Підвищення зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2021 році

Не кожна людина впорається з професією вихователя в дитячому садку. Педагог займається всебічним розвитком чужих дітей, додатково прищеплюючи їм любов і повагу до дорослих і ветеранів. Є й інші обов’язки, пов’язані з цією професією. Але фінансове забезпечення для представників цієї сфери досі залишає бажати кращого. Тому всі питання щодо заробітної плати залишаються актуальними. У тому числі – коли вихователям дитячого садка підвищать зарплату в Україні.

нова система оплати праці

Прийняте рішення про підвищення заробітної плати

Рішення підвищити заробітну плату вчителям України в межах 20-70% було прийнято КМУ ще в 2020 році. Розробляється нова система оплати праці, що передбачає створення додаткових стимулів для фахівців – в тому числі-молодих. З’являться додаткові нагороди для тих, хто починає свою діяльність, і для тих, хто вже займається цією справою деякий час.

Ще в січні минулого року заговорили про те, що заробітну плату планують змінити в більшу сторону. Зміни за мінімальним посадовим окладом-головна відмінність нової тарифної сітки від тієї, що діяла раніше. З 2019 року показник склав 1,73 мінімальних окладу, з 2020 – 2,5. На цьому не хочуть зупинятися, планується і підвищення зарплати помічникам вихователя в дитячому садку.

Підвищення винагород на 2021 рік

До 2021 року прийнято рішення наблизити рівень мінімального окладу до трьох прожиткових мінімумів. Відповідно, на 2022 і 2023 роки теж планують збільшення – 3,5 і 4 П.

Грошова винагорода автоматично збільшується в міру того, як фахівець продовжує розвиватися у своїй діяльності. За престижність праці вводить додаткову надбавку в 10%. Розповімо й інші Останні новини Про індексацію зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2021 році.

Збільшення в залежності від спеціальностей

Є безліч критеріїв, що впливають на зарплату фахівця:

1. Посада.

2. Професіоналізм.

3. Стаж роботи, і так далі.

Підвищення прибутковості для гідних професій-головний напрямок, на якому уряд країни зосередився за останні кілька років. На підвищення зарплати можуть розраховувати люди, пов’язані з наступними спеціальностями:

 • молоді фахівці, яким оклад збільшують на 41%;
 • педагоги додаткового та профільного спрямування зі збільшенням окладів на 50%;
 • вихователі з досвідом роботи можуть розраховувати на 30%-ве збільшення ставок.

Про функціональні обов’язки педагогів

Основним принципам і нормам моралі діти починають навчатися з самого раннього віку, як раз в дошкільних установах. У них формуються психологічні процеси, норми спілкування з однолітками та іншими представниками соціуму.

Розвиваються такі процеси і напрямки:

 1. Мислення.
 2. Промова.
 3. Пам’ять.

Особистісний розвиток дитини нерозривно пов’язане з вихователями. Вони повинні дати всі необхідні знання незалежно від того, до якої частини суспільства відноситься сам малюк.

зарплати бухгалтера в Україні в 2021 році

Державне фінансування дошкільних закладів відноситься до питань, які стали особливо гострими протягом останніх кількох років. Ще з січня 2020 року заробітна плата таких співробітників зберігає низький рівень.

Читайте так же:  Повышение зарплаты медиков в Украине в 2021 году

Додатково про проблему поліпшення матеріального стану

Масове звільнення співробітників нещодавно було пов’язане з наступними подіями:

 • зниження показників у діючих дитячих садків;
 • закриття установ.
 • зменшення кількості дітей у групах.

Безліч таких працівників попрямувало на пошуки посад в інші країни, тому що оплата виявилася вищою. Після підтвердження кваліфікації можна розраховувати на підвищення окладу мінімум в два рази. Але в даний час влада не планує проводити скорочення для таких співробітників, навпаки – зарплата вихователя дитячого садка в Україні тільки підвищується.

