Підвищення зарплати пожежного в Україні в 2021 році

ЗМІ в країні звично оперують незрозуміло яким чином отриманими статистичними даними. Вони стверджують, що саме реформування допомагає владі виводити населення за рівнем добробуту до нових, ще небачених висот.

Можна знайти дивовижні прогнози про підвищення зарплат у всіх українців до червня на 1% від нинішнього рівня, але немає точної відповіді на питання, коли пожежникам підвищать зарплату в Україні. Виняток становлять публікації, які обіцяють швидкий і безсумнівний приріст одержуваних за складну роботу коштів, але вони ніколи не збуваються.

Підвищення зарплати пожежникам в Україні 2022

Реформування як вихід

Щорічна обіцянка, що зарплата пожежного України зросте до позамежних висот, на проурядових новинних порталах розміщується ось уже п’ятиріччя. Багато говориться про прийдешнє реформування МНС, яке дозволить скоротити непомірно роздуті штати, і за рахунок зекономлених коштів ощасливити рядових співробітників. Ще кілька років тому було проведено обстеження пожежної служби, яке виявило кричущі факти:

 • відомство втратило позиції, займані раніше в системі державних силових структур;
 • низька зарплата призвела до відходу професійних, які пройшли спеціальну підготовку, кадрів;
 • дефіцит особового складу склав майже чверть від належної кількості;
 • більшість служб працює на радянському обладнанні, не маючи не тільки обмундирування, а й засобів спецзахисту;
 • влада виділила суму, якої недостатньо навіть для забезпечення технічних потреб, деякі муніципалітети змушені доплачувати держслужбовцям і забезпечувати їх обладнанням;
 • у вищих колах існує абсурдна думка, що вийти з положення допоможуть добровільні дружини, сформовані з місцевих жителів.

Підвищення зарплати пожежникам в Україні 2022 до прийнятного рівня можна вважати нездійсненною мрією, якщо влада не перестануть годувати населення обіцянками і не перейдуть до реальних реформ. Поки всі розмови про перебудову держструктур протягом декількох років так і залишаються розмовами або незліченними законопроектами, що відправляються в великий список їм подібних народними обранцями.

Читайте так же:  Последние новости об индексации зарплаты ДСНС в Украине в 2019 году

Що можна очікувати в реальності

Оклад рядового рятувальника в суворій реальності дорівнює, в кращому випадку, мінімалці. Новачкові, якого охопили високі наміри і прагнення до високої місії рятувальника, пропонується підвищувати свій професійний рівень, виконувати підвищений обсяг робіт і напрацьовувати вислугу років, щоб пересунутися в тарифній сітці. Час, який буде потрібно на таке просування, у людей в певному віці обмежена. Їм потрібно годувати сім’ю і ростити дітей. Тому вони йдуть в структури, де платять більше, в бізнес або до приватних роботодавців.

Тим часом уряд, крім пропозицій вищезазначених способів самовдосконалення, обіцяє знову вжити заходів для приведення зарплат держслужбовців хоча б до розмірів адекватної оплати:

 • виділити кошти на модернізацію та оновлення обладнання з бюджету;
 • підняти прожитковий мінімум;
 • підвищити мінімальну зарплату;
 • провести реформування • звільнити частину командного складу та розподілити зекономлені кошти між гостро нужденними рядовими;
 • впровадити обов’язкову індексацію і прив’язати її до певної дати.

Наскільки це вплине на зростання зарплат у людей, щодня піддаються небезпеці в силу роду професійної діяльності, можна передбачити з упевненістю. І це не голослівні твердження, а аналіз професійних експертів.

Чи збудуться очікування

Говорячи про реформування, співробітники висловлюють впевненість, що воно не обмежиться тільки командним складом, воно неодмінно торкнеться і рядових співробітників, і навіть цілих підрозділів. У прагненні заощадити на зарплатах бюджетників, влада вже посокращала адміністративні одиниці, посади, заклади охорони здоров’я та освіти. Наочним прикладом може послужити реформа СБУ, в ході якого у силової структури мають намір відібрати цілий ряд функцій і передати окремо утвореної організації.

Підвищення зарплати в Україні

Зменшення числа районів у містах теж призвело до мінімізації кількості пожежних частин. Зниження наявного рівня командних посад мінімізує можливість просування по службі, яке могло б стати причиною підвищення зарплати. Скорочення пожежників в 2022 році в Україні – неминуча реальність: під реформами в країні мають на увазі тільки економію коштів з бюджету, що перебуває в перманентному дефіциті. Ситуацію посилює необхідність виплачувати колосальні зовнішні заборгованості і відсотки по ним, що становлять чверть суми.

Решта обіцянок теж не вселяють особливого оптимізму:

 1. Зростання мінімальної зарплати насилу компенсує наростання ІСЦ і постійно підвищувані розцінки за оплату комуналки.
 2. Невідомо, чи буде проводитися обіцяна індексація зарплати пожежникам України в 2022 році, за обов’язковим, новим, варіантом, з прив’язкою до певного числа, оскільки в уряді все ще говорять, що на тотальну і своєчасну в бюджеті не закладено грошей. І це при тому, що індексується не вся зарплата, а тільки її частина, яка дорівнює прожитковому мінімуму.
 3. У поточному році заплановано триразове підвищення ПМ, але якщо не буде прийнятий новий законопроект, збільшення складе за рік всього 14%. А якщо він пройде, то збільшена величина не буде враховуватися у формуванні посадових окладів. Для цього буде застосовуватися спеціальний показник, затверджений у проекті бюджету.
Читайте так же:  Средняя зарплата в Украине в 2018 году

Експерти називають новий проект маніпуляціями, оскільки збільшення абстрактної величини прожиткового мінімуму не зробить його еквівалентним мінімальній зарплаті, як це прийнято в розвинених країнах, і не призведе до зростання зарплат, допомог і виплат.

Законодавці передбачили відкріплення розміру ПМ від проведених розрахунків. З усього цього можна зробити висновок, що зарплата пожежників виросте за рік на незначну суму, ніхто не потурбується виданням Указу, яким вона підніметься на нормальну величину. А ось скорочення або навіть часткова заміна бригадами добровольців, в Україні при Зеленському цілком можливі.

Оставьте комментарий