Податок на нерухомість в Україні в 2021 році

Щорічно в країні збільшуються комунальні платежі, з’являються новини в оподаткуванні і зростають розміри прийнятих раніше рішень про виплати. Розмір деяких варіантів податкового обтяження зростає разом з іншими нововведеннями (наприклад, відсоток податку на нерухоме майно залежить від мінімальної зарплати). Сьогоднішні закони про те, кому і як платити податок на нерухомість в Україні в 2021 році, можуть змінитися найближчим часом.

ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ В УКРАЇНІ В 2021 РОЦІ

Загальні положення

Парадоксальна ситуація, що склалася в Україні в останні роки, полягає в тому, що навіть позитивні на перший погляд зміни в законодавстві призводять до негативних трансформацій у фінансовому становищі простого українця. Характерний приклад-зменшення відсотка оподаткування на» зайві”, на думку держави, квадратні метри і зростання розміру мінімального окладу. У сукупності дві позитивні новини призвели до збільшення розміру податку. Два роки тому він зменшився до 1,5% (у великих містах він залежить від рішення місцевої влади), але збільшення МРОТ призвело до того, що платити за них доведеться більше.

Зараз депутати знову вирішують, кому і як платити податок на нерухомість в Україні. Поки він становить 1,5% від мінімалки за кожен зайвий кв.м. (в Одесі, Харкові, Києві – 1 відсоток, у Львові – 0,5%). Але планується введення податку на розкіш, згідно з яким власники квартир площею понад 300 кв.м. і будинків понад 500 кв. м. платитимуть по 25 тис. грн за кожен зайвий метр.

У відповідь на численні запитання населення, як платити податок на нерухомість 2021 в Україні, роз’яснення наводяться наступні:

  • оскільки у 2021 році сплачується податкове обтяження за попередній, 2020, за основу для розрахунку приймається минулорічна мінімалка, у розмірі 4 723 гривні;
  • у тих регіонах, де ставка податку-1,5%, за кожен зайвий метр слід сплатити 70,85 грн;
  • у містах-мільйонниках-Одесі та Харкові доведеться заплатити по 1% від мінімалки за все, що перевищує лімітований розмір (47,23 грн);
  • у Львові оплата податку за перевищений ліміт передбачається в сумі майже 24 грн;
  • у столиці України оплата надлишків житлоплощі обкладається такою ж сумою, як в Одесі і в Харкові.
Читайте так же:  Налоговая льгота по подоходному налогу в 2018 году в Украине

 

 

 

З першого дня року максимальний податок підвищується, оскільки його величина залежить від мінімалки, а вона виросла в розмірах. Є певні нюанси в сплаті-наприклад, якщо у квартири кілька власників, а не просто прописаних, то податок на квартиру до 120 квадратів платити не доведеться. Однак для цього необхідно вказувати частку власників, інакше платити комусь все одно доведеться.

Складно назвати втішними останні новини про податок на нерухомість в Україні, оскільки в Раді вже активно обговорюється можливість відв’язати сплату податку від площі квартири або будинку. Якщо задумка законодавців прийме втілення в законі, то платити доведеться кожному власнику квартири або будинку, незалежно від площі, яка знаходиться у володінні. Виняток становитимуть невеликі категорії населення, які мають право на послаблення оподаткування.

Тонкощі розрахунків

Сплатити необхідно відразу після отримання повідомлення з фіскальних органів, оскільки запізнення на 2 місяці означає автоматичне нарахування штрафу в розмірі 10% від призначеної до сплати суми. Ще місяць затримки призведе не тільки до штрафу в розмірі 20%, але і надбавці пені за кожен день, прострочений після першого тимчасового періоду.

Після досягнення суми заборгованості близько 700 тис. грн, може накладатися арешт на нерухомість і заводитися кримінальна справа по несплаті податків. Ще рік тому українські видання повідомили, що такі квитанції тепер будуть приходити щорічно, але в цьому році є ймовірність, що вони стануть обов’язковими для всіх, крім багатодітних сімей, дитбудинків сімейного типу, дітей-сиріт та інвалідів, учасників АТО та їх сімей.

Читайте так же:  Податок на пенсію пенсіонерів в Україні в 2021 році

Наводяться роз’яснення для пенсіонерів: податок на нерухомість 2021 року після прийняття податку для всіх громадян України буде поширюватися і на них. Якщо податок встановлять, як зараз передбачається, у розмірі 0,2% від оціночної вартості квартири або будинку, пільга з податку пошириться на пенсіонерів, інвалідів та пільговиків. Передбачається, що оціночну вартість буде встановлювати Фонд держмайна і Кабмін. Під цим заходом можуть ховатися корупційні оціночні схеми, які будуть запущені негайно по ухваленні закону.

НАЛОГ НА НЕДВИЖИМОСТЬ В УКРАИНЕ В 2021 ГОДУ

Умови оплати

Як би не накладно було платити податок на нерухомість 2021 в Україні, роз’яснення в Харкові та в інших населених пунктах повідомляють, що в обов’язки контролюючого органу входить неодмінне вручення повідомлення про оплату. Якщо таке не надійшло своєчасно, це не звільняє від обов’язку. Єдине послаблення – не нараховуються штраф і пеня. Податкова інспекція може згадати про власника і через три роки і сплатити податок все одно доведеться:

  • якщо у людини квартира більше 60 кв. м, він платить за метри, що перевищують цю цифру;
  • приватний будинок оплачується за аналогічною схемою, тільки ліміт встановлений в 120 квадратів;
  • у багатьох місцевих рад нульова ставка податку на госпбудівлі, але цей момент потрібно уточнити обов’язково, оскільки за законодавством покладено податок на дачу і на госпбудівлі);
  • при наявності квартири і будинку у власності, поки сплаті податку не підлягає сукупна площа в 180 кв. м.

На загальнодержавному рівні офіційно діє ставка податку на нерухомість, що не перевищує 1,5% від мінімальної зарплати. Раніше, як не парадоксально, вона була від 0 до 3%,, але на 1 січня 2016 року в Харкові, Сумах і Запоріжжі, оплата за зайвий квадрат становила 27,56 грн. На сьогоднішній день, при зниженій ставці (1%), харків’яни заплатять більше в 2 рази за 2020 рік, а за 2021 оплата за кожен квадратний метр не тільки знову збільшиться, але і може стати обов’язковою для всіх квартиро – і домовласників, незалежно від метражу. Виняток зроблять тільки для деяких категорій пільговиків, в їх числі – ветерани АТО та їх сім’ї.

Читайте так же:  Налог для частных предпринимателей 2020 в Украине

Оставьте комментарий