Підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні в 2021 році

Жодна країна світу не може похвалитися нульовою злочинністю, вона існує практично у всіх країнах. Деякі держави зуміли її зменшити до мінімального рівня, як, наприклад, в країнах Скандинавського півострова, що пропонують свої кримінально-виконавчі установи в оренду країнам з більш високим рівнем злочинності і засуджених осіб.важливу ланку в ланцюзі розслідування від скоєного правопорушення до покарання, займає пенітенціарна служба, яка доводить розслідування до справедливого рішення суду.

коли пенітенціарній службі підвищать зарплату в Україні

Однак працівники служби, які проводять свій робочий час із засудженими особами, не можуть похвалитися високою заробітною платою, тому їх головним питанням на порядку денному стоїть наступне ― коли пенітенціарній службі підвищать зарплату в Україні. Зрозуміло, він виник не вчора, але у зв’язку з періодичним підвищенням окладів державним службовцям країни, працівники виконавчої наглядової служби, також хочуть отримувати гідну оплату за свою нелегку працю.

Основні обов’язки кримінально-виконавчої служби

Виконуючи свою роботу, державні службовці повинні не тільки дотримуватися виробничих обов’язків, а й не перевищувати компетенцію до ув’язнених, виходити з правових норм поведінки, якісно виконувати відповідні запобіжні заходи. Недотримання обов’язків карається раззатестацией, і переведенням службовця на нижчу позицію зі зменшенням окладу. Серйозні ж порушення посадового статуту караються звільненням з органів пенітенціарної системи. Організація виконує наступні обов’язки:

 • збирає докази, докази про вчинені правопорушення;
 • виконує в повному обсязі всі судові постанови;
 • охороняє ув’язнених;
 • стежить за дотриманням порядку;
 • проходить обов’язкові переатестації.

Після ж відбування кримінального покарання, кримінально-виконавча служба гарантує колишньому ув’язненому проходження соціальної реабілітації.

Реформування пенітенціарної служби

За словами заступника Міністра юстиції Української держави Дениса Чернишова, процес реформування триває вже кілька останніх років, і не виключається, що подібний рух пенітенціарної служби в Україні в 2021 році також буде продовжувати спостерігатися. Однак охоплюючи пройдені кроки, можна сказати, що приблизно п’ята частина від прийнятого плану намічених реформ вже зроблена, але і чимало ще попереду. Роботи ведуться згідно з паспортом реформ, який визнали як українські правозахисники, так і міжнародні організації, що мають до нього відношення. Мабуть, головною умовою проведення реформ, є фінансування. Але фінансування не тільки поліпшення умов утримання засуджених, будівництва нових виконавчих установ зі знесенням старих, а й заробітної плати тих же охоронців, не кажучи про середню і вищу ланку колоній і слідчих ізоляторів, яка як і раніше залишається незадовільною.

Читайте так же:  Коли психологам підвищать зарплату в Україні у 2022 році

Така ж невисока зарплата в службі пробації-займається сукупністю наглядових, соціальних і виховно-профілактичних заходів. Центр пробації існує всього лише два роки, але він показує прийнятні результати і динаміку розвитку.

Спираючись на допомогу міжнародних організацій, деяких успіхів домоглися і в сфері пенітенціарної медицини, зокрема, залучення донорів, що вивело її на більш високий рівень, порівняно з загальногромадянською медициною. Триває робота над створенням єдиного реєстру засуджених осіб, за яким можна відстежити відсутність рецидивів, їх збільшення або скорочення, ресоціалізацію колишніх ув’язнених. Основа ж реформування організації, це перехід від радянської каральної системи до реабілітаційної, з подальшою ресоціалізацією і реінтеграцією в громадянське суспільство.

