Рейтинг Forbes: 100 найбагатших людей України 2021 року

Питання тривалої економічної кризи в Україні вже вимагає негайного вирішення. Те, яким чином це буде вирішуватися, безпосередньо залежить від взаємодії уряду з представниками бізнесу і від величини активів, які знаходяться в руках найбагатших українців. Для оцінки активів створено список Форбс Україна 2021, який дозволяє відстежити рух фінансів в залежності від ситуації в країні.

Список Форбс Україна 2021

Вплив мільйонерів на економіку України

Якщо не вдаватися в подробиці джерел доходу і правильності сплати податків, то простих жителів України цікавить питання про те, як зростання або зменшення капіталу найбагатших людей країни впливає на її економіку. Якщо добробут багатих українців збільшується, чи вплине це на вихід з кризи цілої країни?

Поки в 2021 році такої тенденції не простежується. Накопичений капітал в основному залишається в руках людей, які сколотили його завдяки політичним іграм і домовленостям. Тут безпосередньо діє взаємозв’язок наближеності до влади і кількістю грошей на рахунках.

Така схема є далеко не новинкою, але є в ній один великий недолік. В основному всі гроші, зароблені групою великих бізнесменів, це фінансові потоки України. А це означає, що вся економіка і законодавча частина підлаштовується саме під цих людей. Такий принцип характерний для економіки країн, що розвивається, але з такого порочного кола необхідно знайти вихід.

Якщо він не буде знайдений, то фінансові потоки так і будуть зосереджені в руках невеликої кількості людей наближених до діючої на той момент політичної влади.

Богатейшие люди по версии Форбс Україна

Однак в 2021 році починає простежуватися і позитивна тенденція. Рейтинг найбагатших українців поповнюється новими обличчями, які не замішані в політичних іграх і не брали участь у приватизації державної власності в 90-х роках. На сьогодні таких бізнесменів в рейтингу зовсім небагато, але це дає надію, що може через кілька десятиліть буде побудована ефективна модель економіки.

Читайте так же:  Лечение простатита в домашних условиях клизмами

Принцип оцінки стану

При формуванні ТОП-100 багатих людей України аналітики Forbes використовують методику, яка вперше була застосована в 1987 році. З тих пір вона вдосконалювалася і в неї додавалися фактори, що відображають стан справ щодо поточного стану економіки.

Для складання рейтингу було проаналізовано статки більш ніж 300 мільйонерів і 500 їхніх бізнесів. Також до уваги бралося якими об’єктами нерухомості володіють ці люди, як в Україні, так і закордоном.

Методика оцінки стану:

  1. Оцінка активів бізнесмена. Сюди входять акції підприємств, нерухомість, предмети мистецтва, активи, як готівкові, так і на банківських рахунках.
  2. Ліквідність акцій підприємств.
  3. Ефективність роботи приватних компаній оцінюється виходячи з обсягів продажів товарів або послуг за певний період і порівняння з аналогічною компанією виробляє такі ж товари або послуги.
  4. При складанні рейтингу до уваги береться інформація з аналітичного сайту YouControl, на якому можна відстежити історію діяльності підприємства, його контракти і зв’язки між замовниками і засновниками компаній.
  5. Всі активи, які заморожені або не приносять прибутку, беруться в облік за їх ліквідаційною вартістю.

Слід також звернути увагу, що найбагатші люди України 2021 року за версією Форбс виключно мають громадянство цієї країни. Вік мільйонерів взято станом на початок 2021 року.

Список найбагатших українців

Журнал Forbes оновив рейтинг найбагатших українців станом на 1 березня 2021 року. Незважаючи на кризу і пандемію у бізнесменів, що знаходяться на вершині рейтингу не тільки не зменшилася статок, але і значно зросла.

Експерти це пояснюють наступними факторами. Навесні 2020 року, коли не було передумов до тривалого карантину і пандемії індекси акцій на біржах істотно зменшили, так само як і вартість нафти на світовому ринку. В даний час ситуація змінилася кардинально навпаки. У березні 2021 року нафта піднялася до свого історичного максимуму. Те ж саме сталося з акціями провідних компаній.

Рейтинг Forbes: 100 найбагатших людей України 2021 року можна побачити на багатьох сайтах, присвячених економіці в країні і Світі. Хотілося б зупинитися на п’ятірці найбагатших людей країни і розглянути, як змінився їх стан в порівнянні з минулим роком.

Богатейшие люди Украины

Рінат Ахметов

Статок Аметова в 2021 оцінюється в 7,6 мільярда доларів. Ці доходи отримані підприємцем з понад 90 підприємств, якими він володіє. Найбільшими активами бізнесмена є Метінвест, компанія ДТЕК, банк ПУМБ, футбольний клуб «Шахтар». Також Рінат Ахметов володіє нерухомістю, яка оцінюється на суму близько 0,7 мільярда доларів.

Читайте так же:  Когда будет подорожание алкоголя в 2021 году в Украине?

Віктор Пінчук

Цей український бізнесмен посідає друге місце серед найбагатших українців. Розмір його статків значно поступається стану Ахметова, проте Пінчук зміг його збільшити порівняно з 2020 роком майже на 1 мільярд доларів.

Станом на березень 2021 року на рахунках і в активах бізнесмена знаходиться 2,5 млрд.доларів. Основними активами Пінчука є нерухомість, металургійний завод Interpipe.

Костянтин Жеваго

Стан власника металургійної компанії і компанії з виробництва ліків в 2021 році оцінюється в 2,1 мільярд доларів. Приріст активів за останній рік склав близько 1 млрд.Костянтин вважається наймолодшим бізнесменом, який заробив свої статки самостійно.

Ігор Коломойський

У 2020 році активи українського бізнесмена становили трохи більше 1 млрд.доларів. За останній рік він зміг збільшити їх до 1,8 мільярда. Основними активами, якими володіє Коломойський, є нафтогазові та металургійні компанії, нерухомість і медіаканали.

Геннадій Боголюбов

Ім’я цього бізнесмена пов’язують з його бізнес-партнером по групі Приват-Ігорем Коломойським, а також ще одним співзасновником Олексієм Мартиновим. Через те, що ці українці займають верхні рядки рейтингу найбагатших людей можна сказати, що націоналізація Приват-Банку не особливо вплинула на їх добробут. Так Боголюбов за 2020 рік зміг збільшити свої статки на 0,5 млрд.доларів і тепер воно становить 1,7 мільярд в американській валюті.

Forbes нарахував в Україні сім доларових мільярдерів у 2021 році. До перерахованих вище бізнесменам слід додати імена Юрія Косюка і Вадима Новинського. Всі ці люди займають в загальному рейтингу місця починаючи від 1477 і нижче, крім Ріната Ахметова. У загальному рейтингу, зі своїм доходом в 7,6 мільярда, він розташувався на 334 місці.

Варто сказати, що список найбагатших людей України з року в рік не зазнає особливих змін. Вже котрий рік поспіль його очолює Рінат Ахметов. Основні зміни відбуваються, тільки з розстановкою місць в самому рейтингу в залежності від руху активів.

Читайте так же:  Как выбрать цифровой тюнер в 2021 году в Украине?

Незважаючи на це все ж цікаво хто з українських мільярдерів потрапив до рейтингу Forbes, і як це в майбутньому може вплинути на економіку країни. Як показує практика, зростання добробуту мільйонерів країни, ніяк не позначається на доходах простих громадян.

Оставьте комментарий