Причини зупинки поліції в Україні 2022

Нещодавно Асоціація автомобільного транспорту повідомила про те, що українським поліцейським заборонено зупиняти транспортний засіб, так би мовити, для «профілактики».

Асоціація посилається на рішення суду, яке визнає дії інспекторів неправомірними. Справа в тому, що судові працівники розглядали справу, за якою поліцейські зупинили автомобіль і зажадали водія пред’явити документи. У відповідь на цілком логічне запитання з приводу того, яка причина зупинки, водієві сказали – профілактичні заходи.

Людина за кермом транспортного засобу також логічно підмітила, що подібна причина відсутня в українському законодавстві, за що отримала штраф у розмірі 425 гривень за статтею 126. Однак водій виявився не згоден з подібними діями і подав до суду на поліцейських.

ПРИЧИНИ ЗУПИНКИ ПОЛІЦІЇ В УКРАЇНІ 2022

В ході справи з’ясувалося, що такої причини в законодавстві дійсно немає, значить поліцейські діяли неправомірно, порушуючи права водія авто. Суд скасував штраф і Інспектора можуть притягнути до відповідальності. І на цьому тлі необхідно більш докладніше обговорити причини зупинки поліції України 2022, щоб знати, до чого бути готовим.

Як іноді відбувається?

Величезна кількість українських водіїв цікавляться тим, чи має право поліція перевіряти документи. І відразу варто сказати,що так-має. Однак тільки в певних ситуаціях і за певних умов.

Сьогодні по дорогах їздять поліцейські екіпажі, які іноді зупиняють транспортний засіб і просять:

 • вийти або не вийти з автомобіля на вимогу поліцейського;
 • тримати руки на увазі;
 • давати документи для перевірки реєстрації транспортного засобу і наявність водійського посвідчення (раніше вимагали страховку, але тепер у всіх поліцейських є Планшетні комп’ютери, куди підтягується бази даних, і відразу видно-чи є страховка чи ні);
 • вимкнути запалювання машини;
 • включити аварійну сигналізацію.

Іноді трапляється так, що дії поліцейських здаються грубими і незаконними. До речі кажучи, буває, що саме так і відбувається. Дуже складно оскаржувати такі ситуації в українському суді, хоча останнім часом стало простіше, тому що у поліцейських є спеціальні нагрудні камери, які використовуються як доказ, причому будь – якою стороною-або представниками закону, або водіями транспортних засобів.

За що можуть зупинити?

Є спеціальний законопроект, який чітко постановляє, За якими критеріями можуть зупинити транспортний засіб. Вивчати дану інформацію рекомендується максимально докладно, тому що знання власних прав дозволяють уникнути величезної кількості проблем.

І зараз варто взяти до уваги закон № 35» Про Національну поліцію”, де вказано 9 законних причин для зупинки автомобіля патрульною поліцією:

 1. Вимагати зупинитися поліцейські можуть в тому випадку, якщо людина порушує правила дорожнього руху.
 2. Другою причиною є той факт, що на автомобілі присутні очевидні ознаки говорять про те, що останній несправний.
 3. Зупинити автомобіль можна в тому випадку, якщо є інформація, яка свідчить про те, що або водій автомобіля, або його пасажири, брали участь в будь-якому правопорушенні. Теж саме можна сказати про те, якщо транспортний засіб перевозить небезпечний вантаж або зброю, тому що це карається кримінальним Адміністративним кодексом правопорушень.
 4. Четверта причина зупинки – це транспортний засіб, що знаходиться в розшуку. Іноді бувають такі ситуації, коли машину колись викрадали, в базі залишилася інформація про це, власник вже її продав іншій особі, а останнього зупинили. Ситуація неприємна, але вона вирішувана, так що проблем не буде.
 5. Причиною зупинки також може стати опитування людей, що знаходяться в автомобілі, про який-небудь дорожньо-транспортній пригоді, або злочин, свідками якого вони могли стати. Про це варто пам’ятати розмірковуючи над тим, в яких випадках поліція може перевіряти документи.
 6. Також зупиняють автомобіль, якщо потрібно, щоб його власник або водій допоміг людям, постраждалим в результаті дорожньо-транспортної пригоди. Іноді поліцейські залучають водіїв до оформлення протоколів.
 7. Законною зупинкою також є ситуація, при якій влада приймає рішення, спрямоване на заборону пересування транспортних засобах.
 8. Також вимагати зупинитися поліцейські можуть в тому випадку, якщо вантаж, який перевозить транспортний засіб, створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху.
 9. Дев’ятою причиною зупинки є порушення використання автомобілем світлових або звукових пристроїв.
ПРИЧИНИ ЗУПИНКИ ПОЛІЦІЇ В УКРАЇНІ

Відповідаючи на питання про те, що робити якщо зупинила поліція в Україні в 2022 році, варто сказати, що краще спокійно спілкуватися з патрульними і знати свої права.

