Розмитнення авто в Україні 2021 останні новини

Для того щоб перевезти авто з іншої країни, потрібно оформити безліч документів, оплатити податкові збори, іншими словами, розмитнити транспортний засіб.

Щорічно в Україні змінюються правила оформлення, список платежів, необхідних для перевезення машини з-за кордону. Через часті зміни порядку, правил перевезення машини через кордон, багатьох цікавлять останні новини про розмитнення авто в Україні. Дана процедура передбачає оформлення розмитнення за якимись привілеями для окремих категорій осіб. згідно з останніми новинами, в Раді вже готове кілька проектів, які внесуть зміни в розмитнення машин в двадцять першому році в Україні.

ПРАВИЛА РОЗМИТНЕННЯ АВТОМОБІЛЯ В УКРАЇНІ

Правила розмитнення автомобіля в Україні

До двадцятого року включно розмитнення авто діяло за такими правилами:

1. Процес розмитнення починається в першу добу після першого перетину кордону.

2. У разі несвоєчасного оформлення машини власника чекають штрафи.

3. Якщо людина не збирається завжди користуватися транспортним засобом, купує його лише на час, один рік можна їздити без розмитнення, при цьому через кожні п’ять днів машину повинні реєструвати на новому пункті пропуску.

4. У разі спільного користування машиною (якщо майно знаходиться в користуванні українця, іноземця) також дозволяється їздити без офіційного оформлення один рік.

5. Один рік їздити по території України, не оформляючи транспортний засіб, може їздити іноземець, який приїхав в країну згідно з правом на тимчасове, постійне проживання.

6. Українці, які офіційно вважаються співробітниками зарубіжних компаній, підприємств,

Останнім часом багатьох автовласників, які купують машини ща кордоном, цікавить питання, чи можливе скасування розмитнення авто в Україні в 2021 році. Судячи з останніх новин з Верховної Ради, повністю дану процедуру не скасують, лише спростять процес. У двадцять першому році депутати збираються прийняти кілька законів, згідно з якими для учасників бойових дій на Донбасі, людям з обмеженими можливостями, іншим категоріям українців буде набагато прозі розмитнити автомобіль.

Які документи потрібні для розмитнення?

Перш, ніж перевезти машину з-за кордону, потрібно підготувати необхідний список документації, без якої машину оформити неможливо. При перетині кордону транспортним засобом співробітникам митниці потрібно буде пред’явити:

 • офіційний документ, що підтверджує права власності (це може бути договір про покупку, довіреність);
 • технічний паспорт транспортного засобу;
 • посвідчення водія, що підтверджує право водити машину;
 • доказ, що машина була знята з реєстрації в іншій країні, і вона там більше не числиться;
 • страхування;
 • підтвердження відповідності екостандартам (сертифікат ЄВРО-5, Євро-6).
Читайте так же:  Від чого залежить вартість полісу "автоцивілки", скільки коштує застрахувати автомобіль сьогодні?

Сам процес розмитнення проходить просто, швидко (якщо вся документація в нормі). Спочатку новоспечений власник машини повинен показати придбану власність співробітникам митниці, заповнити бланк декларації, внести платіж, оформити машину (процес оформлення проводиться на пункті пропуску). За часом це займає три, чотири години. Заповнивши всю документацію, сплативши податки, машину протягом десяти днів відправляють на митницю, розміщену неподалік місця проживання власника машини.

Що собою являє пільгове розмитнення?

Пільгове розмитнення-оформлення машини за спрощеною процедурою, що передбачає скасування оплати деяких видів платежів при перевозі машини через пункт пропуску. Згідно з останніми новинами, в двадцять першому році таке право представиться:

 • людям з обмеженими можливостями;
 • учасникам бойових дій на Донбасі (з двадцять першого року вони зможуть оформити розмитнення в розстрочку, за низькими відсотками).

Право пільгового розмитнення транспортного засобу можна буде отримати тільки в двох випадках. Перший – Якщо людина з обмеженими можливостями, (інвалід першої, другої групи) вже деякий час стоїть у черзі у відділенні соціальної допомоги, захисту на отримання машини. Друга умова-пільга надається тільки на машину легкового типу, вага якої становить менше п’яти тонн.

