Що чекає ціни на нерухомість в Україні в 2020 році?

З настанням кризи 2014 року курс долара і євро порадував покупців квартири карт-бланшем. Але що очікує українців, які в силу певних обставин не встигли обзавестися власним житлом?

Панорама сверху на город

Що чекає попереду і що чекає ціни на нерухомість в Україні в 2020 році: вони будуть дорожчати або дешевшати, питання, які вже 6 років є актуальними.

Огляд ринку нерухомості з 2014 по 2019 рік

Зазначений період для ринку нерухомості був знаменним тим, що зазнав особливих змін. Як зазначалося раніше, в період до 2016 року відбулося деяке пожвавлення, пов’язане з тимчасовою стабілізацією в Україні. У підсумку ті, хто мав на руках валюту, змогли обзавестися житлом.

З 2017 року ціна на квартири зросли на 12%. Низькі зарплати, висока вартість продуктів і комунальних послуг зробили українців жебраками. В результаті ринок нерухомості повною мірою зрозумів, що таке дно. Як вибратися з нього варто запитати у аналітиків.

Останні спостереження показали, що економічна активність має певну періодичність, в результаті чого року з 2016по 2019 можна вважати дном.

Після 4-х річної стагнації ситуація повинна нормалізуватися. Експерти запевняють, що економічне зростання, що почалося в 2020 році, виведе країну з бідності і дозволити собі купити квартиру зможе кожен українець.

Прогноз ринку нерухомості напередодні 2020 року

На початку 2019 року попит на забудови спав, квартири стали купуватися слабо, пропозиція перевищила попит. Причини змін стали помітними при різкому фінансуванні комерційних забудов. В результаті чого замовлення на житлову нерухомість стали незатребуваними. Вижити в таких умовах змогла не кожна компанія.

Фото новостроек

Поряд з комерціалізацією негативну роль зіграли військові дії і політичні коливання. Багато з українців відмовилися від покупки нерухомості в Україні, оскільки жити в ній стало небезпечно.

Читайте так же:  Прогноз цен на недвижимость в Украине 2018

Напередодні нового року вартість житла в 2020 році в Україні стала зростати. При цьому вторинна нерухомість отримала велику популярність, ніж новобудови. Сьогодні, після того як пройшли вибори багатьох жителів хвилює питання коли впадуть ціни на нерухомість, оскільки дозволити іпотеку в 2019 році може не кожна сім’я.

Сценарії розвитку ринку нерухомості в 2020 році

Експерти та провідні фахівці інституту приватизації, провівши аналіз ринку нерухомості, повідомляють, що в 2020 році ціни на квартири можуть піднятися в 2,5 рази. Причина таких думок полягає в:

 • Стабілізації економічної ситуації в країні;
 • Збільшення доходів українців;
 • Можливості покупки житла в іпотеку.

За словами експертів, скористатися іпотекою зможуть близько 72% українців, при цьому покупка нерухомості буде розцінюватися як інвестування в майбутнє.

Зробити довгостроковий прогноз ринку в умовах непередбачуваної політичної та економічної ситуації важко, оскільки динаміка цін на нерухомість в 2020 році в Україні багато в чому залежить від подій у світі в цілому. Наприклад, падіння ціни на нафту призведе до спаду попиту і, навпаки, при її подорожчанні попит на нерухомість зросте.

За іншим сценарієм ринок нерухомості може наздогнати дефолт. Тоді ціни на послуги і житло різко знизяться, а ситуація як і раніше залишиться непередбачуваною.

Зростання цін на нерухомість – коли він настане

Якщо покупців цікавить питання, за скільки реально купити квартиру в Києві, продавців хвилює питання, коли настане подорожчання. З урахуванням сукупності всіх факторів аналітики прийшли до загального висновку:

 • У 2020 році можливе зниження вартість квадратного метра в новобудовах;
 • Ситуація продовжиться аж до виходу України з економічної кризи.

