Призов до армії України у 2021 році

На порозі 2021 рік. Вже 1 квітня 2021 року має стартувати весняний призов до армії. Однак 2021 рік обіцяє зміни для призовників України. Епідеміологічна ситуація зберігається напруженою і цей факт також впливатиме на призов до армії України в 2021 році. Які варіанти розвитку ситуації можливі, читайте в статті нижче.

Що нового відбувається в системі оборони України?

У 2020 році до влади прийшов Президент, погляди якого на систему оборони України досить прогресивні. Також в 2020 році почалася і триває пандемія Covid-19, що вплинуло на всі сфери життя в світі та Україні. До Адміністрації Президента неодноразово подавалися законопроекти та звернення про заміну строкової служби на контрактну.

Ініціатори таких звернень, посилаються на те, що Військова справа це професія і кожен громадянин має конституційне право на вибір професії. Чинний Президент повідомляв про те, що скасування термінових закликів — це той шлях розвитку, який він бачить. Зі слів Головнокомандувача Збройних Сил України-Руслана Хомчака, надалі, від призову можна буде повністю відмовитися. На створення такої системи оборони піде не мало часу, але вже є розуміння-як це має бути-повідомив він.

Останні новини про призов в армію в 2021 році в Україні обнадіюють супротивників обов’язкової служби. Аналізуючи заяви Володимира Зеленського і його команди, можна припустити, що в 2021 році Президент скасує призов офіцерів запасу і строкову службу.

Хто захищатиме Україну?

Сьогодні українська армія частково складається з контрактників, які за власним бажанням, вирушили служити. Кількість службовців, які уклали такий контракт, достатня. Зараз піднімається питання про роботу над рівнем їх професіоналізму. ЗСУ, зміцнюватимуться реформованою системою територіального захисту та резервним складом, який буде приведений у постійну готовність.

Резервні формування, створені за роки незалежності України, перебувають на обліку у військкоматі, пройшли підготовку високого рівня. Багато з них мають досвід участі у військових операціях і бойових діях. Регулярно проводяться навчальні військові збори на полігонах, для військовослужбовців резерву. Це дає підстави розраховувати на високу обороноздатність країни силами воїнів резерву.

Які правила були в попередні роки?

З моменту проголошення незалежності, Україна стабільно здійснювала набір новобранців, не озираючись на волевиявлення громадян. Підлягали призову повнолітні чоловіки, віком від 18 до 27 років, у яких немає білого квитка або відстрочки від служби. Призов відбувався двічі на рік — навесні і восени, за Указом Президента. Дати призову щорічно повторювалися: весняний призов з 01.04. по 15.07., осінній призов з 01.10 по 31.12.

Однак в 2020 році, весняний призов в армію був перенесений на місяць. Це було пов’язано з епідеміологічною ситуацією – пандемією коронавірусу Covid-19. Осінній призов же почався своєчасно – 1 жовтня і продовжиться по 31 Грудня. Всього буде призвано 13570 чоловіків, хоча раніше планувалася кількість в 16460 новобранців. Скоротити кількість призовників, було вирішено в серпні 2020 року Генштабом України.

Ліквідація призову

Скасування обов’язкової служби в армії, може стати реальною подією. Щороку, для здійснення призову на строкову військову службу, чинний Президент України видає відповідний Указ. Тобто, для заміни обов’язкової служби на добровільно-контрактну, не потрібно змінювати законодавство України. Достатньо всього лише не видавати щорічний президентський Указ про проведення призову на строкову службу в поточному році.

Для призову офіцерів запасу існує інша схема. Він здійснюється за наказом Міністра оборони України. Міністерські накази мають гриф секретності – » для службового користування”, і відстежити частоту і факт їх видання, неможливо.

Коли відновиться заклик?

Поновлення призову, вимагає видання Указу Президента про призов. Тобто, відновлення призову може відбутися в будь-який момент, при необхідності. Заклик, в такому випадку, може початися на наступний день після видання Указу Президентом.

Такі нововведення призову в армію 2021 році в Україні будуть впроваджуватися, у разі збереження високої загрози поширення епідемії коронавірусу:

 • заходи здійснюватимуться з дотриманням усіх карантинних заходів;
 • всім призовникам буде проведено тест імуноферментним аналізатором (ІФА) на наявність антитіл IgM до Covid-19;
 • призовникам з позитивним результатом ІФА, проведуть додаткове обстеження методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР);
 • всім призовникам буде проведена обсервація.
  Терміни призову в армію в 2021 році в Україні можуть бути зміщені або продовжені, якщо ситуація з пандемією залишатиметься тривожною.
Читайте так же:  Режим роботи на 2020 рік в Україні

Яка тривалість військової служби очікується в 2021 році?

