Проект військової пенсійної реформи 2021 в Україні

З початку 2021 року влада передбачила збільшення мінімального ПМ громадянина, відповідно зросли інші виплати, що розраховуються з неї, наприклад, мінімальна зарплата мінімальна пенсія за віком. Попередньо депутати Верховної ради схвалили підвищення військових пенсій, тепер варто розібратися в якій сумі буде підвищення, коли проект військової пенсійної реформи 2021 в Україні вступить в дію?

Про це регламентує законопроект №2141, який на сьогоднішній день проходить коригування, в нього вносяться зміни. Кабінет Міністрів поки не затвердив його остаточно. Чому так сталося, і коли зміни будуть затверджені?

Проект військової пенсійної реформи 2021 в Україні

Пенсійне забезпечення для військових

В Україні передбачені наступні види пенсійного забезпечення для тих, хто служив батьківщині і вийшов на пенсію:

  1. Пенсійні дотації від держави для солдатів за контрактом.
  2. Для офіцерського складу, які проходили службу в органах внутрішніх справ, пожежній охороні та інших спецпідрозділах, а також пенсійне забезпечення буде поширюватися на співробітників податкової поліції, кримінальних виконавчих органів.
  3. При втраті годувальника на службі, пенсійне забезпечення призначається в розрахунку на одного непрацездатного члена сім’ї.
  4. При настання інвалідності на службі, у разі травми або після бойових дій, в інших ситуаціях передбачених законодавством.

Держдотації військовим

З січня 2021 року Уряд передбачив грошові виплати в залежності від військового рангу:

  1. Особам офіцерська складу в сумі 10 прожиткових мінімуми, раніше ця сума становила 21020 Гривень, в новому році була підвищена до 20700 гривень.
  2. Сержанта і представники старшинського складу отримуватимуть не менше 9 ПМ, не так давно сума виплачувалася в розмірі 18918 гривень, після збільшення дотації склали 20430 гривень.
  3. Рядовим раніше виплачували 16816 гривень, підвищення пройшло до 18180 гривень.

Стандартні пенсія в 2021 році будуть підвищені від 70% до 90% від встановленого в країні рівня пенсійного забезпечення, виходячи з рангів і посад.

Льготи пенсіонерам в Україні

Цікаво! До слова сказати, попередні 70% були встановлені більше 5 років тому, в 2016 році, представники нової влади планують поліпшити добробут всіх українців, кожну професію намагаються виділити, підвищити зарплати, пенсії, грошові виплати. Для цього сформована Військова пенсійна реформа в Україні в 2021 році, щоб переламати стан справ з пенсіонерами.

Як стверджують нардепи в Міністерстві економіки на 2021 рік необхідно буде закласти і виділити з держбюджету 15 мільярдів гривень, для повноцінного, гідного збільшення пенсій військовослужбовцям, а також додатково 2 млн гривень до фонду Міністерства соціальної політики для підтримки та обслуговування пенсійної реформи військовослужбовцям в Україні.

На сьогоднішній день всі приписи і розрахунки – це всього лише цифри, але в реальному житті після складній ситуації в країні і в світі, дуже важко виділити необхідні кошти на втілення всього задуманого в реальність.

Міністерство фінансів і Міністерство соціальної політики готує клопотання про збільшення військових пенсій в рамках реформ в Україні. Але на даному етапі законопроекту проти виступає Кабінет Міністрів, посилаючись на відсутність реального фінансування. Українцям, які відслужили своїй країні і вийшли на пенсію варто тільки сподіватися, що нова влада стримає дане «передвиборне» слово і істотно зможе покращити якість життя пенсіонерів.

Оставьте комментарий