Підвищення зарплати в СБУ в Україні в 2021 році

У ЗМІ з’явилося інтерв’ю з колишнім в.о. міністра економіки, П. Кухтою, який поінформував громадськість про збереження динаміки зростання зарплат на рівні двох попередніх років і незмінності збереження рівня безробіття.

Як розцінювати об’єднання цих двох фактів в одному інтерв’ю – як тонкий натяк або просто констатацію очевидного, українські сайти не пояснюють. Відповідь на питання, чи буде підвищення зарплати в СБУ в Україні в 2021 році, останні новини бачать в новому бюджеті.

Чи буде підвищення зарплати в СБУ в Україні в 2021 році

Що відбувається в країні

Як і минулого року, автори публікацій на патріотичних сайтах, запевняють, що зарплата бюджетників приведе їх у стан приємного подиву. В Україні дійсно повинна двічі зрости мінімальна зарплата, і в липні планується підняти прожитковий мінімум.

Зарплата співробітникам СБУ в Україні, як і індексація, залежить від цих показників і тарифної сітки окладів, тому очікування у авторів публікацій найоптимістичніші. Але насправді особливо радіти нічому:

  1. О. Немчинов ще в січні поточного року повідомив, що до бюджету не закладено підвищення посадових окладів. Всі працівники бюджетних сфер отримуватимуть зарплату згідно тарифікації, затвердженої у вересні минулого року. Міністр повідомив, що посадовий оклад держслужбовців повинен, за законом Про державний бюджет, складати не менше двох прожиткових мінімумів. Збільшення ПМ в липні означає, що у самих низько оплачуваних категорій зарплата виросте на невелику суму.
  2. Заплановано введення фіксованої частини (вона повинна скласти 70%), а це означає, що колишній шлях збільшення зарплат надбавками і преміями стає недоступний.
  3. Відповідь на питання, коли СБУ підвищать зарплату в Україні, можливо, криється в реформуванні, проведенні тестування та оцінки рівня покладеної відповідальності. Планується і такий масштабний захід, але на кого буде покладена така важлива місія-поки невідомо.
  4. Нинішній міністр фінансів, С. Марченко, неодноразово запевняв усіх працівників, оплата праці яких асигнується з бюджету, що справа всього лише в державному фінансуванні: як тільки в бюджеті з’являться необхідні кошти, відразу відбудеться підвищення.

Наскільки відповідально ця заява-видно із запланованого зростання зарплат педагогів. Спочатку голосно анонсувалося зростання в 2 рази вихователів дитячих садків, а потім в скромному інтерв’ю новинному каналу міністр просто повідомив, що цього не буде, тому що в бюджеті немає грошей.

Читайте так же:  Чи буде підвищення зарплати шахтаря в Україні в 2021 році?

Органи безпеки

У минулому році (як і в нинішньому), глобальні плани асигнувань на діяльність структур, що відповідають за безпеку держави, закладалося набагато більше коштів з бюджету, ніж виявилося в остаточно затвердженому варіанті.

Перманентний дефіцит бюджету і необхідність закладати гроші на елементарні потреби, всі благі наміри (а такі спочатку були) звели до мінімальних підсумків. Після прийняття сотень поправок до законопроекту, над усіма гучними обіцянками і навіть законопроектами, прийнятими колишніми урядами домінував Бюджетний кодекс.

Зарплата в СБУ в Україні в 2021 році

Повідомлення про те, що наступаючий рік здивує співробітників СБУ новими зарплатами, не виправдалося, зате у них змінилися завдання: минулого року зміна законодавства вмінила їм нові обов’язки:

  • розшук займаються розвідкою, диверсіями та підривною діяльністю проти України;
  • контррозвідку біля кордонів, для забезпечення територіальної цілісності;
  • охорону держтаємниці та вдосконалення оборонного потенціалу.