Нещодавно представники влади з метою захисту прав пільговиків затвердили законопроект, згідно з яким відчужувати рухоме майно в інваліда без відома органів соціального захисту не можна, користуватися розмитненим транспортним засобом може тільки той, кому воно призначалося. Ці дії ввели через те, що багато разів з метою економії на розмитненні машину оформляли на інваліда, при цьому користувалися машиною інші люди.

Існує ще одне питання, що цікавить багатьох українців-скільки коштує розмитнення авто в Україні 2021.

ПРАВИЛА РОЗМИТНЕННЯ АВТОМОБІЛЯ

Які платежі потрібно внести для розмитнення авто в 2021 році?

Існує кілька видів платежів, які потрібно внести для розмитнення авто:

 • відсоток від загальної вартості машини;
 • акцизний збір, який залежить від двигуна, типу палива;
 • ввізне мито, яке потрібно сплатити в перші години після перетину кордону;
 • податок на додану вартість (ПДВ).
Читайте так же:  Чи буде підвищення зарплати медсестри в Україні в 2022 році

Станом на двадцятий рік відсоток від загальної вартості становив від 3 до 6%., ця сума залишиться такою самою на двадцять перший рік.

У двадцятому році акцизний збір становив 50 євро на машину з бензиновим двигуном об’ємом 3000 кубічних сантиметрів, 100 євро за машину на бензині об’ємом більше 3000 кубічних сантиметрів, 75 євро за машину на дизелі об’ємом менше 3000 кубічних сантиметрів, 150 євро за дизель об’ємом більше 3000 тисяч сантиметрів кубічних.

Мито на ввезення в двадцятому році складало 10% від суми, внесеної за покупку рухомого майна. У двадцять першому році ставка не зміниться.

Очікуються зміни в ПДВ, в двадцятому році ця сума становила 20% від суми мита на ввезення, загальної вартості авто.

Вартість розмитнення авто в Україні в 2021 році буде залежати від типу, об’ємудвигуна, року випуску машини. Згідно з останніми новинами, буде скасовано акцизний збір для воїнів АТО, якщо транспортний засіб буде особисто в їх користуванні, важитиме 3,5 тонн, сума авто не перевищуватиме сорока трьох мінімальних заробітних плат, сума яких становить приблизно двісті тисяч.

Незважаючи на те, що кілька років тому техогляд був скасований, останні новини свідчать: у двадцять першому році машини, які не підходять під критерії Євро-4, змушені будуть пройти технічний огляд протягом дев’яносто днів з моменту перетину кордону.

Ціна розмитнення авто з ЄС також залежатиме від віку машини, типу двигуна, його об’єму. Але власники зможуть уникнути штрафів, якщо вони добровільно внесуть до державної скарбниці вісім з половиною тисяч гривень.

Донбасс Украина в 2021 году

Що таке калькулятор розмитнення?

Розрахувати вартість розмитнення, визначити загальну суму податків, допоможе спеціальна програма-калькулятор розмитнення автомобіля в Україні. За допомогою даного сервісу також можна дізнатися середню, максимальну вартість будь-якого транспортного засобу за вісімнадцятий, дев’ятнадцятий, двадцятий рік. Дана інформація була взята в базі даних про авто, які були привезені з-за кордону, оформлені на українських кордонах. Інформація була опублікована співробітниками митниці. З кожним оновленням ціни, база даних оновлювалася, чистилася від помилок, помилок, вірусів, щоб автовласники змогли знати всі новинки про ціну, зміни.

Для використання калькулятора для початку потрібно зайти на сайт calc.customs.gov.ua. далі ввести всі дані про машину-марка – можна ввести самому, вибрати одну модель зі списку), модель (при виборі марки модель вибивається автоматично, залишиться тільки вибрати), країну, де машина була куплена. Потім ввести дані про двигун. Необхідно ввести інформацію про тип мотора (бензиновий, дизельний), обсяг, зазначений в сантиметрах кубічних, рік виготовлення.

Читайте так же:  Підвищення зарплати прикордонника в Україні в 2021 році

Остання графа-час використання авто. Потрібно вибрати один з чотирьох пунктів зі списку:

 • нове авто;
 • новий транспортний засіб, оснащений для проживання;
 • машина використовується менше п’яти років;
 • рухоме майно, що використовується більше п’яти років.

Дана програма-незамінний помічник для будь-якого автовласника. Калькулятор допомагає дізнатися повну вартість розмитнення, включаючи податки, відсоток із загальної вартості авто.

Оставьте комментарий