Соціальна стипендія 2021 року в Україні

Наприкінці січня Кабінет Міністрів України схвалив постанови про поліпшення умов життя студентами, а саме підвищення соціальної стипендії. Особливо це питання актуальне для тих, молодих людей, хто знаходиться в процесі навчання, у віці від 18 до 23 років, при цьому залишившись без батьків.

Соціальна стипендія в Україні

Що таке соціальна стипендія?

Всі звикли розуміти, що стипендія – це гарантована виплата від навчального закладу, якщо студент домагається певних високих успіхів у навчанні.

Соціальна стипендія 2021 в Україні являє собою додаткову виплату від держави, яка передбачена для особливих категорій студентів, і не залежить від оцінок у заліковках.

Хто отримує соцстипендию?

Ті, хто претендує на отримання гарантованих державних виплат, необхідно буде в соціальні служби за місцем прописки або проживання надати необхідні папери і довести відносини однієї з нижчеперелічених категорій:

  1. Сирота, який не має жодного з батьків і, перебуваючи у віці від 18 до 23, проходить навчання у Вищому або середньому спеціальному навчальному закладі.
  2. Студенти, у яких батьки повноцінно не можуть пересуватися, працювати, вимагають додаткового догляду або вважаються зниклими..
  3. Діти з інвалідності 1 – ї і 2-ї групи, незалежно від того була отримана травма при народженні або придбана в процесі життя, або під час того, як «віддавався боргу Батьківщині».
  4. Студенти після військової служби, які відносяться до категорії ветерани бойових дій, якщо служили за контрактом не менше 3 років, і встигли дослужитися до звань старшини, сержанта, матроса.
  5. Особи, які зазнали впливу наслідків вибуху Чорнобильської АЕС або інших аварій, катастроф.
  6. Українці, які належать до категорії незаможних, малозабезпечених сімей.

Розрахунок точної суми

Для кожної категорії розраховується точний розмір соціальної стипендії в 2021 році в Україні, так наприклад, дітям-сиротам або тим хто залишився без піклування, виплачується до 150% прожиткового мінімуму . Згідно зі статистичними даними в 2021 році ця сума складе 3441 гривень.

Категорії соціальної стипендії

Важливо! У новому році влада вирішила розширити коло осіб, які можуть претендувати на соціальну стипендію, тепер їх буду перераховувати студентам, які перебувають на лінії зіткнення на Донбасі. Розмір виплат становитиме від 890 до 2360 гривень на місяць.

Сума соцгарантій від держави також залежить від вузів, в якому числиться студент, так наприклад, для установ профнавчання (ПТУ, технікуми) розмір дотацій становить 890 гривень на місяць. Тим студентам, хто навчається у вищих навчальних закладах держава гарантує виплату в розмірі 1180 гривень на місяць.

Як отримати виплати?

Питання оформлення не є складним, для цього знадобиться зібрати мінімальний пакет документів і звернутися в навчальному закладі до головбуха.

Перш ніж почнеться процедура розрахунку соціальної стипендії, ректор вузу повинен підписати відповідне розпорядження, яке буде відправлено до органів соцзахисту та піклування населення.

У мінімальний пакет документів ходять:

  1. Власноруч написану заяву у вільному форматі, де учень вказує причину, по якій просить у держави допомоги.
  2. Папери підтверджують причину звернення, наприклад, папери з МФЦ або висновок ЛТЕК про недієздатність батьків.
  3. Копії особистих документів-це паспорт, і код платника податків.
  4. Виписка з банківської установи, про надання розрахункової картки та рахунку для соціальних нарахувань, з реквізитами для перерахування грошей.
Читайте так же:  Детские выплаты в феврале 2022 года в Украине

Соціальні стипендії в Україні це турбота влади про своє підростаюче покоління!

Оставьте комментарий