Правила розмитнення авто в Україні в 2020 році

Останнім часом стало модним купувати транспортні засоби в іншій країні, наприклад, в Польщі, Німеччині, найчастіше – у Литві. Але щоб новий власник авто міг спокійно пересуватися по Україні, мав всі законні права на цей транспорт, він повинен пройти певну процедуру, оформити законний імпорт машини через кордон (розмитнити машину). Щороку принцип оформлення, ціни змінюються. У Мережі вже з’явилися останні новини про розмитнення авто в Україні в 2020 році згідно з новим законом.

Правила розмитнення авто в Україні

Основні вимоги

Правила розмитнення авто в Україні в 2020 році майже не зміняться. Основні вимоги залишилися колишніми. Це:

1. Основна вимога-перевозити авто через кордон повинен виключно власник. При собі йому необхідно мати документ, що підтверджує своє володіння (договір купівлі-продажу або генеральне доручення). Якщо покупець авто не може виїхати за межі країни, щоб оформити відповідний документ, він має можливість через консульство дати запит на передачу договору поштою або яким-небудь іншим чином. Єдине, що це може зайняти більше часу, ніж поїхати самому.

2. Якщо власник самостійно перевозить машину в Україну з іншої країни йому необхідно на кордоні пройти митницю. Співробітники оформляють ввезення засобу пересування прямо на кордоні. Це займає близько півгодини часу.   

3. Необхідно внести оплату за такими критеріями: податок державі (десять відсотків від загальної вартості авто), ПДВ. Всі кошти перераховуються до загального бюджету країни.

4. Після того, як перебування машини на території країни стало законним, власнику в обов’язковому порядку необхідно зібрати ще документацію. Які довідки потрібні, можна дізнатися в Головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ.

Багатьох, хто в майбутньому планує купувати машину в іншій державі, хвилює питання, чи можлива відміна розмитнення авто в Україні 2020. Про це йдеться вже давно. Ще коли Арсеній Яценюк був Прем’єр-міністром України, було внесено пропозицію скасувати дану процедуру, але тільки для тих автомобілів, які вже були в користуванні, тобто, уживані. Дані зміни до цих розглядається Верховною Радою.

Основні вимоги

Остаточний список документації на розмитнення 2020


Розмитнення авто проходить в кілька етапів, на кожен з них необхідний свій перелік документації:

 • перший етап – купівля авто в закордонній стані, оформлення купівлі-продажу або генеральної довіреності.
 • другий крок – доставка машини на кордон;
 • третє – оформлення митного перевезення рухомого майна;
 • четвертий етап-перевіз авто на склад митниці за місцем проживання з метою подальшої легалізації;
 • п’яте – проходження процедур, пов’язаних з митним оформленням;
 • шостий етап – поставка авто на облік у відділення Міністерства внутрішніх справ, яке знаходиться поблизу від місця проживання;
 • останній крок – вільне, законне використання транспортного засобу на території рідної країни.

Перший етап – купівля автомобіля. Для купівлі транспорту необхідно мати з собою документ, що підтверджує особу (паспорт закордонного характеру), звичайний паспорт, код платника податків. Останні два документи знадобляться вже потім. Якщо авто купувалося за допомогою брокера, необхідний також договір про цю угоду.  

Читайте так же:  Численность и вооружение армии Украины на 2020 год

Оформлення документів на машину можуть трохи відрізнятися в залежності від країни, де вона була придбана. Але кінцевий підсумок однаковий-список документів, необхідні для подальшого оформлення:

 • договір, який був укладений з продавців транспорту (купівля-продаж);
 • документ на машину технічний паспорт);
 • відмітка в документі на машину, що був проведений технічний огляд машини;
 • для нових, непідтриманих машин необхідний так званий прайс-лист, який інформує про справжню вартість машини.

Якщо для нових машин необхідний рахунок/ інвойс, то для беушних – Декларація, що включає митну вартість. Цей документ необхідний з тієї причини, що справжня вартість машини може кардинально відрізнятися від тієї, за яку вона була придбана. Наприклад, покупець і продавець можуть домовитися на зниження вартості, а митні співробітники, за результатами перевірки, з такою сумою не погоджуються, визначають вартість, виходячи зі своїх правил. В результаті власник отримує документ про вартість машини, виданий сертифікованою організацією.

Перевозити машину на кордон можна самостійно, а можна залучити спеціальну організацію, занимающеюся доставками машин на митницю.

Якщо власник сам перевозить машину, йому необхідно при собі мати технічний паспорт, посвідчення водія, страховку. Якщо перевезеннями спеціальна компанія, необхідний відповідний договір, накладна, де вказані всі ціни, всі дозволи, необхідні для перевезення машини.

на кордоні для подальшого перевезення необхідно...

