Соціальні виплати на дітей 2020 в Україні

Покращуючи демографічну ситуацію в країні, українська влада щорічно збільшує фінансування сімей з дітьми.

Грудной ребенок лежит на кушетке

Нові законопроекти, якіз ареєстровані у ВР, передбачають суттєве збільшення доходу сімей з дітьми, однакступінь «покращення» безпосередньо залежить від рівня економічного добробуту в країні. Якими ж будутьсоцвиплати на дітей 2020 в Україні можна дізнатися в цій статті.

ПМ на дітей

Соц. допомога в країнітіснопов’язана з так званим прожитковим мінімумом на поточний рік і розраховується на його основі. Стверджує його уряд в кінці минулого року з урахуванням різних мікро – і макро показників і розвитку економіки країни в цілому.

Відповідно до вікудитини, чиновники визначилинаступнімінімальнонеобхіднісуми на їїмісячнепроживання:

 • дітидошкільноговіку – 1779 грн.;
 • для школярів– 2218 грн.;
 • для повнолітніхосіб, якінавчаються у вузах, а тому, згідно з чиннимзаконодавством, повинні і надаліотримуватифінансовупідтримкудержави і батьків (але тільки до 23 років) – 2102 грн.

Виплата при народженнідитини

Хоча в парламентісьогоднізареєстрованоодразукількапаралельнихзаконопроекти про збільшеннядопомогисім’ям з дітьми, міжтимситуаціязалишається такою ж, як і в попередні роки.

Сума, на яку можерозраховуватижінка, яка стала мамою, залишається на рівні 41 280 гривень. Як і раніше, в новому роціотримативідразувсіпередбачені урядом коштиматуся не зможе.

Перша частина в розмірі 10 320 грн. потрапить на рахунок мами приблизно через 30-45 днів з моменту оформлення необхідних документів. Інша частина суми буде поділена на рівнічастини і буде надходити на карту кожен місяць, поки малюкові не виповниться 3 роки. Отже, місячна допомога становить 860 грн.

Надовго залишиться така сума допомоги покищо невідомо, адже в парламентінезабаромповинніголосувати за закон про збільшення одноразової допомоги матерям до 80 тис. грн.

Читайте так же:  Детские деньги 2018 в Украине, начисления матерям-одиночкам
Схема социальных выплат на ребенка

Для малозабезпечених

Простягає руку допомоги держава і тимсім’ям, якісьогодніперебувають у важких матеріальних ситуаціях і отримують статус незаможних. Сума фінансових виплат в цьому випадку не є стандартною і однаковою для всіх. Вона залежить від двох основних факторів: прожиткового мінімуму на поточний рік і сумарного доходу сім’ї.

Щоб розрахувати соц. виплати малозабезпеченим на дітей в Україні, спочатку обчислюється сукупний дохід сім’ї. Окремо розраховується мінімально необхідна сума для проживання сім’ї протягом одного місяця (на кожного члена). Різницю між цими цифра і повинна сплатити держава.

Допомогаінвалідам

Соц. виплати дітям інвалідам у 2020 році в Україні також змінилася, адже встановлюється у відсотковому співвідношенні до ПМ. До уваги береться вік і складність патології (захворювання).

Обчислюється сума допомогивідповідно до вікудитини і складністюзахворювання (патології). Таким чином, орієнтуватисяпотрібно на наступнісуми:

 • 1638 грн. – для всіххворих з народження, але тих, які не вимагають особливого догляду;
 • 2036 грн.– дошкільнят, якітакожпотребують догляду дорослих;
 • 2256 грн. – дітейшкільноговіку, якіпотребуютьсторонньоїдопомоги;
 • 2926 грн. – дітидошкільнята, якихвідносять до підгрупи А;
 • 3365 грн. – діти-школярі, якихвідносять до підгрупи А;
 • 3365 грн. – ті, кого відносять до першоїгрупи і підгрупи А;
 • 2457 грн. – ті, хтомає першу групу, але відноситься до підгрупи Б;
 • 1638 грн. – для всіхосіб, хворих з народження, якімаютьдовічну другу аботретюгрупи.

Важливо відзначити, що така матеріальна підтримка по інвалідності не залежитьвідіншихрізновидівдопомоги і може поєднуватися з ними.

Підтримка самотніх матусь

Жінки, які, незважаючи на важкі сімейні обставини, не залишили своїх дітей і виховують їх самостійно, мають право на додаткове державне фінансування. Сума не є стандартною, а обчислюється за формулою:

ПМ для дитини – середньоарифметичнийдохідсім’ї на одну людину.

Маленькая девочка кладет деньги в копилку

Разом з тим, урядом встановлюєтьсяверхня межа на соціальнівиплати на дітей в Україні. Так, на дитинудошкільноговікусамотня мама зможеотримуватище по 1779 грн. На дитину, яка відвідує школу, по 2218 грн. Ті ж повнолітнідіти, яківиховувалися без батька, але щенавчаються в вузах, можутьпретендувати на 2102 грн. на місяць.

Звичайно, такі ж суми зможуть отримувати і всі батьки, які «ставлять на ноги» дітей самостійно, без допомоги матері.

Читайте так же:  Зміни дитячих виплат у 2020 році в Україні

Відмовити органи опіки, соціального захисту в наданні допомоги можуть в тому випадку, якщо:

 • Сім’я проживає у відмінних матеріальних умовах;
 • Зробила дорогі покупки протягом останніх півроку до моменту звернення;
 • Приховала свій реальний місячний дохід;
 • Випадково або навмисно подала невірні документи;
 • Змінилися обставини проживання сім’ї, або померла сама дитина або особа, яка була його офіційним представником.

Оставьте комментарий