Повернення грошей за навчання в Україні на 2021 рік

Багато українців не розбираються в питаннях оподаткування і навіть не знають, що у ні є право на отримання пільги на оплату податків за певні держпослуги, наприклад, можна оформити повернення грошей за навчання в Україні на 2021 рік. Точна інформація про можливості та процедуру оформлення податкового вирахування за навчання стане в нагоді всім.

повернення грошей за навчання

Щоб отримати від податківців знижку важливо довести державі порядність і сумлінність в оплаті податків, і надати мінімальний пакет документів, підтвердивши офіційне працевлаштування. Після цього українець може отримати податкову знижку, наприклад, на оплату освітнього процесу або покупку дорогих ліків і т. д.

Від простого громадянина потрібно виконати невеликий перелік дій у відповідність з законом, заздалегідь вивчити питання процедури, чи можна повернути гроші за навчання якщо передумав вчитися або якщо вчаться двоє, троє дітей?

Що являє собою така знижка?

Попросту кажучи податкова знижка на навчання в Україні є частиною суми виплачуваного українцем похідного податку, який може бути повернутий держорганами, на вимогу платника. Це може бути розраховано тільки на попередній рік. Всі тонкощі чітко описані в ПК України в ст. 166.

За рахунок такої пропозиції від держави, гроші, витрачені на навчання, можна повернути у держави, а також оплату житла, лікування або автотранспортний засіб. Також це допоможе компенсувати оплату відсотків по кредиту, наприклад, на квартиру або установку газу в авто.

Оплата навчання відноситься до вищих навчальних закладів і до дошкільних, а також до організацій, які надають послуги освіти на офіційній основі. Податкове вирахування відноситься до постійно проживають громадянам і до внутрішніх переселенців. Це дуже актуально під час війни на Донбасі, адже громадяни зможуть компенсувати кошти на оренду житла.

Хто може претендувати на допомогу?

У Законі України чітко прописаний список осіб, які зможуть подати заяву до податкових органів для прорахунку податкової знижки. Як і за що можна отримати податкову знижку:

1. Фізична особа, яка має офіційне працевлаштування, громадяни та іноземці, які отримують заробітну плату на території України або з-за кордону.

Читайте так же:  Повышение зарплаты психолога в Украине в 2021 году

2. Юридична особа або її представник, який сумлінно оплачує прибутковий податок.

За що дається НЛ?

Щорічно українці можуть подавати документи на податкове вирахування виключно за попередній календарний рік. Значить в 2021 році, пільга покладена за 2020 рік.

Важливо зібрати для податкового інспектора всі квитанції за звітний період, в яких вказані сторони оплати, так щоб квитанції можна було ідентифікувати.

пільга з прибуткового податку

Податкова пільга за навчання

Якщо Сумлінний платник податків бажає отримати компенсацію за навчання, він може подати заяву в ні по району проживання. При цьому знадобиться в обов’язковому порядку офіційний договір з навчальною організацією і відповідні чеки про своєчасну оплату.

Ця пропозиція від податківців відноситься, як до самих студентів, так і до їхніх батьків, дивлячись, хто проводить оплату за процес навчання.

Податкове повернення застосуємо, як до власних коштів, так і до кредитних, отриманих в банках або МФО. В такому випадку знадобиться копія обмови про банківську позику, чеки про оплату кредиту.

Які документи знадобляться?

Отже, що необхідно робити і як повернути гроші за навчання дітей у вузі або в приватній школі? Щоб отримати фінансову компенсацію за процес навчання, знадобиться підготувати перелік необхідних паперів до податкової інспекції:

  • чеки з прописаною оплатою навчання;
  • скани або копії документів особи;
  • договір з навчальним закладом;
  • заповнена декларація;
  • виписка з місця роботи з з\п за останнє півріччя.

 

 

 

Прорахунок податкової компенсації

Схема розрахунку податкового вирахування не так складна, зрозуміти процедуру в кілька етапів буде простіше на прикладі:

1. Якщо студент або батько сплатив повний рік навчання у вузі в сумі 15 000 гривень.

