Підвищення зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2022 році

Досить згадати недавні обіцянки українського уряду зробити гідною оплату праці людей, що займаються вихованням дітей раннього віку. А потім і подальша спокійна Заява високопоставленого чиновника про те, що у депутатів не вийшло виконати обіцяне, тому то гроші були витрачені на армію, щоб впевнено відповісти, коли вихователям дитячого садка підвищать зарплату в Україні.

ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ ВИХОВАТЕЛЯ ДИТЯЧОГО САДКА В 2022 РОЦІ

Огляд ситуації

У країні смертність превалює над народжуваністю, але на тлі запевнень бажанні оптимізувати народжуваність, батьки стоять в черзі, іноді по кілька років, щоб віддати дитину в дитячий сад, а фахівці в галузі дошкільної освіти шукають іншу роботу або працюють за мізерні оклади. Починаючи з 2019 року підвищення зарплати вихователям дитячого садка в Україні стало ТОП-темою, яку держчиновники використовували для піару і набору балів рейтингу:

  1. У жовтні 2019, тодішній міністр освіти О.Новосад заявила привселюдно на скандально відомому каналі 1+1. Що Уряд працює над підвищенням зарплати педагогам, які працюють за мінімалку. В першу чергу, за твердженням високопоставленої чиновниці, це відноситься до вихователів дитячих садків, майстрам виробничого навчання і молодим фахівцям.
  2. Восени 2020 року, починаючи з вересня, зарплата вихователя дитячого садка в Україні знову стала актуальною темою: канал Україна 24, а слідом за ним і інші новинні портали, повідомляли про те, що вона, починаючи з січня 2021 складе колосальні суми (мабуть, в порівнянні з колишнім рівнем оплати праці), і що підвищення на кілька тисяч гривень кожному співробітнику ДНЗ – не просто остаточно вирішено, а й закладено в проекті бюджету. Передбачалося підвищення зарплати помічникам вихователя в дитячому садку, вихователям, керівному складу, молодшим вихователям і навіть методистам і музкерівникам.
  3. Рівно через два місяці, на тому ж каналі, виступив голова ВРУ, Д.Разумков, який поінформував телеглядачів, що медицина і освіта – незмінні пріоритети уряду Зеленського, але обіцяне зростання зарплат у дитячих садках у них не вийшло. Законодавці “забрали частину коштів, виділених на освіту”, але з 4 мільярдів забраних гривень вдалося повернути тільки 790 мільйонів. Тому підвищення зарплат у 2021 не буде.

Держбюджет на нинішній рік чомусь іменували бюджетом можливостей (не для педагогів і працівників ДНЗ, тому що першим заморозили цілий закон, і не мають наміру його реанімувати, а других просто поінформували, щоб вони перестали розраховувати на обіцяне). Аналогічний документ, ще не прийнятий на 2022, міністр фінансів, С. Марченко назвав бюджетом інвестицій в людину. Зрозуміти, наскільки реально збільшення зарплати молодшим вихователям, можна, уважно проаналізувавши проект, схвалений Кабміном і вже переданий у ВРУ.

Читайте так же:  Коли пожежникам підвищать зарплату в Україні?

Бюджетні гроші і зростання зарплат

Минулорічний Кошторис був названий експертами нереальним, тому дебатів, дебатів і поправок була величезна кількість. Нинішній проект має численні особливості, що говорять про схожість авторів і їх творінь.

  1. Середню зарплату по Україні і оклади медперсоналу планується збільшити, але знайти на це гроші доручено Кабміну, і вони вже вирішили, що частину коштів візьмуть з держпрограм, а решту – зі збільшення оподаткування. Незважаючи на глобальні плани, о.Панасенко, голова профспілкового руху медпрацівників, впевнений, що виділених грошей не вистачить.
  2. Заплановано збільшити видатки на освіту, але на це виділено всього 16 мільярдів у нацвалюті, з яких виділять ще й на будівництво президентського університету. Натомість скорочено витрати на підвищення кваліфікації вчителів
  3. Урізані витрати на поліцію, але трохи додано військовим. Підвищать стипендії студентам, які в березні мають намір провести індексацію пенсій, але зате скоротили субсидії на оплату комуналки, що раніше видавалися населенню. Ніде немає ні слова про вихователів ДНЗ та їх помічників, хіба що їх віднесли до загальної категорії бюджетників.

