Підвищення зарплати стюардеси в Україні в 2021 році

Підвищення мінімальної, середньої заробітної плати всім працівникам українських авіаліній було закладено в бюджет на 2021-ий рік. Конкретну суму своїх підлеглих керівництво МАУ (Міжнародні Авіалінії України) не розголошують.

Зарплата стюардеси в Україні в 2021 році

Згідно зі статистикою минулого періоду, на спеціальних сайтах пошуку роботи на чартерні перельоти було викладено кілька вакансій, де були вказані вимоги до бортпровідниць (красива зовнішність, знання англійської мови), мінімум один рік досвіду роботи, щомісячна платня в розмірі 3000 доларів (приблизно 2326,30 євро, трохи більше 84 000 Українських гривень). Сума заробітної плати залежить від багатьох факторів, складається з двох частин: фіксований місячний оклад, надбавка за певну кількість годин польоту. Тому у працівників авіакомпаній виникає питання, коли стюардесам підвищать зарплату в Україні.

Трохи про професію

Стюардеса вважається частиною, “обличчям ” повітряного екіпажу. Основне завдання бортпровідника полягає в обслуговуванні, спілкуванні, турботі про пасажирів. По суті, від цих людей залежить дотримання пасажирами правил безпеки, оскільки перевірка пристібання ременями, наявність кисневої маски, інформуванні про місцезнаходження аварійного виходу лежить на бортпровідниках.

Порівнюючи з періодом, коли Професія стюардеси тільки-тільки з’явилася (перша половина ХХ століття), деякі особливості змінилися. Наприклад, тоді на борт літака пускали виключно дівчат, які отримали медичну освіту. В обов’язки стюардес того часу входило не тільки обслуговування клієнтів авіаліній, а й прибирання салону, включаючи туалет, кабінки для персоналу. Пізніше в штат стали набирати спеціалізованих працівників з прибирання, які використовували спеціальне технічне обладнання.

В обов’язки бортпровідника входить:

 • огляд рятувального пристосування;
 • проводження пасажирів до їх місця згідно з квитками;
 • розміщення багажу;
 • інформування людей з приводу місцезнаходження аварійного виходу, правилам користування захисними аварійними пристосуваннями;
 • контроль за дотриманням правил безпеки;
 • вирішення конфліктних ситуацій, які іноді виникають в салоні між пасажирами;
 • попередження паніки, яка може виникнути під час невеликої турбулентності, непередбачених ситуацій;
 • надання першої допомоги медичного характеру (у разі необхідності);
 • обслуговування пасажирів, роздача продуктів харчування, напоїв;
 • перевірка вологості, температури повітря в літаку;
 • огляд салону на наявність підозрілих пакетів, вибухівок, інших підозрілих предметів.
Зарплати стюардес у світі

Оскільки політ в літаку це не тільки романтика, приємне проведення часу, але і робота, яка повинна бути виконана на 100% якісно. Тому праця повинна оплачуватися належним чином. Останні новини Про індексацію зарплати стюардеси в Україні в 2021 році свідчать про можливе підвищення щомісячного окладу, все буде залежати від світової епідемії коронавірусу, яка вдарила по економіки всієї Європи, світу.

Читайте так же:  Последние новости о повышении зарплаты бюджетникам в 2018 году в Украине

Якою має бути Стюардеса

При прийомі на роботу стюардеси власники авіакомпанії звертають увагу на зовнішність дівчини, її освіту, особисті якості. Стюардеса повинна вміти знаходити спільну мову з різними людьми, повинна бути товариською, комунікабельною, фізично витривалою, стриманою, вміти тримати себе в руках в стресових ситуаціях.

Кандидатка в бортпровідниці повинна мати відмінне здоров’я, при вступі на роботу дівчина проходить медкомісію в окуліста, терапевта, кардіолога, невропатолога. Важливий також вага, параметри-дівчина не повинна бути занадто худий, оскільки в літаку потрібно постійно розміщувати важкий багаж, занадто товстенька, низька зростанням кандидатка також не підходить.

