Розмитнення авто в Україні в 2021 році

Останнім часом автомобілі, привезені з-за кордону, стають все більш популярними. Причин такої популярності кілька, перша з яких-ціна, вартість будь-якого транспортного засобу за кордоном набагато дешевше, ніж в Україні. Друга причина-якість. Іноземні автомобілі міцні, довговічні, доглянуті, перевірені. На відмінний стан машин впливає якість доріг.

РОЗМИТНЕННЯ АВТО В УКРАЇНІ В 2021 РОЦІ

Навіть якщо авто вже було в користуванні, на ньому їздили по ідеально рівних дорогах, завдяки чому транспортний засіб залишився цілим, неушкодженим, повністю справним.

Для того щоб перевезти авто з іншої країни, потрібно оформити безліч документів, оплатити податкові збори, іншими словами, розмитнити транспортний засіб.

Щорічно в Україні змінюються правила оформлення, список платежів, необхідних для перевезення машини з-за кордону. Через часті зміни порядку, правил перевезення машини через кордон, багатьох цікавить пільгове розмитнення авто в Україні в 2021 році. Дана процедура передбачає оформлення розмитнення за якимись привілеями для окремих категорій осіб. згідно з останніми новинами, в Раді вже готове кілька проектів, які внесуть зміни в розмитнення машин в двадцять першому році в Україні.

Процес розмитнення в Україні

До двадцятого року включно розмитнення авто діяло за такими правилами:

1. Протягом доби після перетин кордону транспортного засобу його потрібно розмитнити

2. Якщо власник авто проігнорує дану вимогу, його очікують штрафи, неустойки.

3. Існує чотири винятки з правил. Перше – у разі тимчасового користування людина може їздити без розмитнення, при цьому кожні п’ять днів вона має перевозити транспортний засіб через черговий пункт пропуску. Другий виняток-бувають випадки, коли машина знаходиться в користуванні іноземця, українця, тоді по Україні можна користуватися машиною без розмитнення один рік. Третій нюанс-жителі зарубіжних держав, які мають право на постійне, тимчасове проживання в Україні, можуть їздити на машині протягом одного року. Четверте виключення з правил-українці, які працюють на компанії за кордоном, також можуть їздити без офіційного оформлення рівно дванадцять місяців з дня перетину кордону.

Читайте так же:  Новые штрафы ПДД в Украине 2022

Судячи з останніх новин, розмитнення авто в Україні в 2021 році для УБС, людей з обмеженими можливостями буде проходити за спрощеною процедурою.
Перш, ніж перевезти машину з-за кордону, потрібно підготувати необхідний список документації, без якої машину оформити неможливо. При перетині кордону транспортним засобом співробітникам митниці потрібно буде пред’явити:

 • офіційний документ, що підтверджує права власності (це може бути договір про покупку, довіреність);
 • технічний паспорт транспортного засобу;
 • посвідчення водія, що підтверджує право водити машину;
 • доказ, що машина була знята з реєстрації в іншій країні, і вона там більше не числиться;
 • страхування;
 • підтвердження відповідності екостандартам (сертифікат ЄВРО-5, Євро-6).

Сам процес розмитнення проходить просто, швидко (якщо вся документація в нормі). Спочатку новоспечений власник машини повинен показати придбану власність співробітникам митниці, заповнити бланк декларації, внести платіж, оформити машину (процес оформлення проводиться на пункті пропуску). За часом це займає три, чотири години.

Заповнивши всю документацію, сплативши податки, машину протягом десяти днів відправляють на митницю, розміщену неподалік місця проживання власника машини.

Крім платежів, оплачені власником машини на митниці, він повинен заплатити:

1. Від 3 до 6% загальної вартості рухомого майна.

2. Акциз, сума залежить від обсягу, типу двигуна. П’ятдесят євро за машину за Бензиновий двигун об’ємом менше трьох тисяч кубічних сантиметрів, сто євро за Двигун об’ємом три тисячі кубічних сантиметрів і більше. Сімдесят п’ять євро за дизельний тип двигуна об’ємом менше трьох тисяч з половиною сантиметрів кубічних, сто п’ятдесят євро за дизельний тип двигуна об’ємом більше трьох з половиною тисяч сантиметрів кубічних.

3. Мито на ввезення, оплачується на пункті пропуску. Вартість податку-10% від загальної вартості авто.

Читайте так же:  Растаможка авто в Украине в 2022 году

4. ПДВ. Фіксована вартість оплати-20% від суми всіх перерахованих вище зборів.

Багатьох автовласників цікавить питання, чи можна розмитнити автомобіль старше 10 років в Україні. Відповідно до законопроекту, прийнятого в двадцятому році, в двадцять першому році розмитнити можна буде будь-яке авто, незалежно від віку.

РОЗМИТНЕННЯ АВТО В УКРАЇНІ

Пільги на розмитнення

Розмитнити автомобіль без внесення мита, акцизу, НЛС (податок на додану вартість) зможуть люди з обмеженими можливостями. Тільки існує кілька умов:

 • розмитнити авто за пільгами зможуть інваліди, які стоять у черзі на отримання авто у відділенні соціального захисту;
 • машина повинна бути легковою, важити не більше трьох з половиною тонн;
 • відчужувати без представників органів соціального захисту машину в інваліда не можна.

Передбачено також дешеве розмитнення в Україні для учасників АТО. До двадцятого року АТОвці не мали жодних привілеїв, вони оформляли машину за таким же принципом, як всі інші українці. У двадцятому році Радою був прийнятий закон про внесення змін щодо перевезення, офіційного оформлення транспортного засобу в Україні для учасників військових дії на Донбасі. Даний закон ще не був прийнятий, але ясно одне: у двадцять першому році ветерани АТО зможуть оформляти машини з урахуванням пільг, привілеїв.

Розмитнення авто в Україні 2021: останні новини

У двадцятому році в Раду на розгляд надійшло три законопроекти. Останні новини про розмитнення автомобіля в Україні в 2021 році для інвалідів, учасників АТО свідчать: авто можна буде розмитнити без оплати ПДВ вартістю до 225 тисяч.

Зміни також торкнуться всіх інших українців. Що зміниться в розмитненні в 2021 році:

 • повне скасування оплати акцизного збору на розмитнення легковиків, вантажівок, причепів, напівпричепів;
 • обов’язковий технічний огляд машин, випущених до 2005 року (раніше обов’язкове проходження техогляду було скасовано);
 • зниження вартості розмитнення на розкішні авто с (вартість таких машин становить двісті мінімальних заробітних плат, планують змінити суму до шести мінімальних зарплат).
Читайте так же:  Назначение тюнинг-решетки для радиатора

Дані закони, передбачені спростити процедуру розмитнення авто, в даний момент знаходяться на розгляді.

Дізнатися суму податкових платежів допоможе калькулятор розмитнення авто в Україні. Для цього калькулятор потрібно відкрити, в поля внести всю необхідну інформацію. Вказується статус власника (юридична, фізична особа), тип мотора (бензин, дизель). Також потрібно вписати вік авто, коли був випущений автомобіль, вказати країну виробника. Вписати, який обсяг має двигун, валюту, якою був оплачений товар, вартість покупки.

ПРАВИЛА РОЗМИТНЕННЯ АВТОМОБІЛЯ В УКРАЇНІ

Заповнивши всі поля, необхідно натиснути клавішу» розрахувати”, після чого власнику виб’є вся інформація про вид податків, суму платежів, способи внесення платежів.

Оставьте комментарий