У порівнянні зі співробітниками інших бюджетних сфер Дошкільні вчителі зараз отримують найбільше. Тому і розробляються програми, спрямовані на поліпшення поточної ситуації. Проблема низьких заробітних плат стосується і всієї сфери освіти, в цілому.

34 5 - Підвищення зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2021 році

Що ще потрібно знати про розміри мінімального окладу?

Розробляється нова система, згідно з якою педагоги представлятимуть конкретні групи і підгрупи. Тарифний розряд відходить у минуле.
Будуть всього три основні категорії:

 • Науковці 4 підгрупи.
 • Науково-педагогічні співробітники 5 підгрупи.
 • Педпрацівники 7 групи.

Такі зміни торкнуться всіх, хто пов’язаний з системою освіти в країні. Планується додатково піднімати і тіло основного окладу, мінімум на 68,3%.

Про надбавки та інші види винагороди

В майбутньому основний оклад для всіх педпрацівників збільшиться в 1,5-2 рази мінімум. Щороку прожитковий мінімум підвищується, але це відбувається поетапно. У бюджеті спочатку закладають суму, спрямовану на співробітників дитячих дошкільних установ. За рахунок неї йде підвищення зарплати вихователям дитячого садка в Україні.

При цьому мінімальні суми окладу не остаточні. Адже сама зарплата співробітників ДНЗ формується на основі декількох частин. Кваліфікація, досвід, додаткові заходи – ось що впливає на кінцеві цифри.

Є й інші умови, через які змінюється загальний результат:

 • Вихід на роботу для заміни, у вихідні дні та свята.
 • Кількість дітей в одній групі.
 • Суміщення декількох посад і робіт.
 • Використання додаткових навичок, знань.
 • Спілкування з дітьми на іноземних мовах.
 • Робочий стаж.
 • Кваліфікація.

Проблема в тому, що для реалізації багатьох дій в даний час просто не вистачає ресурсів. Тому так важливо націлитися на поступове підвищення діючих показників.

Особливості виплати заробітної плати в даний час

Зараз встановлюються конкретні оклади, до яких існують різні надбавки у зв’язку з категорією співробітника і загальним обсягом його діяльності. Це підтверджує і чинне законодавство. Один раз на рік визначають загальний обсяг роботи, поділяють його на півріччя. Два рази на рік її встановлюють для наступних категорій:

 1. Ті, хто навчає дітей, які перебувають на тривалому лікуванні.
 2. У заочних школах.
 3. Середні загальноосвітні заклади з очно-заочною формою.
Читайте так же:  Последние новости о индексации зарплаты воспитателя детского сада в Украине в 2019 году

Один раз на рік визначають навантаження і для тих, хто представляє вищі навчальні заклади.

ucheba 1 - Підвищення зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2021 році

Щоб визначити годинну ставку, місячну ставку по заробітній платі ділять на норму навчального навантаження. Виплата йде протягом усього навчального року. Це стосується і час роботи в канікули, якщо воно не збігається з відпусткою.

Протягом року оклад може змінюватися в залежності від дотримання наступних умов:

 • Присвоєння наукових і вчених ступенів.
 • Присвоєння звань, що дають право на збільшену винагороду за працю.
 • Отримання відповідної категорії після проходження атестації.
 • Отримання освіти.

Про тарифну сітку в даний час

Здебільшого, тарифна сітка зараз пов’язана з конкретним розрядом співробітника. А він, у свою чергу, визначає професіоналізм. Співробітники з першим розрядом отримують мінімальний розмір винагород, встановлених законодавством держави. З кожним підвищенням розряду будуть збільшуватися і цифри. Чим вони більші – тим краще. Вислуга років і досвід теж мають значення.

Нещодавно висловлено пропозицію, згідно з яким відлік розрядів буде починатися не з 1, а з 10. Тобто, найменший 10 розряд отримують педагоги з мінімальним досвідом, або зовсім без нього. Деканам і вчителям вузів присвоюють 15, 16 і 18-ий розряди. Декани і професори з вченими ступенями отримують найвищі розряди згідно з цією системою.