Крім перерахованих вище документів, на кордоні для подальшого перевезення необхідно при собі мати:

 • дозвіл на перевіз машини у вагонах, поїздах, іншому транспорті (для цього видаються спеціальні книжки типу АТА/МДП/CPD);
 • свідоцтво, що підтверджує допуск машини до перевезень в окремому транспорті,
 • чеки, що підтверджують оплату податків;
 • якщо існують деякі пільги або привілеї на оплату митних платежів, необхідно також надати;
 • сертифікат, що авто відповідає параметрам країни-виробника;
 • попередня декларація від митних структур.

Після всіх оформлень, авто перевозять через кордон, відправляють на митний склад. Там транспорт перебуватиме, поки власник Не оформить його в структурному підрозділі МВС.

Читайте так же:  Алфавитный классификатор профессий Украины 2020 года

Для цього проводяться наступні дії:

 • надається транспортний засіб;
 • пишеться заява на оформлення машини;
 • подається документація, оформлена на митниці;
 • оплачується податковий збір, акцизи, надаються чеки на оплату.

Після проходження всіх процедур, оформлення документів власник має повне право використовувати машину в своїх цілях.

Багатьох хвилює питання, чи можна розмитнити авто старше 10 років в Україні. Це питання вже кілька років є спірним, тим менш, це можливо. Колишній Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував проводити легалізацію таких транспортних засобів безкоштовно. Але у вісімнадцятому році депутати Верховної Ради прийняли новий закон, який вніс деякі зміни в процес і правила розмитнення.

Зміни в розмитненні згідно з новим законом

Новий закон про розмитнення автомобіля був прийнятий двадцять третього листопада вісімнадцятого року. Над цим законопроектом працювали кілька років, він викликав багато суперечок серед представників влади. Спочатку депутати хотіли скасувати оплату розмитнення беушних автомобілів, які вже перебували в користуванні. Але дані пропозиції не були затверджені. До вже прийнятого закону депутати запропонували внесення своїх правок. У підсумку новий закон вніс наступні зміни в процес розмитнення:

 • проводити розмитнення авто з баком, вміщує три літри бензинового палива і дві з половиною дизельного, тобто машини, які мають європейські стандарти, за зниженою, пільговою вартістю;
 • ввести мінімальну акцизну вартість у розмірі п’ятдесяти євро, які множаться на обсяг паливного бака і вік автомобіля;
 • дозволити розмитнення усіх видів автомобілів з еврономерами, у тому числі машин, яким більше десяти років (раніше такі моделі на території країни не розмитнювались).

У 2020 році ціна розмитнення авто залежатиме від віку машини. Чим старше буде автомобіль, тим більше вона буде коштувати. Також розглядається закон, що дозволяє продовжити пільговий період розмитнення автомобілів.

 можливе зниження вартості на розмитнення...

Чи можливе зниження вартості на розмитнення в 2020 році?


У вісімнадцятому році був прийнятий закон про розмитнення авто за пільговою, зниженою вартістю. Пільговий період тривав до двадцять другого лютого дев’ятнадцятого року і передбачав оформлення розмитнення зі знижкою п’ятдесят відсотків. З двадцять третього лютого по двадцять третє травня включно буде діяти так званий загальний період, за час якого можна буде пройти процес розмитнення, заплативши акцизні збори в повному розмірі. Для тих, хто не встигне пройти процедуру легалізації авто для подальшої експлуатації за цей загальний період, платитимуть штрафи. Сума неустойки буде залежати від кількості прострочених днів.

Читайте так же:  Льготы на проезд в общественном транспорте в Украине в 2019 году

Загальна картина виплати неустойки буде виглядати наступним чином:

 • якщо власник автомобіля прострочить оформлення машини на строк від десяти до двадцяти днів, заплатить штраф у розмірі вісім з половиною тисяч гривень;
 • за запізнення на строк від двадцяти до тридцяти днів, сума неустойки зросте до вісімдесяти п’яти тисяч гривень;
 • якщо автомобіль буде перебувати на території України більше місяця неоформленим, або власник втратить транспортний засіб, разукомплектует його, йому загрожує адміністративне покарання у вигляді сплати штрафів в розмірі сто сімдесят тисяч гривень, можливе також конфіскат машини за рішенням суду.

Нещодавно в Мережі з’явилася інформація про те, що в Україні знижують вартість розмитнення автомобіля. Йдеться про продовження пільгового періоду ще на деякий час. Але даний законопроект знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Також рішення даного питання залежить від виборів Президента 2019 року, після яких влада, і, відповідно, ситуація з еврономерами може кардинально змінитися.  

Калькулятор розмитнення авто в Україні :

https://auto.ria.com/rastamozhka-avto/calculator/

Оставьте комментарий