Підвищення зарплати юриста в Україні в 2021 році

Зростання цін і тотальне зубожіння населення, катастрофічне становище із зовнішнім боргом країни, яке, схоже, абсолютно не хвилює уряд, викликають закономірні питання про збільшення заробітної плати, пропорційному зростанню ІСЦ.

Відповідь на питання, чи буде підвищення зарплати юриста в Україні в 2021 році, останні новини не дають. Експерти впевнені, що зростання зарплати залежить від спеціалізації, займаної посади, роботи в приватних або бюджетних структурах.

Підвищення зарплати юриста в Україні в 2021 році

Працівники бюджетної сфери

У вересні минулого року Уряд України обіцяв численні зміни в оплаті праці середньостатистичного громадянина. Так було прописано в першому проекті бюджету на 2021 рік. З моменту розгляду намірів, в нього вносилися неодноразові зміни. Обіцяні галузеві нововведення не відбулися, а з витрат на охорону здоров’я профінансували армію.

Оскільки питання, коли юристам підвищать зарплату в Україні, частково залежить від того, чи працює представник цієї спеціальності в бюджетній сфері або в приватній комерційній структурі, відповісти на це питання однозначно складно. Навіть якщо буде прийнято законодавчу постанову, фінансувати його доведеться з бюджету, в якому на це немає грошей (вони не закладені в минулому році).

Підвищення зарплати юристам в Україні 2021, якщо вони працюють на державу, може відбутися по 3 шляхах:

  1. Збільшення тарифних ставок (їх переглядали в минулому році і ніяких повідомлень про нову ревізію не відзначено, а зарплата юриста-бюджетника залежить від тарифікації, посади та інших неодмінних складових).
  2. Індексацією, яка передбачена тільки при зростанні ІСЦ до 103%. Але вона проводиться тільки після опублікування Держстатом даних в періодичних виданнях.
  3. Кар’єрним зростанням і наполегливою працею, можна домогтися підвищення окладу, премій і надбавок, виплат за підвищений обсяг роботи.

Нагадаємо, що в невизначеному терміні «юристи» містяться цілих 8 категорій. Тільки перелік людей, які зайняті правознавством і правозахисою займає 200 сторінок. Представниками цієї професії називають адвокатів, правознавців, прокурорів і рядових працівників прокуратури, суддів і співробітників, які беруть участь у судочинстві.

У бюджетній сфері зарплата юриста в Україні вважається недостатньою і у суддів, які отримують купу мінімалок, і у прокурорів, нещодавно звинувачених у тому, що вони перевищили можливий обсяг надбавок і премій.

Зрозуміло, що зарплата двох генерал-полковників і одного генерал-лейтенанта юстиції, наявних в Україні, сильно відрізняється від окладів навіть заслужених юристів. При цьому рядовому працівнику суду або прокуратору складно навіть уявити таку зарплату.

Що чути у високих колах

Ніхто не збирається задовольняти вимоги працівників прокуратури і суду про підвищення зарплат до мінімуму, який вони вважають досить адекватною оплатою праці. При цьому, катастрофічна нестача технічних кадрів призвела до виконання одним співробітником багатьох функцій, не передбачених штатним розписом.

Зарплата юриста в Україні в 2021 році

Останні новини незмінно інформують про намічене реформування систем правозабезпечення. Уряд має намір провести атестацію і скорочення юристів в 2021 році в Україні, (можливо, не в цьому, а в наступному році, оскільки концепція реформування до кінця ще не опрацьована).

Суть реформи-виявлення професійної придатності, звільнення не пройшли атестацію, перерозподіл звільнених зарплат між тими, хто подолав комісію і співбесіду, тестування на профпридатність. При цьому, експерт з ринку праці, якийсь с. Марченко впевнений, що всі, кого можна було звільнити, вже звільнені від обов’язків минулого року, і на цій підставі він упевнений, що зростання безробіття в країні не очікується.

Підвищення зарплати торкнеться тільки самі низькооплачувані категорії співробітників, які отримують на рівні мінімалки. У 2021 році очікується дворазовий підйом мінімальної заробітної плати (другий, за рекомендацією міжнародних експертів, відсунутий на грудень поточного року). У тих, хто отримує зарплатний мінімум, він підросте до 6, а потім і 6,5 тис.грн. Що ж стосується юристів в приватних структурах, то їх зарплата залежить від волі роботодавця, кваліфікації, старанності та креативності: прогнози робити складно.

Читайте так же:  Чи буде підвищення зарплата суддів України в 2022 році?

Останні новини про індексацію зарплати юриста в Україні в 2021 році, кажуть, що в держструктурах вона пройде відразу ж, як тільки Держстат опублікує потрібні цифри по інфляції. У приватних підприємствах і організаціях, її проведуть або не проведуть, незважаючи на приписи. Все залежить від того, наскільки вони успішні і законослухняні.

Оставьте комментарий