Що очікує Росію в 2021 році?

Патріоти і недруги, прихильники чинної влади й опозиціонери, в сукупності – величезна кількість людей задається питанням, що чекає Росію в 2021 році: останні новини пророкують різні сценарії, від колапсу економіки і майдану до зниження геополітичної напруженості, посиленого росту і процвітання. Чому вірити, і що буде далі, покаже тільки час.

Не продовження тужливого, а обґрунтований оптимізм

Всі публікації на тему, що чекає Росію в економічній сфері неодмінно похмурі і песимістичні, хоч і всіяні красивими порівняннями – наприклад, три чорних лебедя російської економіки або рік розбитих надій. 2021, безсумнівно, рік своєрідної гуманітарної катастрофи, викликаної всесвітньою пандемією, припиненням економічної взаємодії між країнами, краху туристичної галузі, яка для багатьох країн була основним джерелом надходжень до державної скарбниці. Дефіцит бюджету, зовнішні борги, неможливість повноцінних соціальних виплат – це не про РФ.

Аналітики, передбачаючи, що очікує Росію в 2021 році, наполегливо ігнорують або замовчують факти, які могли б спростувати постійно похмурі прогнози на тему про розвал економіки, розпад країни-бензоколонки, очікувані соціальні катаклізми. Це:

 • відсутність зовнішнього боргу, який у багатьох країнах досягає астрономічних розмірів;
 • наявність резервного фонду, необхідність якого довели складні часи (і Росія врахувала їх досвід);
 • золотовалютний запас (поступово поповнюється і досяг значних розмірів);
 • імпортозаміщення, викликане введеними санкціями і набагато зменшило залежність від зовнішніх поставок;
 • нарощування військового потенціалу, вагомого аргументу для потенційних агресорів.

Світовий Банк в прогнозі на поточний рік, обіцяє РФ помірне економічне зростання на тлі загальної вакцинації населення. Це більш, ніж помірне передбачення в 2021 році для Росії: навіть без результатів тестування на третьому етапі, опублікованих найстарішим англійським медичним журналом.

Перша в світі Російська вакцина від коронавірусу викликала інтерес в десятках країн, а кілька з них планують запустити виробництво. Розробка ще двох, вже тестованих – справжній тріумф російської вірусології, фундамент якої закладений ще за радянських часів.

Кошти, видані населенню в 2020, в якості підтримки в період пандемії, з лишком повернуться в бюджет і в резервний фонд. Це відбудеться на тлі введення підвищеного відсотка оподаткування на великі капіталовкладення і масової реалізації імунізуючого препарату за кордон.

Пророцтва і передбачення

На тлі похмурих економічних прогнозів в опозиційних виданнях, що випромінюють потоки негативної енергії, аналітичні агентства не вбачають підстав передбачати крах економіки, обвал валюти, дефолт або девальвацію. Рейтингові агентства вважають державу стабільною і кредитоспроможною: АКРА анонсує зростання близько 3% на найближчі три роки, Центробанк – до 4%, і тільки нові карантинні обмеження можуть знизити його. Але курс рубля, всупереч усім, хто розміщував похмуре пророцтво для Росії Про долар за 100 руб., не перевищить позначку в 75.

Легкого життя ніхто не обіцяє, але і стрімкого падіння, так довго очікуваного ненависниками і недругами, в новому році не очікується. Йдеться про інші тенденції-зростання ВВП, більш високе, ніж очікують експерти, якщо буде проведена вакцинація і налагоджений експорт вітчизняної продукції, ну і нафта знову стане затребуваним продуктом. Що ж стосується астрологів і віщунів, то вони налаштовані ще більш оптимістично, ніж аналітики ринку і економісти:

 • Ванга бачила для Росії величезні перспективи, роль світового лідера, отриману в результаті протистояння, об’єднання навколо неї інших держав;
 • передбачення 2021 для Росії від м. Левіна-падіння соціальної напруженості, своєчасні реформи для подолання кризи, зміцнення відносин з Китаєм
 • український астролог в. Росс сподівається на роль Росії у возз’єднанні України з невизнаними республіками і висловлює боязку надію на розпад РФ;
 • В. Ліон впевнена, що у Росії з’явилася нова зброя, яка допоможе їй знайти численних союзників (можливо, це-вакцина проти коронавірусу);
 • В. Володіна впевнена • що реформи, намічені владою в цьому році, будуть успішними, приведуть до вирішення дрібних проблем і не дадуть розвинутися великим;
 • Антип пророкує науковий прорив, зростання сільського господарства і виробничих потужностей.
предсказание для России

Навіть саме позитивне передбачення на 2020-2021 рік для Росії не переконує її супротивників. Багато з них сподіваються на зміну влади, турбулентні потоки, зміну чинного лідера, пандемії та епідемії, технологічні катастрофи і навіть світові війни. Але всіх об’єднує один момент-безсумнівне визнання факту величі Росії, як би вони не ставилися до країни. Звідси і похмурі бажання, що видаються за недалеке майбутнє.

Читайте так же:  Чем выгодно заниматься в Украине в 2020 году?

К. Дараган віщує розрив дипломатичних відносин між країнами СНД (дещо запізніле передбачення щодо деяких колишніх членів організації). Д. Уранус всьому світу обіцяє ядерну війну і всілякий апокаліпсис, Руслан впевнений, що майбутнє за інтернет-магазинами, і в неодмінному проведенні Росією реформ.

Вони не сподобаються недругам і викличуть протистояння, але в той же час навколо РФ згуртуються старі і нові друзі, які посприяють її розквіту.
Поки можна з упевненістю говорити про одне – все майбутнє не залежить від того, наскільки правдиві або неправдиві пророцтва екстрасенсів, аналітиків і навіть фінансових експертів. Майбутнє-результат складання різних факторів, передбачуваних і несподіваних. Якщо правильно і своєчасно на них впливати, купірувати або розвивати – все можна обернути в кращу сторону. Як це було з санкціями, про які говорила Ванга – Росія подолає складні часи і зверне їх собі на користь.

Оставьте комментарий