Посадовий розмір окладу персоналу

Величина посадового окладу службовців кримінально-виконавчої служби держави знаходиться в залежності від тарифної ставки, затвердженої Урядом України. Оклад покладається кожному службовцю, виходячи з його посади, існуючого звання, стажу і розряду, тому представникам різних рангів і різних звань будуть призначені і різних оклади. Керівництву колоній призначені розряди від 12 до 17, згідно загальній кількості підлеглих, і посадова зарплата в 2020 році мала наступну величину:

 • кількість осіб-300, розрядна сітка – 12-13, посадовий оклад ― 4072,00-4362,00 грн.,
 • людина-500, сітка ― 13-14, оклад-4362,00-4648,00 грн.;
 • людей – 1000, розряд-14-15, зарплата-464,00-4957,00;
 • підлеглих – 1500, сітка – 15-16, оклад-4957,00-5359,00;
 • понад 1500, сітка – 15-16, оклад ― 5359,00-5762,00 гривень.
Читайте так же:  Підвищення зарплати в АТБ в 2021 році

Заступник керівника колонії має право розраховувати на 85% від розміру окладу свого начальника, а помічник керівника ― не більше 40,0%.

Підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні передбачено державним бюджетом. Виходячи з цього, уряд країни має намір виконувати прийнятий закон, незалежно від існуючої економічної ситуації.

При можливій економії коштів, гроші будуть витрачені на перетворення організації, подальшого реформування. Економія ж може відбутися внаслідок скорочення кількості ув’язнених, службовців і структурних управлінь. Число останніх зменшиться на чверть, а скорочення співробітників пенітенціарної служби в 2021 році в Україні торкнеться службовців, які систематично порушували приписи, які перевищували свою компетенцію і не дотримувалися вимоги посадового статуту. Однак за рахунок перерахованих аспектів відбудеться підвищення заробітної плати. Слід взяти до уваги той факт, що в 2020 році скорочення в системі не проводилися.

ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ ПРИКОРДОННИКА В УКРАЇНІ В 2021 РОЦІ

Державні службовці мають право розраховувати на різні добавки пропорційно своїй посаді і підрозділу, як то:

 • вищі розряди – 1000 грн.;
 • середні-900;
 • початкові-до 800 гривень.

Заохочення відбувається за якісне виконання посадових обов’язків, дотримання правил внутрішнього статуту.

Раззатестация персоналу

Виконання подібного терміна обумовлюється перекладом службовця з однієї з керівних посад на рядову. Роззатестація пенітенціарної служби буде проходити тільки після реорганізації установ позбавлення волі. Кількість колоній і слідчих ізоляторів значно скоротиться, внаслідок чого звільниться не менше число працівників. В даний час кількісні показники персоналу доходять до того, сто на 50 засуджених припадає в три рази більше наглядачів. Відбір відбуватиметься за суворими правилами, причому буде враховуватися якість зданих практичних і теоретичних частин іспиту.

Зменшиться також кількість посад і підрозділів, дублюючих в даний час один одного, але не мають для системи особливої важливості. Місця, що звільнилися після роззатестації передбачається надати новим співробітникам, також після проходження іспитів. Крім знань, вони повинні відповідати необхідній фізичній нормі, психологічної стійкості. Однак прийом на роботу нових співробітників і їх навчання, зажадає додаткових витрат, тому виникають побоювання з віддаленням підвищення окладів на деякий час, якщо фінансування стане недостатнім.

звітність66 - Підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні в 2021 році

Пільга

Належні пільги для працівників пенітенціарної служби України, принаймні, ніхто анулювати не збирається, тому мінімальна тривалість служби в подібній структурі так і залишається ― 25 років, після чого працівник має право піти на пенсію. Якщо під час несення служби співробітник установи стане інвалідом, йому як і раніше буде призначені виплати через інвалідність. Підвищення посадового окладу відіб’ється і на збільшенні пенсійного забезпечення. Також будуть враховуватися і перероблені роки, за якими проведеться перерахунок, і пенсія працівникам пенітенціарної служби України відповідно збільшиться.

Читайте так же:  Повышение зарплаты стюардессы в Украине в 2020 году

Багатьох працівників кримінально-виконавчої системи питання про підвищення окладів хвилює вже не перший рік, однак це залежить від видаткової частини державного бюджету. Останні новини Про індексацію зарплати пенітенціарної служби в Україні в 2021 році говорять про те, що індексація платні буде здійсненна тільки лише в разі достатнього фінансування певного регіону. Звичайно, розраховувати на значно збільшені оклади не доведеться, але в міру зростання заробітної плати державних службовців, буде піднята зарплата і працівникам пенітенціарних установ.

Оставьте комментарий