Підвищення зарплати психолога в Україні в 2021 році

В останнє десятиліття все більшої популярності в Україні набирає спеціалізація» Психолог”, за прикладом західних країн. Громадяни стали звертатися зі своїми проблемами за професійною допомогою, стали більше довіряти як фахівцям, які можуть вислухати, допомогти порадою, виправити емоційне здоров’я.

Підвищення зарплати психологам в Україні 2021

Від емоційного фону людини залежить працездатність, фізичне здоров’я всього організму, емоційна стабільність. Так, на скільки і коли психологам підвищать зарплату в Україні, який середній показник заробітку?

Щоб в майбутньому отримати хорошу заробітну плату, як і в будь-якій іншій професії, важливі якісна, гідна освіта, терпіння, стриманість, комунікабельність і можливість зануриться в роботу, повністю з головою.

Від чого залежить заробітна плата?

Безпосередньо зарплата психолога в Україні виходить з місця роботи, а також:

  • Стаж
  • Освіта
  • Додаткових годин роботи
  • Репутація

В середньому в Україні професія психолога може принести близько 9 тис. гривень на місяць, за тиждень на сайтах вакансій можна знайти більше 100 їсть роботи з позначкою «потрібні», наприклад, в школах, навчальних закладах, лікарнях, соціальних центрах.

Професійному психологу не підійдуть піврічні курси, необхідно отримати освіту, щоб надати клієнтам кваліфіковану допомогу.

Практикуючі психологи навчальних закладів

Спеціалізація соціальних практикуючих педагогів, останнім часом повсюдно потрібно в сучасний ЛІЦЕЙ або школу, на вакансію в ВУЗ. Згідно з актуальним законодавством про працю, психолог має ставку нарівні з іншими педагогами, не менше 20 годин педагогічної роботи тиждень. Але при тому, що стандартний робочий тиждень – це 40 годин, інший час відводиться на роботу поза межами навчального закладу. Проте, це необхідно відобразити в щомісячному плані робіт і відповідних звітах.

На поточний момент психологу в навчальному закладі крім основного місця роботи допускається 9 годин роботи за сумісництвом в тиждень. Керівнику навчального закладу необхідно систематично перевіряти виконання викладацької практики в повному обсязі в основний робочий час.

Читайте так же:  Подоходный налог с зарплаты в Украине в 2021 году

Дитячі садки та школи

Для роботи в дитячому садку з дітками психологу не достатньо курсів або онлайн-вебінарів, знадобиться спеціалізована вища освіта, в такому випадку в дитячих садах психолог буде отримувати від 5 до 7 000 гривень, планується підвищення зарплати психологам в Україні 2021.

Зарплата психологам в Україні 2021

При цьому пропонується вакансія з неповною зайнятістю, тому співробітники, що працюють в школі або дитячому садку, можуть дозволити собі додаткове місце роботи, наприклад, приватну практику або вакансію за сумісництвом. В такому випадку заробіток за місяць істотно збільшиться.

Але варто розуміти, що на такій посаді практично відсутнє кар’єрне зростання, єдиний варіант домогтися поліпшення умов праці – підвищення кваліфікації до статусу доцента або професора. В такому випадку можна претендувати на іншу оплату, в якщо в штатному розкладі освітнього закладу є вакансія в штатному розкладі.

Поліклініки та лікарні

У багато державних і приватних клінік потрібні психологи, психотерапевти, вони можуть зайняти вакантні місця в соціальних медичних центрах, лікарнях, жіночих консультаціях, в такому випадку заробіток за місяць становить від 6000 до 7000 гривень. Останні новини про індексацію зарплати психолога в Україні в 2021 році говорять, що в приватних центрах передбачається неповна зайнятість, і зарплата може досягати 10000 – 12000 гривень.

У поліклініках і лікарнях заздалегідь обговорюється високе емоційне, моральне навантаження, адже працювати доведеться з онкохворими, жінками, які втратили дітей або зважилися на аборт, хворими дітками та їх батьками. Може знадобиться психологічна підтримка і реабілітація рідним і близьким померлих, осіб, які втратили кінцівки і т.д. це дуже важлива професія т важка праця, і скорочення психологів в 2021 році в Україні поки не передбачається.

Приватна практика

Це найбільш бажаний варіант роботи, набагато вище заробітна плата, гнучкий графік і багато інших «бонусів». Високий дохід передбачає необхідність професійної освіти хороша репутація великого стажу роботи.

Читайте так же:  Последние новости о повышении зарплаты бюджетникам в 2018 году в Украине

Для забезпечення хорошого доходу знадобиться визначитися з вартістю за прийом, максимально підвищити популярність, а повсюдно зайнятися рекламою послуг.

При великому досвіді і недостатньо розкрученої репутації “побудувати” успішну приватну практику буде складно. Коли “справа” буде вже розкручена, дохід скласти близько 20000 гривень на місяць. Збільшити прибуток допоможе розширення клієнтської бази, реклама в соцмережах, Соціальна робота.

Щоб в Україні домогтися “висот” і хорошого заробітку в професії Психолога необхідно підвищувати рівень майстерності, проходячи спеціальні курси навчання, брати участь у тренінгах, розвиватися і вдосконалювати кваліфікацію, публікуватися, брати участь в міжнародних програмах. Це безсумнівно допоможе залучити більше потенційних клієнтів, вийти на новий рівень заробітку.

Оставьте комментарий