кок готує їжу, матрос прибирає палубу, помічник капітана визначає маршрут, механіки відповідають за машинну частину корабля, в разі несправності усувають поломку.

Професія моряка має свої мінуси, Плюси. До переваг відноситься високий дохід, отримання корисних навичок управління, водіння водним транспортом, романтика, можливість попрактикуватися розмовляти різними мовами, адже корабель проходить через кордони різних країн. Також є мінуси: часті шторми, які піддають ризику життя всіх знаходяться на кораблі, потрібні чималі кошти на отримання сертифікації і різні курси, екіпаж їде на довгий час, місяцями не бачать своїх рідних, проблеми в особистому житті через тривалу відсутність моряка.

Що стосується особистих якостей, то моряк повинен бути дисциплінованим, виконавчим, відповідальним, зібраним, вміти діяти в стресових, непередбачених ситуаціях, любити подорожі.

Читайте так же:  Повышение зарплаты юриста в Украине в 2020 году

Одне з важливих якостей-освіта. На моряка навчаються в спеціальних морських академіях, де юнак отримує базові знання, набуває навичок. Починати свою подорож варто з найпростішої професії-матроса, де юнак отримує неоціненний досвід.

Враховуючи небезпеку професії (шторми, пірати, які часто беруть корабель, екіпаж в полон), кожен член судна гідний високої оплати. Нещодавно в мережі з’явилися останні новини Про індексацію зарплати моряка в Україні в 2021 році. Остаточної інформації про підвищення ще немає, оскільки пандемія коронавірусу занадто підкосила економіку країни, уряд не знає, чи будуть вільні кошти.

Права моряків

Проте, в бюджеті вже закладені кошти для підвищення мінімальної, середньої зарплати по всій країні, збільшення місячного окладу моряків буде залежати від виду, тривалості рейсу, власника судна.

Скільки отримують українські моряки: приклад 2020 року

Сума заробітної плати представників морського транспорту залежить від декількох критеріїв:

  • тривалості подорожей;
  • виду рейсу;
  • посади, рангу моряка;
  • освіти (людина, яка закінчила вищий навчальний заклад, матиме вищу посаду, звання);
  • досвіду роботи;
  • виду корабля-круїзний, суховантаж;
  • типу, кількості вантажу, що перевозиться (якщо мова йде про вантажному судні).
Читайте так же:  Зарплата сотрудников Национальной полиции Украины в 2019 году

Моряки отримують оклад щомісяця або після закінчення рейсу.

За один рейс зарплата капітана морського судна в Україні, що має великий морський досвід, високе звання, становить двадцять тисяч доларів. Помічник капітана, боцман, офіцерський склад отримують від двох до п’яти тисяч доларів. Механіки, матроси (члени екіпажу з низьким званням, відсутністю досвіду) отримують близько дві тисячі доларів на місяць.

Моряки, які плавають на круїзних лайнерах, суховантажах, що перевозили небезпечний вантаж, мають зовсім інший оклад. Зарплата моряка механіка в Україні становить від двох тисяч доларів (остаточна сума залежить від типу вантажу, що перевозиться, небезпеки маршруту), а капітани таких суден отримують близько п’яти тисяч доларів на місяць.

Звичайні матроси рибальського, торгового судна отримують від тисячі до двох тисяч доларів на місяць, капітани і весь командний склад – від трьох до чотирьох тисяч доларів на місяць (за один рейс сума досягає п’ятнадцяти, двадцяти тисяч доларів),

Якщо брати технолога, рибмайстра на Рибальському судні, вони отримують до п’ятдесяти тисяч доларів за один рейс.

Що зміниться в 2021 році

Стало відомо, що підвищення зарплати морякам в Україні 2021 року торкнеться не всіх представників морської справи. Оклад капітана, матросів залишиться колишньою, збільшиться місячний заробіток механіків, які були в рейсі мінімум два рази, їх середня зарплата становитиме від двох до п’яти тисяч доларів (раніше оклад не перевищував двох-трьох тисяч).

Підвищиться також оплата морякам, що перевозили небезпечний вантаж (хімікати, вибухові речовини, реактиви), вони отримуватимуть на одну-дві тисячі більше.

Заробітна плата підвищиться також деяким морякам, які багато років керували судами, вміють знайти вихід в стресових ситуаціях. Морякам, які зуміли врятувати екіпаж, вантаж під час шторму, інших непередбачених ситуаціях, буде виплачуватися премія, надбавки, сума якої буде залежати від типу судна, тривалості рейсу, звання, стажу, заслуг під час рейсу.

Читайте так же:  Підвищення зарплати депутатів України в 2020 році

Чи буде скорочення в 2021 році

Останнім часом ходить багато чуток про можливе скорочення штату морехідки. Але, згідно з останньою інформацією, скорочення моряків в 2021 році в Україні не відбудеться. Все тому, що держава цінує престиж, небезпеку професії, багато українців вважають моряків народними героями.

Тому, замість скорочення, їх очікують привілеї, підвищення заробітних плат, поліпшення умов праці. Деякі скорочення відбулися в 2020-му році, коли через карантин, закриття кордонів, судна, кораблі не виходили з портів.

Оставьте комментарий