Податкова пільга з прибуткового податку 2021 в Україні

Прибутковий податок-відсоток, який в обов’язковому порядку виплачується державі з будь-якого доходу. Даний вид податку виплачують корінні жителі України з офіційною пропискою, фрілансери (займаються віддаленою діяльністю), жителі інших країн, які проживають на території країни тимчасово.

пільга з прибуткового податку

Також прибутковий податок виплачує підприємець за кожного свого співробітника. Даний вид виплат стягується з місячного, річного доходу (залежно від кількості робочих днів), виплат, отриманих під час тимчасових заробітків на території України, зарплати, отриманої в результаті роботи за кордоном. Але деякі категорії осіб мають право на деякі переваги, пільги. Тому багатьох українців хвилює питання, яка буде податкова пільга з прибуткового податку 2021 в Україні. Від цього залежить, скільки “на руки” отримуватимуть працівники бюджетної сфери, держслужбовці, який відсоток прибуткового податку буде стягуватися з їх заробітної плати.

Згідно з останніми новинами, депутатами Верховної Ради був прийнятий закон, згідно з яким в системі оподаткування, в тому числі в системі нарахування податкових пільг, будуть внесені деякі зміни.

Податкова пільга-що це таке і хто має право скористатися пільгами

Пільга на прибутковий податок передбачає зменшення суми стягнення із заробітної плати та всіх інших доходів українців. Дана сума залежить від того, яка Категорія отримує право на зменшену суму податків.
Зменшення податків можливе не для всіх типів доходів, тільки на місячні зарплати українських держслужбовців, бюджетників, компенсації, премії (винагороди за понаднормові години роботи в офісі, на підприємстві).

Українець має право на зменшений відсоток податку, якщо сума його заробітку не перевищує встановлений показник. Щоб це з’ясувати, потрібно прожитковий мінімум помножити на 1,4, округлити до десяти. Цей показник у двадцятому році становив 2940 гривень.

Пільга має кілька видів:

Читайте так же:  Повышение зарплаты психолога в Украине в 2021 году

1. Базова-передбачає суму, яка дорівнює половині прожиткового мінімуму.

2. На дітей – 100% відсотків суми від базової пільги, розрахованої на кожного неповнолітнього члена сім’ї.

3. Пільга в розмірі 150%, застосовується для батьків-одинаків, опікунів неповнолітніх дітей, дітей з обмеженими можливостями. На таку пільгу також мають право чорнобильці, учні в навчальному закладі будь-якого рівня акредитації, люди з обмеженими можливостями, люди, які отримують довічну стипендію, ветерани.

4. Пільга розміром в 200% – застосовується для героїв війни, учасників бойових дій, колишніх в’язнів концтаборів, вимушених переселенців, насильно вивезених людей в інші країни під час Другої світової війни.

Використовувати податкову пільгу може людина, яка показала документ, що підтверджує приналежність до тієї чи іншої категорії пільговиків.

Податкова пільга 2021 в Україні, як у попередні роки, матиме три види:

  • повне вилучення-скасування податку на деякі об’єкти, предмети, іншими словами, один з видів доходів повністю стягується зі списку оподаткування;
  • знижки-можливість зменшити податки на деякі види прибутку;
  • звільнення-зменшення суми податку, відстрочка виплати податків.

Звільнення включає кілька видів пільг: зниження ставки, зменшення відсотка, відстрочка або розстрочка виплат податків, кредит, повернення коштів, сплачених раніше, залік податку, сплаченого раніше.

Для повної ясності можна подивитися приклад податкової пільги з прибуткового податку в 2021 році в Україні для різної категорії осіб. Станом на двадцятий рік податкова ставка становила 50% від прожиткового мінімуму, що становить 2240 гривень. Якщо зарплата більше зазначеної суми, пільга на податок скасовується. Згідно з останніми новинами, на початок двадцять першого року ставка не зміниться, зміни почнуться в другій половині двадцять першого року. Який відсоток податкової пільги буде в середині року, поки не відомо.

ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ

Податкова пільга для працюючих

ПСП (податкова соціальна пільга) застосовується тільки для тих, хто працює офіційно на державному підприємстві. Якщо людина працює на двох роботах, він сам вибирає, з якого доходу він буде оформляти податкову пільгу.
У разі звільнення, добровільного припинення дії трудового контракту, роботодавець змушений виплатити заробітну плату, надану суму податкової пільги за кожен звітний місяць, у тому числі за поточний місяць, тобто, період, коли договір був розірваний.

Читайте так же:  Стипендия студентам в 2022 году в Украине

Якщо людина працює повний робочий день, отримує, наприклад, 3200 грн на місяць, без урахування податкової ставки «на руки» працівник отримає 2576 грн. Все тому, що без ПСП із зарплати обчислюється 1,5% військового збору, 1,8% податку на доходи.

З урахуванням податкової пільги можна навести такий приклад. Працівник на місяць отримує, наприклад, 1600 гривень. З цієї суми обчислюється 1,5 військового збору. Сума не перевищує 2240 грн, тому пільга становитиме вісімсот гривень. У підсумку з доходу відніметься тільки сто сорок чотири гривні на руки працюючий отримає 1432 грн.

Податкова пільга з прибуткового податку при звільненні в Україні, якщо сума доходу не перевищила 2240 грн на місяць, дозволить стягнути прибуткового податку в розмірі 252 грн замість 576-и, як у разі перевищення максимально допустимої норми. Тому людина отримає 1948 грн чистими.

Податкова пільга батькам неповнолітніх дітей

Працівник, який виховує двох неповнолітніх дітей, має право оформляти податкову пільгу, якщо він отримує не більше 4480 гривень, на кожну дитину по 2240 гривень (2240+2240=4480).Можна навести приклад розрахунку податкової соціальної пільги на двох дітей на зарплаті 4200 гривень. Ця сума не перевищує встановленої норми 4480. З цієї суми віднімається військовий збір (1,5%), ставка прибуткового податку (з урахуванням державних переваг людина має право на 1600 гривень пільг, по 80 для кожної дитини). У підсумку виходить така формула: 4200 – 63 (військовий збір) – 468 (прибутковий податок) = 3669-стільки отримає людина, батько двох дітей «на руки».

Податкова соціальна пільга на трьох дітей має на увазі таку саму систему розрахунку, тільки сума податку буде зменшена не на 1600 гривень, а на 2400. У підсумку, при ставці зарплати 4200 чистими вийде 3876 грн.

Читайте так же:  Как купить новые номера на машину, сколько это стоит, и какие необходимы документы

Для оформлення податкової пільги людиною, яка виховує більше двох неповнолітніх дітей, необхідно зібрати документацію:

  • сама заява, що свідчить про бажання отримати пільгу;
  • копії свідоцтв про народження дітей (потрібні документи всіх неповнолітніх, які проживають в будинку, що знаходяться під опікою працівника підприємства);
  • документ, що підтверджує вік дітей, якщо свідоцтво було втрачено або його не встигли оформити;
  • документ, що підтверджує факт усиновлення (якщо під опікою перебуває дитина з дитячого будинку);
  • якщо дитина була усиновлена, потрібно також надати копію рішення опікунської ради або суду про опіку.

Крім усього іншого, потрібні особисті документи людини, що подає заяву про пільгу. Після перевірки всіх документів, людина зможе розраховувати на зменшену суму або повну. скасування прибуткового податку.

Оставьте комментарий