Повышение зарплаты народным депутатам в Украине в 2021 году

Забезпечення народних депутатів в Україні закріплено в 48 статті Конституції, в якій зазначено, що кожен українець має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, житло, забезпечення одягом і товарами першої необхідності і харчуванням.

Підвищення зарплати депутатам ВРУ в Україні 2021

На жаль, це правило застосовується сьогодні ні до всіх українців, а тільки до “обраних”. За даними статистики, Україна є сьогодні найбіднішою країною в Європі, а зарплата народного депутата в Україні одна з найвищих.

Відповідно до стандарту ООН мінімальна ціна на проживання – 5 доларів на день, але в Україні, якщо перерахувати прожитковий мінімум становить 2 долари на день. Ця різниця в 2,5 рази нижче відповідно і добробуту українців в 2, 5 рази нижче міжнародних стандартів.

У Державному бюджеті на 2021 рік закладено істотне збільшення окладів не тільки бюджетних працівників, таких як медики, пожежники, вчителі, а й підвищення зарплати депутатам ВРУ в Україні 2021.

“Слугам народу” фінансують з бюджету не тільки оклади, а й додаткові пільги, дотації на утримання 30 помічників. Також виділені гроші на мобільний на зв’язок (всередині країни, роумінг), проїзд і при необхідності оренду квартири, кімнати або приватного будинку. Депутати заробляють не тільки привілеї, але так само бонуси за переробку, зберігання держтаємниці.

Це світова практика, коли народні обрані отримують «більш, ніж достатньо», але найчастіше впевнені, що їм не доплачують, і багато українських нардепів задаються питанням, коли народним депутатам підвищать зарплату в Україні?

Зарплати в 2021 році

Народні обранці відносяться до держслужбовців, тому рівень їх окладу розраховується щорічно відповідно до встановленого раніше показника прожиткового мінімуму, який у червні 2021 року становить 2197 гривень.

Якщо виконати нескладні математичні операції можна отримати дані по окладах українських депутатів:

 • Спікер Верховної Ради отримає 21324 гривень.
 • Заступник спікера отримає 20400 гривень місяць.
 • Зарплата глави парламенту-19,5 тисяч гривень.
 • Голова комітету-19000 гривень.
 • Учасники комітету фу 17 8000 гривня.
Зарплата депутатам ВРУ в Україні 2021

Для найму послуг помічників, консультантів народним депутатам закладено 44000 гривень на місяць на всіх.

Читайте так же:  Повышение зарплаты Нацгвардии в Украине 2020 года

Тим, хто жахається високим заробіткам потрібно знати, що сума зазначеного доходу – «брудна» заробітна плата, без урахування податку, без розрахунку премій, надбавок, а також додаткових дотацій, пропонованих слуг народу.

Особливості депутатських зарплат

Але варто розуміти, що високі зарплати відносяться до виключно до депутатів ВРУ. Ситуація в регіонах, областях зовсім інша.

Для початку, заробітна платна палата депутатів місцевого скликання становить 650 гривень день, крім цього передбачено компенсація за оренду житла при необхідності в сумі, 237000 гривень на рік.

Незважаючи на те що 2020 року нардепи ВРУ отримують близько 28000 гривень, парламентарії близько 36000 гривень, були спроби на 2021 рік розглянути законопроект про збільшення заробітної плати депутатів. За нову постанову не проголосувала потрібна кількість депутатів.

Велика частина українських народних депутатів офіційно є мільйонерами, проте, вони напишуть заяву на надання матеріальної допомоги, заповненні витрат, витрачених на оренду житла, оплату телефонного зв’язку передбачено 407 гривні місяць, також оплату проїзду в громадському транспорті – 9000 гривень.

У скільки обходиться утримання нардепів?

Згідно зі статистичними даними 1 депутат Верховної Ради обходиться державі в наступну суму:

 1. Зарплата депутата ВРУ в Україні – 19000 гривень.
 2. Доплата за інтенсивність роботи – 100% окладу.
 3. Прийми за вислугу років до 50%.
 4. Виплати на оздоровлення в розмірі 2х МО.
 5. Помічник депутата-40000( іноді депутати, виконуючи термінову роботу списуй суму собі в якості роботи за сумісництвом).
 6. Проїзд по країні ми-7000 гривень.
 7. Оплата квартири у відрядженні 2000 гривень.
 8. Оренда житла щомісяця 20000 гривень.
 9. Відрядження помічників 8000 гривень.

Крім цього передбачені виплати за телефонні розмови, представницькі витрати для відряджень в сумі 3000 гривень .

Витрати ВРУ в Україні 2021

В середньому 1 народний депутат обходиться від 100000 до 150000 гривень з державної скарбниці.

Читайте так же:  Последние новости о индексации зарплаты воспитателя детского сада в Украине в 2019 году

Останні новини Про індексацію зарплати депутат ВРУ в Україні в 2021 році та оприлюднені декларації говорять, що загальний дохід спільно з бонусами, преміями спікера Верховної Ради склав близько 50 тисяч гривень, віце-спікер отримав 59000 гривень, другий віце-спікер має дохід за місяць 49000 гривень.

Додаткові компенсації

Жодної зарплатою живуть українські нардепи крім цього передбачені додаткові види компенсації, наприклад за утримання, обслуговування кабінету в округах для прийому громадян і вирішення особистих питань. Також буде доплата за вчені ступені, наукова публікації.

Згідно з прийнятими нормами народні обранці можуть безкоштовно користуватися санаторіями, пансіонатами, оздоровчими комплексами на території країни, а також отримати право на безкоштовне медичне обслуговування в лікарнях, поліклініках країни.

Повноцінний оклад і можливість отримати бонуси до зарплати залежить від того наскільки справно депутат виконує свої обов’язки.

Єдиним приводом для збільшення зарплата депутата Верховної Ради України є зміна прожиткового мінімуму і підняття мінімальної заробітної плати, після яких відбувається індексація доходів всіх держслужбовців. В Україні такі зміни відбуваються щорічно, структура має досить гнучку систему надбавок за трудовий стаж, наукові ступені, якщо вони є.

Незважаючи на те, що в Україні, як і в інших пострадянських країнах максимально можлива кількість «слуг народу», скорочення народних депутатів у 2021 році в Україні не планується.

Оставьте комментарий