Подорожчання електроенергії в Україні в 2021 році для населення

Згідно зі статистичними даними, отриманими від державного регулятора, середньомісячна кількість споживаної енергії в Україні досягає 170 кВт/год на одне домогосподарство. Водночас у Європі показники приблизно вдвічі більші. Незважаючи на минулі підвищення вартості послуг, тариф на електроенергію в Україні значно нижче, ніж у сусідніх державах. З урахуванням інфляції і всіх проблем сучасної економіки держави виходить так, що Комуналка забирає чималу частину заробітної плати кожного українця. У зв’язку з останніми змінами у сфері енергетики прості жителі часто задаються питанням, чи буде подорожчання електроенергії в Україні для населення і яких змін варто чекати найближчим часом.

ПОДОРОЖЧАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ В УКРАЇНІ

Зміни, які відбулися за останні кілька років

Протягом останніх років вартість електроенергії змінювалася неодноразово. Тарифи підвищувалися починаючи з 2015 року. Їх зростання короткочасно припинилося тільки в 2017 році. Після невеликого застою населення як і раніше не задовольняла вартість комунальних послуг.

Громадяни неодноразово писали петиції, закликали владу розглянути питання вартості електроенергії і трохи знизити тарифи на електроенергію в Україні. Але цього, на жаль, не відбувалося. З тих самих пір пройшло багато нововведень у сфері енергетики. Вона перейшла на принципово нову модель, яка серйозно змінила стандартні правила отримання послуг.

Перехід ознаменувався прийняттям Закону» Про ринок електроенергії”, який був прийнятий ще в 2017 році, але реалізувався лише в 2019 році. Його суть полягала у відмові від моделі єдиного покупця і у впровадженні конкурентного ринку. Дана система передбачала обов’язкові зміни у вартості комунальних послуг, тільки в яку зі сторін-було невідомо.

Детальніше про нову модель ринку енергетики та актуальні проблеми
Нова модель ринку електроенергії-це пряма вимога представників Євросоюзу, виконання якого обіцяло Україні надання чергового грошового траншу. Суть моделі зводиться до того, що тепер енергокомпанії повинні були брати участь в торгах і закуповувати енергію на електронних аукціонах. Звичних обленерго тепер немає, замість них були введені постачальники послуг і оператори розподільних мереж, які займаються закупівлею електроенергії і відповідають за її постачання населенню. Такі нововведення дозволили приєднатися до ринку новим особам і компаніям.

Учасниками торгів могли бути і незалежні постачальники, а споживачі отримали б можливість самостійно вибирати установу, з якою вони хочуть укласти угоду. Здавалося б, така система повинна народити здорову конкуренцію на ринку і за нею вже точно не піде подорожчання електроенергії в Україні, але на практиці все виявилося інакше.

Якщо рядові користувачі не відчули будь-яких змін, то на самому аукціоні багато електростанцій підвищили вартість своїх послуг майже на 50%. Тариф дуже швидко зріс з 1,44 гривень до 2,3 гривень. На порозі 2021 року такі зміни і подорожчання електроенергії в Україні призвело до негативу. Почути його можна в громадському транспорті та державних установах. Народ не соромиться висловлювати невдоволення рішенням уряду.

ПОДОРОЖЧАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Проблеми 2020-шляхи їх вирішення

Цього року Уряд разом з депутатами працював над проектами, вносив власні пропозиції щодо шляхів зниження вартості електроенергії в Україні.
В реальності ціни на електроенергію для населення в 2020 році зросли незначно, в порівнянні з підприємствами. Їм довелося платити за світло набагато більше. Якими будуть нововведення в 2021 році – поки невідомо. Очікується, що прийняті рішення дозволять знизити тарифи і для побутових споживачів.

Сьогодні стало помітним, що нова модель ринку почала працювати не так, як планувалося і це призвело до виникнення нових проблем і труднощів. Якщо уряд не вживе заходів, то надалі ціни почнуть поступово зростати для всіх категорій споживачів. А тому зараз важливо знайти те саме рішення, яке дозволить знизити тарифи на електроенергію в 2021 року в Україні.

Чи буде подорожчання електроенергії в Україні в 2021 році для населення?

Поки змін для простих українців не було, а тому плата здійснюється за старими тарифами. Вони являють собою результат запланованого поетапного підвищення вартості електроенергії і виглядають наступним чином:

  • за використовуваний обсяг до 100 кВт/год громадяни платять по 90 копійок.
  • за використовуваний обсяг понад 100 кВт / год ціна встановлюється в розмірі 1,68 гривень.

При цьому немає ніякої гарантії того, що такі тарифи протримаються довго і все частіше виникають питання з приводу того, чи може вирости тариф на світло. Існує спеціальна комісія, яка виступає регулятором у сфері енергетики і, за її словами, дійсно обгрунтований тариф на даний момент становить 1, 85 гривень. Саме тому в подальшому можуть впроваджуватися підвищення ставок. Основною причиною таких змін є збільшення зарплатного фонду обленерго, а також зростання операційних витрат.

Читайте так же:  Прогноз экономики Украины на 2018 год

 

 

 

Як показує практика, такі питання не відкладаються на потім, а тому за прогнозом Міністерства економрозвитку на 2018-2021 роки був складений прогноз зростання тарифів. Прогноз показує, що вартість електроенергії в Україні в 2020 році зросте приблизно на 15%, а в 2021 році зростання складе 12,5%. Якщо такі зміни відбудуться, то вже до кінця року за світло доведеться віддавати 1,03 гривні або 1,93 гривні залежно від обсягів споживання. Все це серйозно позначиться на цінах за комунальні послуги, з урахуванням того, що можливе зростання цін на газ і воду. Саме тому українцям рекомендується задуматися про економію.

У серпні 2020 року стало відомо, що до кінця року населення може не переживати через підвищення тарифу на електроенергію прийдешні зміни торкнуться не побутових користувачів. На засіданні Національної комісії щодо них було прийнято рішення підняти тариф на 54,6% з 1 серпня (155,4 грн/МВт-год до 240,23 грн/МВт-год, без ПДВ).

Як можна зменшити рахунки за світло?

Скільки б зараз не коштувала електроенергія, вартість електроенергії в Україні в 2021 році для населення дійсно може зрости. У світлі останніх подій громадяни вдаються до обману і підкрутки електролічильників. Подібні дії-протиправні і можуть призвести до серйозних штрафних санкцій. Тому, краще скористатися легальними способами економії електроенергії:

  • субсидія-уточнити, покладена вона чи ні, можна в місцевих органах соціального захисту населення;
  • використання побутової техніки з енергоефективністю а + Або а++ – економною в плані споживання електроенергії;
  • мінімізація кількості старих лампочок розжарювання-найкращим способом є заміна їх на світлодіодні лампи, які працюють набагато довше і споживають значно менше електроенергії.

При цьому потрібно не забувати про виключення світла і електроприладів в кімнатах, де нікого немає. Багато з них навіть у вимкненому стані споживають енергію.

Читайте так же:  Детские выплаты за декабрь 2020 года

Резюме

Якщо вас турбує питання, якою буде електроенергія, тарифи на 2021 рік в Україні для населення на яку ще не афішовані, можна скористатися можливостями Інтернет-ресурсів або офіційних урядових сайтів. Як правило, наявна у вільному доступі інформація на 80% є правдивою і достовірною. На сьогоднішній день жителям України варто знати, що заплановане підвищення тарифів на електроенергію торкнеться не побутових користувачів.

Оставьте комментарий