Підвищення зарплати залізничників в Україні в 2021 році

До переліку почесних і престижних професій в Україні входить спеціальність залізничник. Разом з тим, вона відноситься до малооплачуваної. Поява коронавірусної інфекції негативно позначилося на життєдіяльності працівників, зайнятих в галузі охорони здоров’я. Тому питання, коли залізничникам підвищать зарплату в Україні важливе для всіх без винятку.

Мінімізувати негатив, виправити ситуацію на краще зможуть нововведення в законодавчих актах. Вони зможуть вирішити проблеми з недостатнім бюджетом, зростанням цін на паливо, низькою заробітною платою працівників.

ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ ЗАЛІЗНИЧНИКІВ В УКРАЇНІ В 2021 РОЦІ

Реформування залізничної галузі-що буде в 2021 році?

Прихід Зеленського, як і попереднього президента прославився обіцянками, згідно з якими новий правитель обіцяв підвищення зарплати на Укрзалізниці в 2021, комфортні для роботи умови. Новий депутатський склад заявив про майбутні зміни, які очікуються наступного року:

  • підвищення зарплати залізничникам в Україні 2021;
  • оновлення механічного оснащення, транспорту;
  • обов’язкова перекваліфікація працівників з метою вдосконалення знання користування новим обладнанням та транспортом.

Поряд з обіцянками залізничників цікавить питання, за рахунок яких асигнувань буде змінена заробітна плата, якщо державна скарбниця порожня, а уряд займається боротьбою з коронавірусною інфекцією.

Відповідь на вказане запитання ніхто не знає, а нові обіцянки про підвищення зарплат залізничникам написані на папері, який знаходиться на розгляді в КМУ.

При спалаху нової хвилі коронавірусу можна буде повністю забути про зарплату залізничників і зайнятися вирішенням інших питань.

Етапи нової реформи

Реформування в залізничній сфері торкнеться життєво важливі моменти служби працівників, головними з яких є:

1. Недопущення фактів корупції, яка стала частою в системі. Проведення заходів дозволить дисциплінувати кадри, задуматися що таке чесна і добропорядна людина, згадати про відповідальність, борг і покарання.

Читайте так же:  Повышение зарплаты учителям в Украине в 2019 году

2. Передбачається збільшення окладів машиністам та іншим працівникам відповідно до нової тарифної сітки. Високі виплати будуть у осіб з великим стажем роботи, які мають відповідну освіту, керівним особам та іншим. Ознайомитися з особливостями нарахування зарплати можна на офіційних урядових сайтах і в процесі обговорення теми на спеціалізованих форумах. Для поліпшення якості обслуговування пасажирів та умов роботи залізничників буде проведено повне оновлення техніки, модернізація робочих інструментів.

3. Нова реформа торкнеться теми безпеки пасажирів і всіх осіб, діяльність яких пов’язана із залізничною галуззю.
Важливо! Зовсім недавно було призупинено рішення про обов’язкове надання послуг або продажу товарів у транспорті згідно з вимогами керівництво. Часті нестачі, псування товару та інші проблеми били по кишені працівників. Як правило, різниця виплачувалася з власної кишені. Скасоване правило і рекомендації порадували штатних працівників, оскільки тепер вони будуть зайняті основними посадовими обов’язками, а не нав’язаними, додатковими.

Цікаве про зарплату залізничників сьогодні

Ситуація з коронавірусом як і раніше залишається серйозною. Однак, заходи щодо її попередження в літній період були пом’якшені. Налаштовуючись на новий лад роботи залізничників зацікавило питання зарплати. Згідно з діючою тарифною сіткою вона не така висока. При цьому регіональні філії отримують більше. Статистичні дані показують, що найкраща зарплата залізничника України в Дніпропетровську та області, а також Запоріжжі. В інших областях грошову винагороду залізничників можна назвати гнітючою.