Бажаючі стати частиною повітряного екіпажу повинні добре знати англійську мову (знання кількох іноземних мов-великий плюс при прийомі на роботу), мати хорошу дикцію, приємний тембр голосу, привабливу зовнішність.

Що стосується освіти, то навчатися в спеціальній установі не варто. Досить пройти курси навчання в авіакомпанії, частиною якого бажає стати конкурсантка, пройти співбесіду, після якого (в разі позитивного результату) дівчина проходить медогляд, стає стюардесою.

Потреби до професії бортпроводника

У перші місяці, якщо дівчина раніше не літала в якості бортпровідника, вона отримує базову ставку. Зарплата стюардеси в Україні залежить від декількох критеріїв:

 • базової ставки, яка покладається законом;
 • кількості годин, проведених в повітрі;
 • досвіду роботи.

До базової мінімальної ставки додається оплата за години нальоту (одна година нальоту в МАУ оплачується в розмірі 2 долари-50 гривень, старші бортпровідники з великим досвідом польотів отримують 65 гривень за одну годину польоту), добові, які виплачуються співробітнику кожен раз при перетині кордону. У підсумку станом на 2020-ий рік виходить 15000-20000 тисяч гривень.

Читайте так же:  Повышение зарплаты психолога в Украине в 2021 году

Підвищення окладу бортпровідників України

Згідно з інформацією, в мережі з’явилася новина про підвищення зарплати стюардеси в Україні 2020 році. Йдеться про підвищення базової ставки, надбавки за кількість льотних годин. Станом на 2020-ий рік в середньому зарплата стюардеси становила 600-1500 євро, тоді як в європейських країнах заробітна плата в місяць становила 3000 доларів.

Зарплата в 2021 році буде нараховуватися за тим же принципом, буде залежати від:

 • місцезнаходження авіаційної компанії, де працює Стюардеса (Країна, Місто);
 • масштабності компанії (кількість рейсів, штатні одиниці);
 • освіти (враховуватиметься результати льотних курсів, наявність диплома про закінчення навчання у вищому навчальному закладі);
 • особливості польоту (внутрішні або зарубіжні, тривалість маршруту);
 • досвід, стаж, кількість льотних годин.

Підвищення відбудеться в 2021 році, оскільки, згідно з прийнятим бюджетом, збільшиться прожитковий мінімум. А за законодавством місячний оклад стюардеси не повинен перевищувати або бути нижче цієї величини. Тому заробітна плата підніметься не вся, тільки частина. Суму підвищень, надбавок регулює Бухгалтерія авіаційної компанії, сума зарплати може змінюватися щомісяця.

Привілеї стюардес

Через небезпеку професії, стюардеси мають право на безкоштовний політ в рамках одного рейсу від авіалінії, безкоштовне житло (при прильоті в іншу країну на час очікування повернення додому бортпровідникам покладається номер гостинці, харчування за рахунок компанії), оплачуваний Пенсійний відпочинок, на який бортпровідниці виходять в 45 років.

Якщо дівчина пролітала 10 років і у неї ще залишається кілька років до виходу на пенсію, вона може підробити інструктором польотів. Пенсія стюардеси в Україні залежить від суми місячної зарплати, середнього заробітку по всій країні, суми податків, що обчислюються із зарплати. Також важливі особисті якості стюардеси: досвід, стаж, стажування.

Читайте так же:  Чи буде підвищення зарплати військовослужбовців України в 2021 році

Скорочення стюардес в 2021 році в Україні не буде, оскільки багато працівниць перейшли в інші авіакомпанії, переїхали працювати за кордон, були скорочені через пандемію і карантин, коли були закриті кордони. Пандемія торкнулася всіх підприємств, у тому числі авіаційної сфери, підкосила економіку всіх країн.

Оставьте комментарий