Читайте так же:  Растаможка авто в Украине в 2021 году

За що зупиняти не можна?

Окремої уваги заслуговує питання з приводу того, за що не можна зупиняти автомобіль, тому що далеко не всі знають свої права водія при зупинці ДПС 2022 в Україні, а їх потрібно вміти відстоювати.

Іноді поліцейські зупиняють транспортний засіб за відсутність номери на машині або наявність такого знака, які не відповідають вимогам законодавства, або його не можна розглянути відстані 20 м. Проте в новій редакції закону це правило прибрали, тепер ця причина не є підставою для зупинення, але номер має бути правильно поставлений, тому що якщо відбувається якесь ДТП, або зупиняє автомобіль з іншої причини, на це звертають увагу, за це може бути виписаний штраф.

Ще однією умовою є те, що поліцейський екіпаж не має права зупинити машину, якщо у нього є дані, що вона користується протиправно. Насправді цей момент досить заплутаний і вимагає докладного розгляду владою, але поки такий стан діє.

Окремо варто сказати, що стаття 35 Закону “Про Національну поліцію”, що поліцейський зобов’язаний, тобто він не має права вчинити інакше, повідомити власнику водієві транспортного засобу конкретну причину зупинки, згадавши закон і опис.

Варто також нагадати про те, що в разі зупинки представник поліції зобов’язаний повідомити свою посаду, назвати ім’я та прізвище, а також на вимогу надати посвідчення для того, щоб людина змогла ознайомитися з ним. Посвідчення просто показується, тобто брати його в руки, звичайно, не можна.

Якщо патрульний порушив будь – яку з цих вимог, то водії мають право скласти на нього скарги, описати всі допущені помилки, і найімовірніше, якщо йому в цей момент був виписаний штраф, то останній анулюють. Загалом, варто правила зупинки автомобіля співробітником поліції, вед це дозволяє здорово спростити життя.

Штрафи та обмеження

У законодавство постійно вносяться зміни, які стосуються порушень правил дорожнього руху. І необхідно їх вивчати всім учасникам дорожнього руху, щоб їх усвідомлювали і водії і пішоходи. Контролювати ситуацію допомагають штрафи і обмеження, про які варто знати. Нехай вони багатьом не подобаються, але це дозволяє зробити обстановку на дорогах більш безпечною.

ПРИЧИНИ ЗУПИНКИ ПОЛІЦІЇ

Не так давно були введені нові правила контролю за для водіїв, які використовують автомобіль в нетверезому або неадекватному стані. За подібні порушення передбачений адміністративний арешт – до 15 діб, потім позбавлення прав на строк від трьох до 10 років, залежно від тяжкості правопорушення, і ще фінансовий штраф.

Особливо жорстко порушення фіксуються поліцією в тому випадку, якщо вони повторюються кілька разів протягом одного року. Однак і скарга на безпричинну зупинку транспортного засобу також може бути подана, так що у всіх однакові права.

Читайте так же:  Новые штрафы ПДД в Украине 2022

За швидку їзду передбачений штраф, причому досить серйозний у тому випадку, якщо обмеження швидкості перевищує допустиме значення на 50 км. Протокол в даному випадку виписується на суму до 3400 гривень, хоча діють знижки у тому випадку, якщо оплатити порушення виходить протягом трьох днів.

Сьогодні у всіх великих містах, а також на трасах важливого значення встановлені камери фото-відео фіксації, які стежать за порушенням швидкісного режиму і відразу ж надсилають водіям штрафи. Чим більше швидкість, тобто чим вище вона перевищує допустимі значення, тим більше виписується штраф.

Обов’язки поліцейських

Багато поліцейських скаржаться на те, що у них дуже мало прав для того, щоб боротися з порушниками. І сьогодні влада обговорює те, щоб все-таки збільшити їхні повноваження, щоб вони могли більш серйозно розмовляти з порушниками правопорядку.

Однак окремо варто сказати, що самим поліцейським варто дуже уважно вивчити Кодекс про правопорушення і знати всі закони, тому що в мережі досить багато даних з приводу того, що звичайні водії знають закони, в той час як службовці правопорядку, які зобов’язані приділяти цьому увагу за посадовою інструкцією, нічого не можуть сказати.

Оставьте комментарий