Підвищення зарплати прокурорів в Україні в 2021 році

Зміна грошових виплат прокурорських працівників та їх керівників на порядку денному стоїть не один рік. Кілька років уряд вважає, що виплачувані державою кошти гідні і не вимагають перегляду. Працівники прокуратури стверджують, що щорічне додавання обов’язків, складність роботи в цих умовах вимагають екстреного зростання показників. Цього року зарплати прокурорів України будуть переглянуті знову. Прийняттю законопроектів перешкоджає складна економічна ситуація в країні і не припиняється коронавірусна інфекція.

ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ ПРОКУРОРІВ В УКРАЇНІ В 2021 РОЦІ

Посадові обов’язки прокурорів України

Оскільки прокурор є обвинувачем у суді, головним з розслідування кримінальних, адміністративних справ, обов’язки можна розділити на два блоки.

У судді він повинен виконувати наступне:

 • прийняти від слідчого, який займався розслідуванням, справу обвинуваченого, добре його вивчити;
 • викласти, чому, за що звинувачують підсудного;
 • надати докази, що підтверджують провину людини;
 • якщо громадяни не можуть пред’явити суду позовів по адміністративних, кримінальних, кримінальних справ за поганого самопочуття, прокурори самі подають необхідну заяву судді;
 • контролює роботу адвокатів;
 • якщо суд прийняв не те, на думку прокурора, рішення, він має право повторного розгляду справи (апеляція).

У стінах суду прокурор виконує іншу роботу:

 • вислуховує, приймає скарги українців щодо поділу майна, кримінальної, кримінальної справи, розглядає їх у досудовому порядку;
 • після ретельного вивчення суті справи прокурор вирішує, чи варто заводити справу, і в якому напрямку варто рухатися в розслідуванні;
 • залежно від виду скарги, передає вести розслідування відповідним органам;
 • якщо звинувачення тих, кому було доручено вести розслідування, неправдиві, не доведені фактами, прокурор має право скасувати звинувачення, звільнити, відсторонити будь-якого співробітника поліції;
 • має право звернутися до суду з метою провести обстеження підозрюваного, посадити або, навпаки, випустити його на свободу, отримати документ, що дозволяє проникнути в будинок підозрюваного з метою обшуку;
 • проводить перевірки в’язниць і лікарень, де лікуються ув’язнені і ті, хто проходить лікування силою.
Читайте так же:  Чи буде підвищення зарплати МНС в Україні в 2021 році?

Що стосується виплат, то станом на дев’ятнадцятий рік зарплати в прокуратурі варіюються від двадцяти трьох до тридцяти трьох тисяч для начальників, від десяти до п’ятнадцяти тисяч – для працюючих прокурорами в районах, про це заявив Генпрокурора України Руслан Рябошапка.

Наразі зростання забезпечення працівників прокуратури становить 7,0 – 10,0 тис.грн.

Підготовлений проект постанови передбачає підвищення зарплати прокурорів в Україні. Остання інформація підтверджує прийняття законодавчого акту. Його реалізація буде проводитися поетапно і планомірно.

Як заявив генпрокурор, деякі працівники прокуратури вже пройшли переатестацію, піднявши і ще раз перевіривши кваліфікаційний рівень. Щодо них діятимуть законодавчі зміни в частині підвищення зарплат. Середній показник зміни грошових виплат за попередніми розрахунками складе 7-10 тис. грн.

Генпрокурор Руслан Рябошапка заявив про реформування Генпрокуратури після прийняття 19.09.2020 відповідних законодавчих актів. Процедура передбачає обов’язкову переатестацію прокурорських, включаючи керівників офісу. Не виключена перевірка прокурорів.

Атестація працівників регіональних та місцевих прокуратур розпочалася у 2020 році. Процедуру переатестації прокурорів планують завершити до 01.09.2020 року. Тому, підвищення зарплати прокурорським працівникам не за горами.

ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ ПРОКУРОРІВ

Зарплата прокурора в 2021 році в Україні зі слів Мосейчука

Аналізуючи останні новини Про індексацію зарплати прокурорів у 2021 році в Україні експерти дійшли висновків, що заробітна плата чинного прокурорського працівника становить 1000 баксів. Про це в пресі заявив нардеп Мосейчук.

На запитання преси він відповів гранично ясно і правдиво: «зараз зарплата українських прокурорів з усіма можливими доплатами і преміальними становить 1000 доларів». Поряд з цим, з метою відстеження корупційних діянь державних службовців створено безліч комітетів. Деякі з них, зі слів прокурорів, заважають виконанню посадових обов’язків.

Читайте так же:  Підвищення зарплати ДСНС в Україні в 2021 році

Віднедавна перевіряються декларації, перелік задекларованої нерухомості та автомобілів. Це зроблено з метою відсутності питань про наявність про прокурорських працівників автомобілів класу люкс і частих закордонних поїздок.

Аналіз доходів показав, що з такою зарплатою мати дорогу нерухомість, авто і їздити на престижні закордонні курорти неможливо.
Тому для відстеження доходів були створені антикорупційні комітети. Очікується, що результативність діяльності буде максимальна, а не нульова 2020 року.

Нагадує, нещодавно в засобах масової інформації промайнула інформація, що працівник однієї з діючої місцевої прокурорської організації отримав від неправомірної діяльності 100000 баксів. Встановлено, що він займався прокурорською діяльністю при розслідуванні кримінальних справ. За приховування фактів банківської недбалості він зажадав від учасників справи 100 тис. баксів. Прокурор обіцяв подальше кураторство банківської організації. Сьогодні на нього відкрито кримінальну справу за фактом Не реєстрації кримінального провадження щодо фінансової установи.

Аналогічних справ, як виявилося в 2020 році було кілька. Деякі з них перебувають на дослідуванні, за іншими, винесено відповідне покарання.
Тому, зарплата прокурора в 2021 році в Україні буде змінена в тому випадку, якщо працівник доведе відданість Закону, підтвердить рівень кваліфікації та інші характеристики фахівця.

Скорочення прокурорів у 2021 році відбудеться

Очікується, що з набранням чинності нових законопроектів, зарплата прокурорських збільшиться і скорочення прокурорів в 2021 році в Україні відбудеться. У новому періоді буде перевірена кваліфікація співробітників, наявність освіти, терміни проведення переатестації. Фахівцям слід підготуватися до здачі тестування і нового анкетування. Деякі з прокурорів пройшли атестацію вже сьогодні, автоматично захистивши себе від скорочення.

Після підтвердження успішної атестації працівник зобов’язаний написати заяву в офіс прокуратури з метою отримання посади. Не виключено, що йому буде запропонована високостоящая посаду або прокурор залишиться працювати за місцем звичної діяльності.

Читайте так же:  Повышение зарплаты Национальной Гвардии в Украине в 2020 году

Резюме

У наступаючому 2021 році очікуються нововведення в частині зміни зарплат прокурорам і працівникам прокуратури. Середнє підвищення складе 7-10 тис. грн., що є досить значною сумою. Домогтися високої зарплати і посади неможливо без переатестації, якою можна займатися в 2020 році. Особи, які не склали тестування і не отримали позитивну оцінку будуть скорочені або переведені на інші низькооплачувані посади. Детальніше про зміни в зарплаті можна дізнатися з офіційних урядових сайтів.

Оставьте комментарий