Строкова служба в армії за призовом в 2021р., для осіб, які не мають вищої освіти, як і раніше, складе 1,5 року. Для юнаків, які здобули вищу освіту і мають диплом спеціаліста або магістра, термін служби – 1 рік. Скільки будуть служити в армії за контрактом, залежить від того, на який період укладається контракт.

Однак договір не може укладатися на термін менше 1 року. Скільки призов в армію буде в 2021 році і в наступні роки покаже впровадження реформи в системі оборони України.

зарплата військовослужбовців України

Право на відстрочку від служби в армії

В українському зводі законів, є приписи щодо відстрочки від армії. Призову в армію, на строкову службу, на даний час, підлягають чоловіки з 18 до 27 років. Однак, з 18 до 20 років, юнак має право на відстрочку від служби.

Це означає, що в період з 18 до 20 років, відправитися на строкову службу може лише той, хто дійсно цього бажає. У разі якщо призовник у віці до 20 років, не хоче служити в армії, він може отримати відстрочку. Коли йому виповниться 20 років, якщо він не матиме причин для подальшої відстрочки або звільнення від служби – відправитися в армію доведеться. Крім вікових критеріїв, є ще обставини, коли покладається відстрочка від армії:

 • у сім’ї є дитина від нуля до трьох років;
 • наявність в сім’ї 2 або більше дітей будь-якого віку;
 • вагітність дружини;
 • інвалідність дружини;
 • інвалідність дитини;
 • у призовника є тільки один батько і він непрацездатний;
 • призовник навчатися на денному відділенні середнього або вищого навчального закладу;
 • призовник вчитися в інтернатурі або аспірантурі;
 • призовник визнаний годувальником в сім’ї;
 • призовник є поліцейським, священнослужителем, лікарем або педагогом (має повне навантаження, працює в сільській місцевості);
 • призовник, під час медичної комісії, визнаний тимчасово непридатним до військової служби;
 • призовник займає посаду сільського, селищного або міського голови.
  Відстрочка дається на 1 рік. У разі, надання документів про право на відстрочку до військового комісаріату до 1 жовтня – відстрочка продовжується. Якщо такі документи, через рік, не надані-громадянин України призивається на строкову службу.

Право на звільнення від строкової служби

Також є деякі підстави, коли призовник повністю і назавжди звільняється від служби в армії:

 • медична комісія військового комісаріату визнає непридатним до військової служби, за станом здоров’я;
 • виповнилося 27 років, на момент відправлення на строкову службу;
 • військова служба пройдена в інших країнах (до отримання громадянства України)
 • здобуто вищу освіту з навчанням на військовій кафедрі-присвоєно офіцерське звання;
 • є судимість, в тому числі і з умовним терміном відбування покарання;
 • наявність близьких родичів, які отримали інвалідність або загинули під час служби в армії, військових зборів або військових операцій.
Читайте так же:  Транш МВФ в 2018 году для Украины

Таким чином, особи, які мають хоча б одну з перерахованих обставин, до строкової військової служби не залучаються. У деяких випадках (стан здоров’я, судимості) навіть при бажанні призовника служити в армії, йому буде відмовлено.

Якщо в армію йти не хочеться?

Молоді люди, які не підходять під критерії звільнення або відстрочки несення військової строкової служби, не завжди хочуть йти служити. Майбутній рік або півтора в армії, може істотно вплинути на розвиток кар’єри і матеріальне становище призовника. У таких випадках шукають можливості, як відкосити від армії в Україні. Пропозиціями допомоги в цьому питанні, інтернет рясніє і спокуса часом великий.

Що буде, якщо ігнорувати заклик?

На даний момент в Україні законом передбачено адміністративне покарання. За неявку до військкомату за повісткою адміністративний штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторну неявку штраф 170-255гривен. Також, згідно зі статтею 335 Кримінального кодексу України, можливо понести кримінальне покарання за ухилення від призову на строкову службу – обмеження волі строком до трьох років. Покарання найчастіше умовне, без відбування і після закінчення його терміну, призовник звільняється від строкової служби.

Оставьте комментарий