Розрахунок індексації зарплати в Україні 2021, калькулятор

Щорічно в Україні проводиться індексація заробітної плати. Це встановлено законодавством і кожен роботодавець дотримується даної норми.
Час проведення регламентується ситуацією, коли розраховується індекс споживчих цін на товари послуги перевищує ліміт сформованого на державному рівні індексу.

РОЗРАХУНОК ІНДЕКСАЦІЇ ЗАРПЛАТИ В УКРАЇНІ

Роботодавцям допускається проводити розрахунок індексації зарплати в Україні 2021, калькулятор в межах прожиткового мінімуму. \ базовий показник щорічно збільшується і затверджується КМ України. Цей розрахунок можна проводити в залежності від класифікатора зарплати, або спеціально для відповідної соціальної групи населення. Наприклад, окремо для працюючих матерів, неповнолітніх і т. д.

Калькулятор індексації зарплати в Україні 20211 застосовується також для всіх групи працездатного населення, наприклад для пенсіонерів.
Варто знати, що на доходи працівника не застосовуватиметься індексація, якщо сума доходу перевищує прожитковий мінімум.

Яка мета індексації?

Формула розрахунку необхідна не тільки для того, щоб підвищити добробут населення і дозволити дохідної частини компенсувати підвищеним цін на товари і послуги. Це допоможе керівникам фірм організацій зацікавити шукачі роботи і вже пропонувати службовцям поліпшені зарплати.

Як виконується розрахунок?

Формула розрахунку індексації досить проста, особливо якщо використовувати онлайн – калькулятор індексації зарплати в Україні дебет-кредит, який сьогодні пропонується безліччю інтернет-платформ. Для грамотного, точного розрахунку необхідно буде вказати базову суму заробітної плати за поточний місяць і коефіцієнт індексації. Перемножити дані значення, і виходить збільшена сума заробітної плати.

Індексація заробітної плати на державному рівні проводиться незалежно від своєчасності та виплат.Також підвищенню підлягає не тільки зарплата, а й тарифні оклади, суми регламентують тарифними ставками по категорії професій.

Підвищенню не підлягають такі категорії виплат, як надбавки і премії, вони розраховуються з уже підвищеного окладу. Відповідно вони в будь-якому випадку після індексації будуть більше.

Читайте так же:  Повышение зарплаты контрактника в Украине в 2019 году

Щоб зрозуміти точність процедури, як проводиться індексація, можна розглянути конкретний приклад. Так в травні 2020 року, рівень інфляції становив 100,3 – значить за цей місяць індексація не може бути нарахована.
Вже у вересні 2020-індекс інфляції становив 105%, а значить є вагома причина для проведення поліпшення заробітку. Індекс доходу став перевищувати ліміт споживчих цін, встановлений в 103%.

Для розрахунку береться прожитковий мінімум на поточний місяць множиться на коефіцієнт інфляції, і ділиться на 100%: 2197* 3.1 – 68, 11 гривні.

Це означає, що до суми заробітної плати необхідно буде додати 68, 11 гривні, в результаті буде сума підвищення після індексації.

транш МВФ и Украина

Особливості розрахунку

Необхідно знати що, якщо співробітник працює на неповному робочому графіку процедура індексації проводиться по-іншому:

1. В такому випадку працівник, знаходиться на робочому місці не повний робочий місяць, а значить, дохід виплачується щодо відпрацьованого часу. І тільки до відпрацьованого часу застосовується індексація.

2. Це ж відноситься якщо співробітник брав відпустку або лікарняний, підвищена заробітна плата також буде виплачуватися пропорційно відпрацьованим дням.

3. Якщо протягом місяця працівник не відпрацював жодного дня, індексація заробітної плати за цей місяць не проводить.

Власне, індексація заробітної плати на державному рівні є сформованим механізмом збільшення доходів громадян, стимулюючим до роботи, який дає можливість хоча б частково компенсувати підвищення цін на товари і послуги в країні.

На підприємстві провести індексацію зобов’язаний бухгалтер, але кожен самостійно може прочитати мінімальне підвищення, наприклад, використовуючи онлайн-калькулятор вдома в Інтернеті. Щомісяця на офіційному порталі Держстату України публікується індекс інфляції на кожен місяць.

Нарахування вже збільшеної суми доходів буде проводитися в наступний місяць за тим, в якому відправилася індексація.

Читайте так же:  Підвищення зарплати пенітенціарній службі в Україні в 2021 році

Згідно із Законом України кожен роботодавець повинен своєчасно нараховувати збільшену за рахунок індексації заробітну плату, обмежену прожитковим мінімумом. Це відноситься до всіх працездатним категоріям населення.

Процес нарахування заробітної плати завжди є трудомістким, викликає суперечки між роботодавцями і співробітниками. У сучасному законодавстві багато неоднозначних моментів, в нормативних актах є доповнення, коригування, які зрозумілі досвідченим бухгалтером.

льготы детям войны в Украине

Онлайн-калькулятор індексації зарплати в Україні в 2021 році допоможе середньостатистичному українцю вивчити специфіку роботи, і самостійно порахувати суму підвищення. Зручний інтерфейс калькулятора інфляції дозволить це виконати навіть новачкові.

Оставьте комментарий