Підвищення зарплати психолога в Україні в 2021 році

Незважаючи на економічні труднощі у зв’язку з пандемією COVID-19, український уряд збирається підвищити зарплати бюджетних психологів. Кошти на підвищення окладів на 2021 рік передбачені. Психолог – дуже важлива посада, яка зустрічається майже у всіх навчальних закладах. Дуже важливо зацікавлювати молодих фахівців. Питання про те, коли психологам підвищать зарплату в Україні, стоїть дуже гостро.

Зарплата психолога в Україні

Найостанніші новини про індексацію зарплати психолога в Україні в 2021 році

Уряд при Президентові Зеленському поставив завдання за 10 років підняти середні виплати в країні до рівня європейських країн. Саме на них рівняється Україна. Про це написав на своїй офіційній сторінці у Фейсбук прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Найважливіше завдання перед владою – це до 2030 року вийти за середніми окладами на рівень сусідніх країн з Європи.

Новини, що просочуються з міністерств, говорять про те, що мінімальне збільшення грошових виплат в 2021 році складе 10%. Підвищення зарплати психологам в Україні (2021 рік) залежатиме від наступних факторів:

  • терміну вислуги;
  • нагородження медалями, орденами;
  • тривалості перебування на посаді;
  • кваліфікаційного розряду.

Згідно з новими введеннями стає ясно, що перерахування виплат буде проводитися згідно з тарифним планом декількома етапами. Збільшення до зарплати закінчаться в 2023 році. Оклад бюджетного психолога до цього часу буде досить високою в порівнянні з іншими роками.

Передбачається, що останні зміни будуть внесені після закінчення карантину. В даний час економіка країни пішла на спад, знизилися надходження податків. Залишається тільки сподіватися, що обіцянки уряду будуть виконані. Все залежить від того, наскільки швидко відновиться економіка. Крім цього уряд планує підвищити зарплату за допомогою 10%-ної надбавки за певні досягнення. У даній ситуації психологи не є винятком. На сьогоднішній час ситуацію контролюють фахівці управління статистики і викладають її на сайтах.

Середня зарплата психолога в Україні

Аналіз статистики заробітної плати психолога в Україні показує, що в середньому бюджетник отримує від 5 800 гривень. А ось фахівці, що займаються приватною практикою, мають доходи більше. Початківець професіонал бере 100 гривень за сеанс. Досвідченим майстрам платять в 4-5 разів більше. В місяць кваліфікований працівник може заробити до 30 000 грн. Така висока зарплата обумовлена ще й тим, що останнім часом практикуються сеанси онлайн.

Кількість вакансій психолога по регіонам

Високі фінансові висоти даються нелегко. Психологи вищої категорії випускають свої книги, розробляють спеціальні програми. Спеціаліст середнього рівня оцінюється в 250 – 300 грн. за годину. У мінімальний курс занять входить 6 сеансів. За них клієнт віддає від 1 500 гривень і вище. В середньому психолог в Україні заробляє 8500 грн.

Особливості виплати зарплат шкільним психологам

Після закінчення вузу психологи частіше влаштовуються на роботу в школи, гімназії, коледжі. Там є можливість отримати достатньо практичних знань. Найчастіше їм доводиться працювати зі здоровими дітьми, у яких виникли ті чи інші труднощі. Це можуть бути складні ситуації в сім’ї, конфлікти з однокласниками, вчителями.

Читайте так же:  Повышение зарплаты медсестрам в Украине в 2019 году

У шкільного фахівця багато обов’язків. А ось розвитку для подальшої діяльності замало. Винагорода за працю у вигляді зарплати не така вже й висока. Підвищення окладів постійно обговорюється. Уряд веде політику для підняття посадових окладів. Це робиться поступово і виводиться не тільки на рівень існуючої інфляції, але і вище.

Фактори, що впливають на зарплату психолога

Робота психолога буває не тільки погодинної, а й відрядної. Набагато більше отримують корпоративні фахівці у великих компаніях. Фірма тоді укладає з працівником контракт або трудовий договір. В кінці звітного місяця видно точну виплату, що залежить від кількості консультацій.

Зарплата психолога в 2021 році буде залежати і від кваліфікації. Професіонали потрібні скрізь, а ось працівники без досвіду, дилетанти не приносять ніякої користі. Щоб отримувати гідну зарплату, потрібно постійно розвиватися в області психології.

Регіон проживання також впливає на суму виплат. У Києві рівень життя вищий, ніж у маленьких містечках, тому й психологічні консультації коштують дорожче. Чим більше клієнтів у фахівця, тим вище ціна одного сеансу.

Рівень зарплати психологів

Щоб розкрутити себе, психологу варто зайнятися рекламою і маркетингом. На його імідж можуть вплинути відповідні канали зв’язку, робота з цільовою аудиторією, промо-заходи.

Можливість додаткового заробітку

Існує багато сучасних технологій, які дозволяють психологам збільшити свої доходи. Ось деякі з них:

  1. Створити відео-блог, що працює для пошуку нових клієнтів.
  2. Написати статтю, пов’язану з психологією і педагогікою. Корисний матеріал завжди високо оплачується.
  3. Розробити власний сайт для розкрутки.
  4. Проводити коуч-тренінги.
  5. Давати онлайн-консультації.

Про зменшення штату шкільних психологів в Україні на 2021 рік

Інформація про те, що готується скорочення психологів в 2021 році в Україні, не відповідає дійсності. За статистикою бюджетних психологів на сьогодні не вистачає. Шкільні психологи іноді змушені вести додаткові уроки, щоб більше заробити.

Читайте так же:  последние новости о индексации зарплаты бухгалтерам в Украине в 2020 году

Виплати за старання у знавців людської психіки залежать від місця роботи. У великих українських населених пунктах точно знайдеться ресурс для значного припливу клієнтури. Підвищується зарплата у тих, хто паралельно веде власну практику. При цьому нюансами з організації підприємницької діяльності та пошуку клієнтів повинен займатися сам фахівець.

Оставьте комментарий