Тарифну сітку вибудовують наступним чином:

 • Співробітники без категорії.
 • З невеликим досвідом.
 • Ті, хто закінчив вузи за своєю спеціальністю.
 • Вихователі вищої категорії.

Скільки отримують помічники вихователів?

На цю посаду можуть взяти будь-яку людину, досить тільки пройти медичний огляд. Зазвичай беруть жінок із середньоспеціальною освітою, або студентів. В даному випадку заробітна плата складається з наступних факторів:

 • Надбавка за небезпечні і складні умови праці, якщо вони є.
 • Робота з дітьми з відхиленнями.
 • Нічні, або цілодобові зміни.
 • Важкий вид праці.
 • Категорія, автоматично присвоюється за стаж роботи.
 • Базовий оклад.

Фактично, молодший вихователь-це няня і прибиральниця. За таку роботу платять 20-25 тисяч рублів. У різних регіонах країни складається різна ситуація, але чим далі від центру – тим менше буде винагорода.

Що ще важливо знати про роботу в цій сфері?

Зарплата викладача багато в чому залежить від так званої субвенції, яка виділяється із загального державного бюджету на місцеві потреби. Ці гроші якраз йдуть на педагогів різних напрямків – середнього та дошкільного. Є спеціальна формула для субвенції, яку застосовують для визначення результатів.

Від кількості дітей залежить сітка груп і КЛАСІВ. Відповідно, виділяють певну кількість ставок. Але поки не всі розуміють, чи дійсно надбавки будуть однаковими для всіх викладачів.

Читайте так же:  Чи буде підвищення зарплати шахтаря в Україні в 2021 році?

Деякий час на обговорення вже виносяться багато питань, пов’язані з роботою і винагородою за працю. Багато хто скаржиться, що існуючі види систем занадто складні. Тим більше, що деякі поняття відверто застаріли.

Особливу увагу планується приділяти найманим працівникам, які укладають контракти з приватними підприємствами. Відомості в таких документах викликають сумніви щодо правдивості та правомірності. І багато хто погоджується на зазначені умови, хоча по суті вони шкодять самим громадянам і членам їх сімей.

У частині виплати щоденного і щомісячного заробітку роботодавці самі часто виявляються недобросовісними. Вони вважають за краще обходити закони держави, в тому числі – шляхом виплати заробітної плати в конвертах.

У частині виплати щоденного і щомісячного заробітку роботодавці самі часто виявляються недобросовісними. Вони вважають за краще обходити закони держави, в тому числі – шляхом виплати заробітної плати в конвертах.
Депутати продовжують працювати над нововведеннями для зміни поточної ситуації. Приймаються законопроекти, спрямовані на захист прав співробітників, виведення підприємств з тіні. Це стосується і дитячих дошкільних установ, адже в цій сфері їх приватні різновиди теж відкриваються.

До середини 2021 року вже реалізовуватимуться перші зміни у зазначених напрямках. У будь-якому випадку зростання зарплати теж планується і не змусить себе чекати. А ось від такої ідеї, як скорочення вихователів дитячого садка в 2021 році в Україні, вирішили відмовитися.

Висновок

Питання про заробітні плати в багатьох напрямків залишаються актуальними. Вчителі не стали винятком. Адже вони свідомо вибирають свою професію, а потім стежать за підростаючим поколінням і появою у них безлічі потрібних для подальшого розвитку якостей. Уряд обіцяє, що зробить все можливе для підвищення престижу цього напрямку, щоб робота оплачувалася відповідно.

Але для реалізації зазначених планів знадобиться деякий час. Адже будь-який проект вимагає грамотного і акуратного підходу, інакше негативні наслідки проявляють себе швидше, ніж хотілося б. Залишається тільки чекати, поки всі коригування вступлять в силу.

Оставьте комментарий