Що чекає золото в 2020 році?

З давніх часів золото є одним з найцінніших металів. Воно вважалося стабільним засобом накопичення значного стану у всіх народів планети. У сучасному світі це вигідний інструмент для здійснення вкладень. Але його ціна непостійна, досить часто коливається і зумовлена політичною ситуацією в світі, величиною постачання на ринку дорогоцінних металів, змінами на ринку валюти, а також багатьма іншими чинниками. Саме тому багатьох людей цікавить, що чекає золото в 2020 році.

Що чекає золото в 2020 році?

Як встановлюється ціна на золото в Україні?

Щоб дізнатися яка буде вартість золота в цьому році, варто дізнатися про обставини і причини зміни ціни. Як відомо, цінність золота в Україні затверджується відповідно до світових цін. Всесвітня цінова політика на цей дорогоцінний метал обумовлена результатами електронних торгів в столиці Англії. Вони проводяться два рази на день: на початку і в кінці. У цей час спеціальна електронна платформа аналізує і приводить у стан рівноваги показники попиту та пропозиції серед тих, хто бере участь в аукціоні. Вся ця процедура займає всього 45 секунд.

В аукціоні беруть участь 6 найбільших банків світу. Саме вони визначають вартість за одну унцію дорогоцінного металу, яка становить 31,103 грамам, в доларах США. Потім ця вартість переводиться в гривні відповідно до діючого курсу валют.

Такий спосіб використовується тільки з 2015 року. До того моменту всі заходи проводилися в живу. Уповноважені особи, які представляють банки, збиралися на Лондонський фіксинг. Саме в ході цього процесу визначалася вартість металу. Такий спосіб займав набагато більше часу, тому сучасний електронний варіант набагато зручніше.

Фактори, які формують вартість золота

Золото – це не тільки спосіб грошових вкладень, воно також є товаром. Це матеріал для виробництва висококласної техніки і ювелірних прикрас. Ще його широко використовують в медицині. Тому високий вплив на нього надають показники попиту і пропозиції, наприклад, з боку ювелірів або промислової індустрії. Так само значний вплив надають такі пункти, як відкриття раніше не відомих місць видобутку золота (або виснаження відомих), появи нових методів золотодобування, а також багато інших.

Читайте так же:  Прогноз курса Cardano (ADA) на 2019 год

Ще одна група факторів, яка впливає на ціну цього металу – фінансові. Вони роблять більший вплив на курс золота. До них відносяться:

Загальна нестабільність у світовій економіці. Глобальна політична та економічна ситуації дуже сильно впливають на золото. З наближення кризи вартість золота зростає, так як люди починають вкладати гроші в більш стабільні інструменти, щоб їх не втратити. Так само підвищенню сприяє інфляція і політика країни. Наприклад, якщо буде прийнято постанову про збільшення кількості золота в золотовалютних резервах, то його вартість може зрости.

 • Курс валют. Окремо варто відзначити долар, який стоїть нарівні з цим дорогим металом. У разі падіння курсу долара, ціна на золото буде рости.
 • Фондові ринки. Це головні майданчики, на яких відбуваються угоди щодо золота. Тому інтереси інвесторів на таких ринках відіграють важливу роль.
 • Збільшення покупців, які бажають придбати золото на світових ринках.
 • Зменшення золотодобування світовими виробниками. У виробника є можливість спеціально трохи призупинити золотовидобуток для того, щоб ціни зросли.

Якщо підсумувати все вищесказане, то можна зробити висновки про те, коли варто купувати золото. Крім інших умов, так само варто враховувати прогноз курсу золота. Вкласти свої гроші в золото краще перед підвищенням його ціни. Покупка буде вдалою при наявності таких факторів:

 • Якщо ви розумієте, що насувається криза.
 • У ситуації, коли економіка зростає.
 • При невисокій інфляції.

Ціна брухту золота в 2020 році в Україні

Ціна грама золота в Україні на сьогодні є нестабільною. Тому багатьох цікавить те, якою буде ціна в цьому році. Значна кількість аналітичних організацій і окремих експертів, вже зробили свої заяви щодо можливої ціни на золото. Прогнози з цього приводу робляться не більше, ніж на п’ять років вперед через те, що ситуація в економіці зараз досить нестабільна. Згідно з прогнозами експертів його вартість буде тільки збільшуватися, проте різкого підняття цін (як стрибок в 2010 році) не передбачається. З таблиці ви можете дізнатися прогноз цін на золото в Україні.

золотое кольцо

Причини збільшення ціни на золото в Україні

Як ви бачите в таблиці вище, динаміка золота в 2020 році поступово збільшується. Це пов’язано з низкою факторів не тільки закордоном, але і в Україні. До таких причин відносяться:

 • нестабільна ситуація на сході країни. Військові дії вимагають значних вкладень державного бюджету;
 • через припинення співпраці з МВФ утворилася якась економічна криза, що значно впливає на золотовалютний ринок;
 • борг. Україна має суттєві зовнішні борги, які їй потрібно повертати. Знайти достатню кількість фінансів для погашення цієї суми майже неможливо без реструктуризації;
 • політична нестабільність. Цей факт значно зменшують можливість отримати нові позики або реструктуризацію.
Читайте так же:  Астропрогноз на 2020 рік для України та південного сходу

Області застосування золота

Якщо розглядати з усіх боків, то золото є унікальним металом. Воно об’єднує в собі і засіб інвестування, і засіб платежу, і навіть виробничий матеріал. Його широко використовують в промисловості, ювелірній справі, а також медицині.

Оскільки золото володіє такими важливими якостями, як ковкість, тягучість, а також низька ступінь взаємодії з агресивними середовищами, сферою його застосування є такі галузі промисловості, як хімічна промисловість та електроніка. Так само його широко використовують в області телекомунікацій, нанотехнологій, транспорту, енергетики, авіації, космічній галузі, а також на нафтохімічному виробництві. За допомогою цього матеріалу зварюються деталі під час створення нових технологій. Так само широке застосування отримали провідники, виконані із золота і гальванічне покриття окремих поверхонь.

Ювелірна промисловість завжди буде найбільшим споживачем золота. З нього виробляються найрізноманітніші прикраси: сережки, браслети, підвіски, кільця, діадеми і багато іншого. Проте все це робиться не з чистого золота, а зі сплавів цього матеріалу. Все із-за того, що чистий метал є недостатньо міцним і легко піддається механічним впливам.

Приблизно 10% всіх золотих запасів йде на потреби медицини. Одним з найпоширеніших способів використання коштовності в сфері є протезування. Стоматологи часто використовую сплави золота з сріблом, міддю, цинком, платиною, для того, щоб зробити зубний протез. Так само його активно використовують у фармакології. Воно є важливою складовою багатьох медикаментів. Ще не варто забувати про косметичні процедури. Багато засобів по догляду за шкірою мають в своєму складі золото. Воно сприяє омолодженню шкіри і усунення проблем з нею.

золотые слитки

Висновок

З цієї статті ви дізналися останні новини про прогноз цін на золото 2020 року. Цей метал є надійним способом зберігання коштів. Проте його вартість так само може змінюватися. Тому перед тим, як вкласти гроші в нього, варто уважно вивчити обстановку не тільки державної, але і світової економіки, дізнатися думку експертів про можливу зміну курсу, а тільки після цього робити покупку.

Читайте так же:  Что будет с долларом в декабре 2020 года в Украине?

Оставьте комментарий