Найбільший дохід відзначається в Києві та Київській області. Влаштуватися на роботу в ж/Д галузь в цих районах проблематично. Приймаються кращі, з досвідом, які мають відповідну освіту. Якісні та професійні характеристики підтверджуються за допомогою тестування і проходження співбесіди.

До відома! Високий рівень заробітку спостерігається в таких професіях, як машиніст і помічник машиніста, а також тих, робота яких пов’язана з далекими рейсами на вантажних складах. Також, висока грошова винагорода належить фахівцям пасажироперевезень на швидкісному ж / д транспорті, швидкість якого більше 100 км\ч.не стали обділеними, і машиністи сперхурочнікі, які не знають, що таке святкові та вихідні дні. Добавки нараховуються за суміщення роботи напарника. який на даний момент відсутній.

Чи буде індексація зарплат залізничників у 2021 році?

Якщо вірити джерелам, останні новини Про індексацію зарплати залізничниківУкраїни в 2021 році повідомляють, що в бюджет 2021 буде закладено кошти на підвищення зарплати та індексація. Також передбачено оновлення діючого автопарку. Яким буде фінансування, стане відомо трохи пізніше. Сьогодні залізничники вірять, що зміни торкнуться:

Читайте так же:  Повышение зарплаты бюджетникам и госслужащим в 2021 в Украине

1. Заміни старого пасажирського та ремонтного транспорту на новий.

2. Ремонт і будівництво нового шляхового сполучення.
Важливо, що уряду в новому році буде поставлено завдання профінансувати молодих співробітників, щоб виключити витік молодих і досвідчених кадрів.

ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ ЗАЛІЗНИЧНИКІВ В УКРАЇНІ

Важливо! За офіційними даними, минулого року середня заробітна плата «шляхійця» склала не більше 10000 гривень. Багатьом може здатися, що це висока цифра, але вона приваблива тільки для працівників інших сфер діяльності. Але, з урахуванням тяжкості, складності та умов роботи-це низька заробітна плата.

З урахуванням підняття цін цього року, зарплата залізничника України 2021-стає ще менше, її просто не вистачить на оплату продуктів і комунальних платежів.

За інформацією від Міністерства фінансів на 2021 рік закладено в бюджеті підвищення доходу та індексація, але наскільки в повному обсязі це буде виконано залишається тільки дивитися. Конкретні терміни і суми підвищення поки не озвучується, але йдеться що на все підвищення держава виділить кілька мільярдів гривень.

Про скорочення залізничників

Майбутнє скорочення працівників залізничної галузі можливе. Воно спрямоване не на масове звільнення кадрів, а на їх чистку. Заплановане скорочення залізничників у 2021 році в Україні не торкнеться працівників з досвідом, які мають освіту та посвідчення про проходження курсів підвищення кваліфікації. На своїх посадах залишаться кращі. Тому, якщо працівник планує працювати в ж/д рекомендовано подбати про вдосконалення знань і досвіду, інакше, ризик скорочення збільшується в кілька разів.

Резюме

Сьогодні в залізничній компанії склалася важка ситуація, і цьому є цілком логічне пояснення. Прості співробітники намагаються домогтися рівних зарплат, особливо коли вони дізналися, скільки отримують генеральні директори «Укрзалізниці» і який рівень заробітку у компанії в цілому.

Читайте так же:  Зарплата прокурора в 2020 году в Украине

Це викликало невдоволення робітників і справжні бунти всередині компанії, що спровокувало скасування деяких рейсів, скорочення залізничників в 2021 році в Україні і зекономлений фонд пустити на невелике підвищення окладів.

Зарплата железнодорожников в Украине в 2021 году

Залишається лише сподіватися, що в 2021 році глава компанії знайде необхідні ресурси і сили, щоб допомога працівникам і привести систему роботи шляхів сполучення в порядок. Необхідний час щоб викорінити корупцію, забезпечити прозорість всіх угод і контролю витрати ресурсів.

Оставьте комментарий