Прогноз курсу євро в 2021 році в Україні

Щорічно Національний банк України, фахівці в галузі економіки, політології, зарубіжні валютні фонди роблять прогнози щодо розвитку економіки, економічної ситуації в країні. Один з важливих нюансів даних прогнозів-курс валют щодо української гривні.

Останнім часом через відсутність роботи в Україні багато хто їде за кордон на заробітки. Тому зріс попит на обмін валют. Зокрема багатьох цікавить, який буде курс євро в Україні в 2021 році. Долар, євро дорожчають, дешевшають з кожним днем.

курс євро

Загальний стан економіки в 2020 році в Україні

Якою буде економічна ситуація в двадцять першому році, багато в чому залежить від ситуації в двадцятому.

Прогнози Національного банку, Міністерства економіки стосуються декількох пунктів:

  • зростання, падіння внутрішнього валового продукту (ВВП);
  • курс зарубіжних валют щодо гривні;
  • рівень інфляції (знецінення гривні);
  • рівень безробіття.

Згідно з прогнозами Національного банку, в дев’ятнадцятому році економіка країни зросла на 3,5%. Внутрішній валовий продукт в двадцятому році виріс на 4,8%, хоча у МВФ інші дані – 3%.

Курс зарубіжних валют змінюється з кожним днем, спрогнозувати, що буде з курсом євро в 2021 році, складно. Якщо вірити останнім даними, останній раз один долар стояв 27,59 гривні, євро – 31,56, при цьому курс долара в середньому еквіваленті становить 28,85, наприкінці року – 29,5 української гривні.

Що стосується рівня інфляції, то станом на двадцятий рік вона становила 7%.
Рівень безробіття в порівнянні з минулим роком знизився до 8,7%.

При цьому Світовий банк минулого року дав прогнози зростання економіки в двадцятому році, зростання становило 3,7%, представники Кабміну вважають це великою перемогою, оскільки в минулих роках економічна ситуація залишала бажати кращого.

Читайте так же:  Мнение политологов о том, что ждёт Украину в 2020 году

На економіку України, як і всього світу, вплинула пандемія коронавірусу, через який кілька місяців люди сиділи на карантині, підприємства були закриті, економіка стояла на місці. Підвищиться або знизиться курс євро в Україні в 2021 році, залежатиме від того, як людство виходитиме з кризи.

Прогнози на 2021 рік

Станом на кінець двадцятого року євро зросло на 4,9%, купити можна було валюту за 26,33 гривні за один євро. За весь рік Українська гривня зросла більше, ніж на 13% в порівнянні з доларом, на 17% в порівнянні з євро.
На двадцять перший рік були дані наступні прогнози:

  • внутрішній валовий продукт (ВВП) зросте на 5,5%;
  • економіка зросте на 4%; (при цьому прогнози Світового банку трохи відрізняються, на їхню думку, економіка зросте на 4,2%;
  • долар коштуватиме 23,9 гривні, згідно з припущеннями Кабміну, Міжнародний валютний фонд передбачає, що курс долара становитиме 28,70 гривень за один долар);
  • безробітних людей стане менше на 8,2%.

Національний банк України, валютний фонд сходяться в одній думці, дають майже однаковий прогноз курсу євро до гривні в 2021 році в Україні. На їхню думку, зміни будуть незначними, курс буде варіюватися в межах тридцяти, тридцяти однієї, тридцяти двох гривень. Станом на двадцятий рік Євро стояло 31,56.

Курс ЄВРО до гривні на чорному ринку трохи дешевше. Згідно з останніми даними, ці дані становили 29,41 гривні (за покупку). Продати можна трохи дорожче – за 29,44 гривні.

Де можна буде обміняти Євро в 2021 році?

До двадцятого року обміняти іноземні валюти можна було в двох місцях – в будь-якому банку України, на чорному ринку. Нещодавно був прийнятий закон, згідно з яким купити, продати долари, євро можна буде через онлайн-системи. У день через таку систему можна буде обміняти не більше ста п’ятдесяти тисяч гривень.

Читайте так же:  Инфляция в Украине в июле 2021 года

Дана процедура проводиться на онлайн-сторінках українських банків. Дана операція буде включена в список послуг для клієнтів. Щоб обміняти валюту, досить буде зайти в особистий кабінет банку, вибрати потрібну послугу. Процес обміну буде відбуватися наступним чином-клієнт банку буде списувати потрібну суму зі свого рахунку в українській валюті, через кілька хвилин йому на рахунок прийдуть гроші в іноземній валюті. Така система тільки недавно увійшла в ужиток, поширюється на найпопулярніші для обміну валюти-долар, євро.

Якщо людина обмінює валюти в іншому місці, потрібно бути гранично обережними, особливо на чорному ринку. Нерідко бувають випадки, коли українці були обмануті. Для початку необхідно ретельно вивчити курси валют на всіх можливих пунктах обміну.

По можливості підрахувати, яку суму можна виручити за продаж валюти. Після обміну уважно перерахувати отримані гроші.

Курс евро в Украине

Незважаючи на побоювання українців обмінювати валюти на чорному ринку, він добре виручає, коли ні в одному банку немає готівкових іноземних грошей. Головне-знати свої права, бути уважним, щоб не попастися в пастку.

Оставьте комментарий