Підвищення зарплати прикордонника в Україні в 2021 році

Глава прикордонної служби зробив заяву, яка порадувала кожного військовослужбовця, який несе службу на прикордонній заставі. Він сказав, що зарплати прикордонників України в прийдешньому році будуть збільшені мінімум на 15%. Перші позитивні зміни щодо матеріального становища почалися в 2020 році, коли близько 100 сімей отримали компенсацію на поліпшення житлових умов. На ці цілі з державного бюджету було виділено 112 млн.грн. На порозі 2021 року з’явилася інформація, яка також обрадує прикордонників та їхні родини.

ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ ПРИКОРДОННИКА В УКРАЇНІ В 2021 РОЦІ

Бюджет армії на 2021 рік

Міноборони ще не визначилося з фінансовими потребами військових. Попередньо необхідна сума становить близько 225 млрд. грн. З них ½ розрахована на утримання персоналу. Близько 23% заплановано затратити на модернізацію техніки та комп’ютерного обладнання.

Пріоритетним напрямком фінансування є соціальна сторона питання, особливо тих військовослужбовців, які захищають кордони України або проходять службу на лінії зіткнення з ворожими силами.

Аналіз майбутнього бюджету показав, що в порівнянні з 2020 роком цифра повинна бути збільшена вдвічі. Таким чином, Міноборони очікує позитивних змін і вважає, що зарплата прикордонника України зросте як мінімум на 50%. Точна цифра фінансування стане відомою в жовтні-грудні 2020 року. Бюджет попереднього періоду показав, що потрібно планувати більше, оскільки уряд все одно виділить менше.

На скільки збільшиться зарплата прикордонника в 2021 році?

Для нормального існування і забезпечення гідного майбутнього сім’ї необхідна аналогічна зарплата, якої на сьогоднішній день у прикордонників немає. Тому останні новини Про індексацію зарплати прикордонникам України в 2021 році ніколи не втратять свою актуальність. Сьогодні рядовий і начальник нарівні цікавляться законодавчими змінами і очікують позитивних змін щодо грошового забезпечення.

Работа пограничников в Украине в 2021 году

Велика частина військовослужбовців, в тому числі і прикордонників впевнені, що підвищення зарплати прикордонника в Україні 2021 відбудеться в обов’язковому порядку. Передумовами тому є зміни мінімалки і прожиткового мінімуму. Приміром:

  • з 01.01. – мінімальна зарплата наблизиться до показника 6,0 тис. грн.;
  • через півроку вона збільшиться на 500 грн. і складе 6,5 тис. грн.;
  • ще через півроку вона знову виросте на 200 грн.
  • до 2023 року мінімальна зарплата українців складе 7176 грн.
Читайте так же:  Повышение зарплаты архитектора в Украине в 2020 году

Указ про зміну виплат військовослужбовцям, в тому числі і прикордонників на сьогоднішній день знаходиться на затвердженні Урядом. Причини затримки криються в недостатній кількості грошових коштів у Державному бюджеті. Уряд разом з президентом вирішують, які завдання наступного року будуть пріоритетними, куди правильніше розподіляти кошти і де їх брати.

Швидше за все, основна частина грошових коштів буде спрямована на боротьбу з коронавірусною інфекцією, яка по сьогоднішній день забирає життя тисячі українців. Водночас уряд обіцяє підвищити грошове забезпечення прикордонників. Як очікується зростання зарплати не буде великим. Зміна заробітної плати буде носити плановий характер і може бути поетапний. Перше підвищення складе близько 6 %, але не більше 15% в порівнянні зі справжніми державними виплатами прикордонників.

Надалі матеріальне забезпечення військовослужбовців буде підтримано за рахунок індексації, яка має місце при перевищенні законодавчо встановленого порогу на соціально-значущі продукти харчування та культурні блага. Аналіз попередніх періодів показує, що індексація в останні роки в Україні проводилася не менше 2 разів за 12 місяців.

Скорочення прикордонників у 2021 році в Україні

На порозі 2021 року службовці Прикордонних військ очікують чергове підвищення заробітної плати. Солдати впевнені, що разом з ним варто очікувати скорочення прикордонників в 2021 році в Україні. Експерти ж стверджують зворотне.

Вони впевнені, що підвищення відбудеться, але воно буде не таким високим, як розраховують військовослужбовці. Тому, варто очікувати не скорочення, а масові звільнення, які дали про себе знати починаючи з 2019 року.

Читайте так же:  Повышение зарплаты учителей в Украине в 2021 году

Виплачуваного сьогодні грошової винагороди недостатньо для навчання дітей, харчування сім’ї, оренди квартири та інших соціально-значущих культурних благ. Незважаючи на зазначені проблеми, військовослужбовці згодні нести службу, але не за мізерну зарплату. За 2019 рік з прикордонних військ за власним бажанням було звільнено близько 4500 осіб. Очікуються, що до кінця 2020 року показник буде не меншим.

З цих причин скорочення в прикордонних військах очікувати не варто. Якщо зарплата збільшиться кардинально, в 2 або в 3 рази, військовослужбовцям доведеться приділити увагу професійним якостям і навичкам. Швидше за все прикордонники перевірятимуться на наявність у них відповідної кваліфікації. У даній ситуації варто хвилюватися не рядовим, а військовим, які займають високі посади. При відсутності освіти та ігноруванні курсів підвищення кваліфікації прикордонник може не розраховувати на гідну грошову винагороду.

У наступаючому 2021 році на посадах з високими зарплатами залишаться кваліфіковані військові, які підтвердили свій досвід, знання і вміння їх застосовувати на практиці.

Резюме

З настанням 2021 року очікується зміна заробітної плати прикордонників в кращу сторону. Високі зарплати стануть у осіб, які несуть військову службу на лінії зіткнення з ворожою стороною і прикордонники, які мають відповідну освіту і посади. Про скорочення прикордонників в 2021 році не може йти й мови, оскільки сьогодні одним з пріоритетних завдань України є не розпуск і звільнення солдатів, а збільшення армії, в тому числі і прикордонників. Також на збільшенні грошового забезпечення прикордонників може позначитися індексація зарплати, яка швидше за все відбудеться в березні-квітні 2021 року.

Оставьте комментарий