Сум на це було виділено пристойно, але Глава СБУ повідомив, що цього вистачить на індексацію, а на необхідні удосконалення і розвиток недостатньо. Прийняття закону про СБУ призвело до гучного анонсування підвищення зарплат співробітників ще минулого року. Однак у заяві Баканова є один істотний момент: він повідомив, що органи безпеки відмовляться від виконання функцій, які, згідно з новим законом, їм не властиві і змінять стереотип роботи з кадрами. Це означає, що реформи вже намічені, і у що вони виллються для співробітників, поки невідомо.

Читайте так же:  Індексація зарплати залізничників України у 2020 році

Раніше говорилося про перерозподіл зарплат і проведення атестації. Не виключено, що підвищення зарплати співробітникам СБУ в Україні 2021 пройде за традиційним сценарієм: проведення тестувань і співбесіди призведе до виявлення професійної невідповідності, зекономлені кошти перенаправлять на зарплати вцілілим. Анонсуючи минулого року значне зростання зарплат, Баканов обіцяв підвищення рівня відповідальності, оптимізацію оперативної робіт і категоричне недопущення правопорушень і зловживань службовим становищем.

Що відомо на сьогоднішній день

У 2016 році було анонсовано значне підвищення зарплати офіцера СБУ в Україні – до 22 тис.грн. Не менш глобальні плани були і в уряду Зеленського на початку минулого року. 5 років тому ці кошти планувалося виділити з резервного фонду. У 2019 прозвучала та ж цифра в 22 тис.грн. і навіть був опублікований указ Про внесення змін до бюджету, щоб підвищити зарплату працівникам Держприкордонслужби, держохорони і співробітникам СБУ. Його опублікував на своєму сайті тодішній президент України, Порошенко.

У березні 2020 року і.Баканов вніс законопроект, в якому передбачалася демілітаризація СБУ, поступове скорочення кількості співробітників з 27 до 15 тисяч осіб. У ньому ж передбачалася відмова від розслідувань СБУ великомасштабних економічних злочинів і перекладання цієї діяльності на новостворене спеціально для цієї мети Бюро економічних розслідувань.

Надії глави СБУ на швидке прийняття народними обранцями цього законопроекту не виправдалися, з тієї простої причини, що в січні минулого року депутати ВР провалили законопроект про створення Бюро фінансових розслідувань.

Тоді депутат Д. Монастирський заявив, що новий проект про створення Бюро повинен внести сам Зеленський, а пошук «міжнародного донора» на цілі реформування став предметом гарячої конкуренції.

Якщо буде прийнятий закон про реформування, скорочення співробітників СБУ в 2021 році в Україні неминуче. Частина з них, можливо, знайде роботу в новому бюро. До цього мають намір залучити міжнародних експертів. Не заважає згадати і про те, що до ВР подано вже більше 9 проектів про реформування СБУ, але не вироблена єдина концепція.

Читайте так же:  Будет ли повышение зарплаты контрактника в Украине в 2022 году?

Надії на компенсацію

Останні новини Про індексацію зарплати співробітників СБУ в Україні в 2021 році нічим не відрізняються від аналогічних повідомлень у представників інших професій. Як тільки індекс споживчих цін складе 103% (якщо депутати знову не збільшать цей показник, як це вже було), і Держстат опублікує дані про це в періодичних виданнях, бухгалтери почнуть нараховувати індексування зарплат.

Збільшенню підлягає тільки сума прожиткового мінімуму, (це 2,7 тис.грн.), все інше, скільки б не отримував офіцер СБУ, не підлягає індексуванню. Реальне зростання невеликий, до того ж, кожна нова індексація починається не зі збільшеною, а з колишньої суми.

Новинні сайти обіцяють неодноразове підвищення зарплат подібним чином, але це означає не стільки зростання окладу, скільки новий виток інфляції і зростання цін, згідно із законодавством, що зобов’язує до перерахунку відповідні органи.

Оставьте комментарий