Читайте так же:  Податкова пільга з прибуткового податку 2021 в Україні

2. Обчислення заробітної плати за рік – 15 000*12=180 000 гривень.

3. Необхідно розрахувати розмір річного податку– 180 000*18% = 32 400 гривень.

4. Потрібно обчислювати основу оподаткування– 180 000 – 32 400 гривень=147600 гривень.

5. Сума оподаткування-147 600 гривень*18% =26 568 гривень.

6. Податкова компенсація становитиме 32 400-26 568 =5 846 гривень.
У Податковому кодексі України передбачений значний перелік статей витрат, за які можна оформити податкове вирахування.

Терміни повернення грошей

У чинному законодавстві прописані не тільки тонкощі процедури, але і терміни повернення податку за навчання 2021 в Україні. Виходячи зі статей Податкового кодексу України повернення грошей можна отримати за попередній рік, при цьому крайній термін подачі документів за 2020 р – грудень 2021 року. В іншому випадку право на державну пільгу пропадає.

Сума компенсації

Максимально в ПК прописана сума 18% від розміру оплати процесу навчання за рік. Так, наприклад, якщо на рахунок вузу було перераховано 20 000 гривень, держава може компенсувати 3600 гривень.

Яке значення має офіційна зарплата?

Максимум, на який може розраховувати кожен українець – це 18%, за умови, що заявник сплатив всі податки за попередній рік і вказав правдиві відомості в декларації.

Якщо ж заявник заплатив податків менше розрахованої суми, то і податкова компенсація відповідно буде менше. Саме для цього необхідна довідка з місця служби, щоб вирахувати яка була нарахована заробітна плата і який «%» податків був утриманий. На основі цих даних, можна розрахувати на яку суму заявник може претендувати.

Цікаво! Для тих, хто працює на мінімальному окладі, передбачена податкова пільга в розмірі 18%.

Процедура повернення коштів

Після збору та надання в ні всіх паперів, потрібно вказати номер розрахункового рахунку, на який через час буде перерахована грошова компенсація від держави. Раніше в папери вписувався номер банківської картки, зараз же потрібно номер рахунок а в форматі IBAN. Кожен банк в Україні надає таку послугу, про неї можна дізнатися по телефону або в мобільному додатку банку.

Читайте так же:  Пенсії переселенцям в Україні в 2021 році

Скільки допускається повернень?

Податкова пільга – вельми приємний “подарунок” від держави, але багатьох цікавить питання, Скільки разів можна оформити компенсацію за навчання?
Отримати компенсацію від держави можливо щорічно, поки заявник сумлінно оплачує рахунки з навчання і всі належні податки.

Важливо! Якщо батьки мають статус багатодітних, або платять за навчання 2х дітей, то компенсаційна виплата може бути віддана на кожну дитину-студента. У такому разі немає необхідності подавати дві заяви і дві декларації – пакет документів буде один, але в ньому буде вказана загальна сума сплачених податків і відповідно загальний «%» податкового повернення.

Налоговый вычет за обучение в Украине

Розрахувати і оформити повернення коштів можливо навіть за аспірантуру і багато інших форм навчання, єдиний виняток – Військова кафедра.

Щоб грамотно і вчасно оформити належні папери необхідно звернутися до фіскальної служби за місцем прописки, надати особисті документи, наприклад, ІПН, паспорт та інше. Разом з інспектором можна заповнити декларацію, вписавши суму заробітку, розмір податку і чекати 60 днів – по закінченню буде повернення коштів.

Навіть, якщо податкова інспекція знайде причини для відмови, наприклад, неправильно заповнена декларація, заявку на повернення грошей на навчання можна подати повторно, після того, як будуть враховані всі зауваження інспекторів. Але виправляти неточності необхідно не пізніше 31 грудня поточного року.

Оставьте комментарий