В цілому людинолюбний і прогресивний бюджет закладений з дефіцитом в 3,5% (саме таку цифру схвалив МВФ, місія якого знову прибула в Україну з перевіркою). Однак на думку експертів і аналітиків, він буде набагато більше, тому що в проект бюджету не закладені деякі необхідні витрати, з побоювань, що їх не схвалить група чиновників-кредиторів. Деякі оптимісти припускають, що в ході дебатів у ВР їх додадуть. Але тоді доведеться знову щось скоротити і урізати.

ЗАРПЛАТА ВИХОВАТЕЛЯ ДИТЯЧОГО САДКА В 2022 РОЦІ

Перспективи бюджетників

Аж до 2025 року Кабмін наказано займатися поетапним опрацюванням і впровадженням системи оплати праці за новими принципами. У чому саме це буде полягати поки невідомо, але кожна галузь піддасться переходу на оновлену систему, з гармонійними Умовами, терміни заходу ніде не вказані.

У січні 2022 планувалося збільшити мінімалку на цілих 200 гривень, але ця визначна подія вже перенесена на грудень. В останньому місяці 2022 року бюджетникам обіцяно підвищення на 9%. Президент обіцяє зростання середньої зарплати, і навіть називає потенційні цифри, але СЗП – це абстрактна величина, в якій всі зарплати складаються і діляться н число працюючих, тому до зарплат вихователів вона має саме опосередковане відношення.

В цілому ситуація із зростанням зарплат бюджетників (в тому числі, і працівників ДНЗ на державному фінансуванні, це не стосується приватних садочків), така:

  1. Тенденційне видання Обозреватель, з посиланням на слова С.Марченко, повідомляє, що в проекті держбюджету не передбачені значні зміни, а деякі цифри і зовсім нереальні (інфляція закладена на рівні 6,2, а вона вже більше 10%.).
  2. Коли у міністра фінансів депутати ВРУ поцікавилися, чому в планах на наступний рік інфляція в кілька разів обжене зростання мінімалки, він відповів тільки, що все прораховано і збалансовано. Залишилося тільки з’ясувати, на чию користь.
  3. Красномовно прозвучало й інше висловлювання-не можна неконтрольовано підвищувати МЗП, оскільки після цього настане стан гіперінфляції.
  4. Зростання цін прогнозують ще на 7 відсотків, а мінімалка виросте всього на 3%. На думку експертів, це навіть не заморожування соціальних стандартів, а пряма дорога до тотального зубожіння населення.
Читайте так же:  Чи буде підвищення зарплати шахтаря в Україні в 2021 році?

Останні новини Про індексацію зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2022 році, невтішні. Аналіз бюджету з правками під МВФ, показує, що грошей не закладено навіть на індексацію пенсій. На розгляді у Верховній Раді є законопроект, в якому пропонується скасувати індексацію, як застарілий механізм, на тій підставі, що вона затверджувалася в складний час, а зараз все простіше, і вона тільки вносить плутанину в розрахунки і нарахування.

Дитячих садків в країні не вистачає навіть на зменшену кількість народжених дітей, але скорочення вихователів дитячого садка в 2022 році в Україні відбувається щодня.

Фахівці йдуть працювати в приватні та комерційні структури, їдуть працювати за кордон, не бачачи сенсу працювати за жебрацьку зарплату. На їх місце йдуть некваліфіковані, а іноді просто батьки, діти яких ходять в садок, щоб швидше отримати для дитини місце.

Оставьте комментарий