Режим роботи на 2020 рік в Україні

Щоб правильно розпланувати всі свої справи, не забути про свята і вихідні, а також довгоочікуваний відпустку, треба в обов’язковому порядку орієнтуватися на графік роботи на 2020 рік для України. Як показує практика, відпустку і взагалі весь відпочинок треба починати планувати заздалегідь, тому дуже важливо знати про всі вихідні дні, свята і про норми робочих годин, які можуть стати в нагоді при складанні власного графіку праці та відпочинку. Ефективне планування з урахуванням усіх тонкощів допоможе добре і правильно провести не тільки свій робочий час, але і дні відпочинку.

календар 2020

Як випадають свята?

Офіційні свята – це такі особливі дні, коли у простого працівника з’являється додаткова можливість відпочити. Тому всі українці дуже люблять свята, адже це ще й черговий привід зустрітися зі своїми рідними, близькими і добре провести час. Що стосується самих свят, то всіма улюблений Новий рік припадає на середу, але в четвер доведеться вже йти на роботу. Наступне важливе свято-це Різдво, яке відзначається сьомого січня, в середу.

Наступне офіційне свято буде тільки навесні, а саме восьмого березня. Міжнародний жіночий день в 2020 році випадає на неділю, а тому буде перенесення вихідного дня на понеділок. Це дозволить українцям відпочивати протягом трьох днів, але в деяких структурах і організаціях доведеться відпрацювати цей час.

Відпрацювання

Відпрацювання залежать від конкретного графіка роботи підприємства в 2020 році. У неділю 19 квітня відзначатиметься велике церковне свято-Великдень, а українці традиційно святкуватимуть цю подію протягом трьох днів. У травні є ще дві важливі події. Перше – це День праці, який відзначається першого числа. Він випадає на п’ятницю, а тому всіх трудящих чекає ще одна трійка вихідних днів. Друга подія – це День перемоги. Цього року дев’яте травня випадає на суботу, а тому відбуватиметься перенесення вихідного дня на понеділок.

Читайте так же:  Мелодрамы Украины в 2021 году

Перший місяць літа також порадує двома святами, а саме Трійцею і Днем Конституції України. Вони відзначаються сьомого і двадцять восьмого числа відповідно, а це дві неділі. Виходить так, що українці зможуть два рази відпочити по три дні, а працювати залишиться не так вже й багато. Ще одне українське свято відзначатиметься двадцять четвертого серпня. Це буде понеділок, а тому трудящих чекає ще одна трійка вихідних без всяких переносів.

Останні додаткові офіційні вихідні будуть у жовтні та грудні. У першому випадку українці чотирнадцятого числа святкувати новий День захисника України, який випадає на середу. А ось вже в п’ятницю двадцять п’ятого грудня святкуватиметься католицьке Різдво. На цьому перелік офіційних свят і вихідних днів і закінчується з урахуванням цих даних можна починати планувати режим роботи на 2020 рік в Україні.

buhgalter 1 - Режим роботи на 2020 рік в Україні

Норми робочого часу

Кожен рік має свої норми робочого часу певну кількість годин, які працівник будь-якої компанії, служби або установи повинен відпрацювати при повному робочому дні. Залежно від відпрацьованих норм відбувається нарахування заробітної плати. У 2020 році будуть наступні норми:

 • Січень – 167 годин.
 • Лютий – 160 годин.
 • Березень – 168 годин.
 • Квітень – 167 годин.
 • Травень – 161 год.
 • Червень – 160 годин.
 • Липень – 184 години.
 • Серпень – 160 годин.
 • Вересень – 176 годин.
 • Жовтень – 167 годин.
 • Листопад – 168 годин.
 • Грудень – 174 години.
Читайте так же:  Нові українські хіти 2021 року

Виходить так, що сумарно за цілий рік людина при сорокагодинному робочому тижні повинен пропрацювати 2002 години. Проте варто враховувати те, що при скороченій тривалості робочого тижня норми до відпрацювання будуть зовсім іншими.

czepucha 1 - Режим роботи на 2020 рік в Україні

Робочий графік і його зміни

Як відомо, влада залишає за собою право вносити певні корективи в робочі графіки українців. Це робиться за допомогою зміни робочих або вихідних днів. Що стосується останніх, то на протязі вже довгого часу представник Верховної Ради розглядають законопроект про скасування певних свят. Деякі депутати виступають із заявами про те, що народ не повинен відпочивати сто днів у році поки країна знаходиться у кризовому становищі.

Ось тільки поки не було прийнято одностайне рішення, а тому суперечки з цього приводу тривають і далі. Якщо законопроект все ж буде раптово прийнятий, то з-за нього зміниться затверджений графік роботи для України. Його суть полягає в тому, що він скасовує ряд свят, наприклад, Міжнародний жіночий день і робить їх неофіційними. Водночас законопроектів запроваджуються нові офіційні вихідні, наприклад, день народження Тараса Шевченка. Як вважають багато експертів, цей проект ніхто не прийме, а тому все залишиться на своїх місцях.

Оставьте комментарий