Підвищення зарплати пілота в Україні в 2021 році

За даними 2018 року, пілоти, фінансисти та страхові агенти були найбільш високооплачуваними категоріями населення в країні. Зараз в пріоритеті-мілітаризація України, тому всі відповіді на питання, чи буде підвищення зарплати пілота в Україні в 2021 році, останні новини розглядають виключно в світлі зростання оплати військових льотчиків.

Що ж стосується заробітної плати льотчиків, зайнятих в цивільній авіації, то в світлі світової пандемії і закриття сполучення між державами, зростання їх окладів в нинішньому році вкрай сумнівний.

Чи буде підвищення зарплати пілота в Україні в 2021 році?

Ситуація в країні

Відповідь на питання, коли пілотам підвищать зарплату в Україні, можна було б знайти на офіційних сайтах з незмінною проурядовою орієнтацією, якби вони не бувальщина настільки суперечливі і не відрізнялися кардинальним чином після невеликих часових відрізків:

  1. У вересні минулого року всі патріотичні ЗМІ гучно сурмили про небувале зростання прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати: дворазове підвищення повинно було вже в липні нинішнього, 2021 року, привести до зростання зарплат бюджетників до 6,5 тис.
  2. У жовтні того ж року сторінки українських ЗМІ заповнили тріумфальні повідомлення (з докладним перерахуванням нових цифр зарплатного рівня) про небувале зростання оплати праці в охороні здоров’я та освіті (зокрема, в дошкільних установах).
  3. У грудні минулого року прем’єр-міністр України в ефірі центрального каналу заявив, що в уряду не вийшло провести заплановане, оскільки в бюджеті не вистачило грошей на намічені заходи.
  4. У тому ж місяці було опубліковано повідомлення, що друге підвищення з двох етапів зростання МЗП пересунуто на кінець року. Воно означало, що на кожному бюджетнику уряд заощадив по 2,5 тис.грн., які інакше довелося б доплачувати до нового рівня МЗП кожному бюджетнику з низьким окладом за тарифною ставкою.
  5. Вже в січні нинішнього року надходили повідомлення, що в деяких лікарнях затримують виплати, оскільки недостатньо виділеного зарплатного фонду. Депутатів ВР попередили про те, що 5% ВВП, закладених в бюджет на потреби охорони здоров’я, явно недостатньо, особливо в період збільшення витрат через світову пандемію.
Читайте так же:  Будет ли повышение зарплата судей Украины в 2022 году?

Колишній міністр економіки, П.Кухта, обіцяв небувале зростання зарплат у сфері страхування і сільського господарства, комунікацій, інформатики та логістики, державного управління і кур’єрів, оборони і армії. Судячи з повідомлень з ВПР, реальне підвищення очікує тільки контрактників і армію, які знаходяться в зоні АТО і рознощиків їжі з підприємств громадського харчування, що доставляють їжу в період перманентних локдаунів.

Підвищення зарплати пілотам в Україні 2021 може анонсуватися тільки в світлі повідомлень про те, що колосальні суми були перекинуті на потреби оборони з освіти та охорони здоров’я. Це означає, що військові льотчики можуть розраховувати на деяку оптимізацію щомісячних коштів, але навряд чи підвищення торкнеться цивільної авіації.

Що обіцяють?

Українська влада анонсувала в країні постійне зростання середньої зарплати. Нагадаємо, що найвищий рівень встановлено в Києві, оскільки тут живе найбільша кількість високооплачуваних Міністрів, держчиновників і депутатів. В інших областях ситуація із середніми зарплатами не настільки оптимістична: за статистикою, у 60% українців рівень життя – за межею бідності.

Зарплата пілота в Україні

Зарплата льотчика в Україні може стосуватися двох категорій. Військові і так найбільш високооплачувані в Україні з усіх родів військ. Вони вже отримують більше 21 тис. гривень, заявлених, як максимальна зарплата військових у зоні АТО. Говорити про підвищення окладів цивільних льотчиків поки неможливо, оскільки:

  • багато з них працюють в приватних авіакомпаніях, де оклад встановлюється роботодавцем і залежить від багатьох складових-кількості годин – кваліфікації, стажу та інших моментів;
  • для всіх представників раніше затребуваної професії настали складні часи через світову пандемію і скорочення кількості здійснених рейсів, викликаного закриттям кордонів між державами;
  • внутрішніх рейсів в Україні не так багато, щоб забезпечити роботою всіх, хто має ліцензію на здійснення авіаперельотів;
  • анонсоване владою підвищення середньої зарплати, навіть якщо воно і відбудеться, не завжди гарантує підвищення доходу.

Наприклад, якщо рівень інфляції вже перевищив 7%, а оклад з преміальними збільшився на тисячу гривень, це означає зниження доходів, оскільки не компенсує повною мірою зростання індексу споживчих цін.

Останні новини Про індексацію зарплати пілота в Україні в 2021 році говорять тільки про незначне підвищення рівня виплачуваних коштів: збільшується прожитковий мінімум (навіть у підвищеному розмірі це – всього 2 700 гривень). Інша частина з / п, надбавки, премії та понаднормові залишаються в колишньому розмірі.

Щоразу, коли ІСЦ зростає більше встановленого законодавством мінімуму, настає обнулення збільшеної частини до колишнього розміру і індексація відбувається знову з тієї ж встановленої межі ПМ.

Що в підсумку

Якщо не відкриються кордони і не припиниться зростання числа хворих, в цивільній авіації скорочення пілотів в 2021 році в Україні – неминуче, навіть в приватних авіакомпаніях, не кажучи вже про тих, які знаходяться на утриманні бюджету. Військовим льотчикам, навпаки, обіцяють збільшити оклади, але це стосується тільки тих, хто знаходиться в зоні АТО або на другій лінії оборони.

Пенсія льотчика в Україні обмежена загальним мінімумом в 10 тис.грн., адже вони ж не міністри і не депутати. Раніше таке становище значно відрізнялося від нинішнього, введеного відносно недавно. Наприклад, один льотчик-випробувач, Герой України, отримує 58 тисяч гривень пенсії. Його прізвище не назвав А. Рева, який виступав на каналі 112 Україна, міністр соцполітики.

Він також повідомив, що в країні близько 20 тисяч осіб отримують пенсію більше встановленого обмеження, оскільки вона була їм призначена ще до введення цієї цифри. Якщо згадати заклики вищих чиновників припинити виплачувати пенсії, щоб врятувати бюджет, цілком має право на життя припущення, що їх і справді скоро не буде.

Читайте так же:  Какая будет зарплата военнослужащих Украины в 2018 году?

Оставьте комментарий