У разі швидкого виходу їх кризи, країну чекає поліпшення добробуту народу, внаслідок чого рівень попиту не Нерухомість зросте. Найсприятливіший прогноз цін на нерухомість в Україні пророкує, що вартість квадратного метра підніметься на 5-7%. Швидше за все перше поліпшення настане до 2024 року.

Читайте так же:  Ціни на продукти в Україні 2021 року

Вплив недержавних факторів на ринок нерухомості

Мало хто знає, що існують інші фактори, які можуть непрямим чином нашкодити ціноутворенню житлової сфери. Вони не врегульовані жодним законодавчим актом, тому і контроль за ними не доцільний.

1.         Споруда більш якісного житла

Пред’явлення високих вимог до якості квартир спровокувало забудовників платити більше грошей за нерухомість. В результаті квадратний метр в новобудовах став не всім по кишені.

2.         Інфляція

Зазначений фактор важливий при укладанні угоди. Офіційні цифри на початку забудови можуть говорити одне, а насправді рівень інфляції може піднятися разом з цінами. Нестабільність ситуації в країні змушує покупців тисячу разів подумати, перш ніж укласти угоду.

3.         Доходи населення

Виходячи з рівня мінімальної заробітної плати та прожиткового рівня, придбати житло готівкою здатне 10% українців. Нормалізувати ситуацію може стимулювання державою іпотеки.

4.         Регіональний фактор

Скачки і різниця в ціні залежать від регіонів України і розташованої поблизу інфраструктури. Природно заможні люди захочуть житло комфортніше, ніж, робочий клас. Тому ціна квадратного метра може бути несумірна з запитами будівельних компаній.

Обіцянки уряду

З початку житлової реформи в 2017 році за програмою «Доступне житло» українським урядом було прийнято рішення про першочергове надання житла сім’ям, переселенцям та учасникам АТО. При підтвердженні статусу громадяни зобов’язані були внести 50% вартості нерухомості (молоді сім’ї – 30%). Відшкодування решти планувалося проводити за рахунок державної скарбниці.

Цены на первичный и вторичный рынок жилья

Спочатку закладена в бюджет сума становила 30 млн. грн. Поступово вона зросла до 100 млн. грн. і більше. Учасниками програми стали 8536 сімей, більша частина з яких переселенці.  Мета програми полягала не тільки в наданні квартир сім’ям, які потрапили в складну ситуацію, але і в наступному:

 1. Нарощування обсягів нової нерухомості;
 2. Створення максимально комфортних умов для нового будівництва;
 3. Удосконалення сфери ЖКГ.
Читайте так же:  Прогноз курсу євро в 2021 році в Україні

Україною планувалося залучити величезну земельну площу, що знаходиться в її власності. Для участі в програмі забудовники повинні були відповідати таким критеріям:

 1. Не мати боргів перед банківськими установами і не бути банкрутами;
 2. Володіти пакетом дозвільних документів, необхідних для виконання будівельних робіт;
 3. Термін будівництва не повинен перевищувати року з моменту підписання документів;
 4. Вартість квадратного метра повинна не перевищувати граничної, зупиненої нормами.

Програма начебто і відмінна. Однак на даний час жоден учасник так і не отримав право на нерухомість. Проблема полягає у відсутності фінансування. Незважаючи на це, аналіз ринку нерухомості України передбачив сприятливий прогноз. До кінця 2019 початку 2020 року очікуються надходження у розмірі 100 млн. грн., які повинні бути передані на регіональні рахунки для реалізації Програми.

У свою чергу керівник програми заявляє, що вказаних коштів мало. Щоб забезпечити сім’ї учасники житлом, надходження повинні скласти не менше 1 млрд. грн. На сьогоднішній день Програма працює дуже повільно, але реалізується. Можливо до 2020 року ситуація зміниться в кращу сторону.

Укладення

Прогноз ринку нерухомості показав, що складна економічна і політична ситуація, зміни на світовій арені завели його в глухий кут. Незважаючи на це, Програми заплановані урядом реалізуються.

В який бік зміниться ситуація залежатиме від економічного зростання економіки. Події останніх місяців показують, що країна намагається вийти з кризи і її чекає процвітання.

Оставьте комментарий