Соціальні виплати на дітей в 2021 році в Україні

Нещодавно, на повторному читанні закону Про соціальні виплати було піднято питання про їх зміну. Зокрема, передбачається, що соц виплати на дітей 2021 в Україні збільшаться. Наскільки покращиться добробут соціально незахищених верств населення та дітей, пропонуємо ознайомитися зараз.

соц виплати на дітей

Трохи про законодавчі зміни 2020

Останній рік уряд неодноразово піднімав питання зміни виплат соціально незахищеної категорії громадян. Наступаючий рік не стане винятком. Сьогодні на розгляді депутатів знаходиться кілька нормативний актів, кожен з яких передбачає зміну виплат.

Як і коли вони будуть прийняті залежить від стабілізації економічної ситуації та припинення спалаху коронавірусної інфекції.

Розглянутий у ВРУ законопроект про підвищення соціальних виплат, в яких враховуються і дитячі посібники, був підтриманий 239 народними обранцями.

На засіданні розглядалися питання:

 • підвищення соцгарантій дітям, які перебувають під опікою і залишилися без батьків або мають групу інвалідності;
 • оптимізація умов надання допомоги матусям одинакам і сім’ям з маленьким фінансовим доходом;
 • надання адресної допомоги незахищеним верствам населення;
 • введенням допомоги у вигляді грошової винагороди особам, вік яких старше 80 років.

Прийняття законодавчого акта допоможе розширити повноваження КМУ, поліпшити добробут малозабезпечених сімей та дітей, які потребують державної підтримки. Чи так це насправді? Думка юристів і депутатів розділилася.

 

 

 

Останні новини про соц виплати малозабезпеченим на дітей в Україні-що зміниться?

Кількість нужденних в Україні зростає з кожним роком. Про це свідчать сумні дані статистики. Аналізуючи останні новини про соц виплати малозабезпеченим на дітей в Україні експерти дійшли висновків, що економічна спроможність малозабезпечених до сімей прийде швидше, ніж всі думали. Внесені зміни передбачають грошову та соціальну допомогу, а також підтримку у працевлаштуванні. Крім зміни розмірів виплат у законодавчому акті передбачені такі нововведення:

 • перегляд визначення розміру держдопомоги малозабезпеченої категорії українців-тепер вона буде розраховуватися як різниця між ПМ для сім’ї та її середньомісячним доходом;
 • порядок нарахування, зміни умов розрахунку коштів, припинення виплат будуть контролюватися і встановлюватися КМУ;
 • у період отримання грошової допомоги, наділені повноваженнями органи перевірятимуть достовірність наданої інформації в частині майнового стану сім’ї (Порядок перевірки визначатиметься КМУ).
Читайте так же:  Как оформить детские деньги в Украине в 2019 году?

Іншими словами, осіб, які отримують державну підтримку очікує посилення контролю з боку відповідних органів.

imgonline com ua resize cwxewm8rwv1saa7 228242 zE84c7Mf - Соціальні виплати на дітей в 2021 році в Україні

Підвищення соціальних виплат на дітей у 2021 році

Пріоритетним напрямком Мінсоцполітики є соціальні виплати на дитину в Україні у 2021 році та їх зміна у бік зростання. На законодавчо рівні вже зараз встановлені соцгарантії для сімей з дітьми:

 • для дітей до шестирічного віку-від 2 до 2,5 ПМ або 447,50 грн.;
 • для осіб від 6 до неповнолітнього віку – до 3,5 ПМ або 5545 грн.;
 • для осіб з групою інвалідності: для дітей до шестирічного віку – до 3,5 ПМ або 6226,50 грн., для осіб від 6 до неповнолітнього віку – 7763 грн.

Якщо на дитину передбачена виплата відразу декількох посібників, розрахунковий показник обчислюється як різниця між 2,5 ПМ (соц виплати дітям інвалідам у 2021 році в Україні – 20%) і розміром інших видів призначених посібників.

Аналіз законодавчого акту юристами показав, що документ передбачає скасування 10%-ного рівня ПМ для кожного дитя, також скасовується підвищення держдопомоги на дитину 13 років-250 грн. і на дітей від 13 років до неповнолітнього віку – 500 грн. Зазначені зміни суперечать статтям Конституції. Тому прийняття початкового законопроекту стало проблематичним.

Також у документі передбачені виплати на дитину в Україні при її народженні:

 • у грошовому еквіваленті сума на першу і наступну дитину повинна скласти 41280 грн.;
 • одноразово виплачувана матусям допомога – 10320 грн.;
 • різниця між одноразовою та законодавчо встановленою виплачується протягом наступних трьох років.

Крім зазначеного документа ВРУ планує розглянути раніше запропоновані слугами народу.

Социальные выплаты на детей в Украине

Держдопомога матерям одиначкам в 2021 році

При призначенні грошової допомоги матерям, які самостійно виховують дитину, враховуватимуться умови, затверджені КМУ (у новому періоді вимоги при оформленні допомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям стануть одноманітними). Не виключено, що соціальні виплати на дітей у 2021 році в Україні можуть бути зменшені. Внесено пропозицію змінити процедуру нарахування допомоги. Вона повинна розраховуватися за принципом малозабезпечених. Якщо таке трапиться, допомога стане не більше, а менше.

Читайте так же:  Розмір допомоги по безробіттю 2022 в Україні

Він говорить, що після прийняття законопроекту варто очікувати сплеск негативу з боку одиноких матерів і малозабезпечених верств населення. Надалі (довгостроковій перспективі) очікується позитивний тривалий ефект.

Соцдопомога особам старше 80

У новому законодавчому акті передбачається розширення переліку видів держпідтримки. У 2020 році вона призначалася особам похилого віку зі статусом малозабезпечені, самотньо проживаючим особам, які отримали інвалідність 1,2 групи (наявність довідки ВКК обов’язково), всім особам похилого віку зі статусом інвалід ВВВ 1 групи. У новому законопроекті внесено пропозиції згідно з якими виплати відбуватимуться наступним чином:

40% ПМ пропонується виплачувати з держбюджету особам, які є самотніми і вік становить 80 років (для отримання держдопомоги обов’язкове надання довідки про те, що особа потребує сторонньої допомоги).

Декретные начисления в Украине в 2021 году

Зазначені 40% у грошовому еквіваленті становлять 655 грн. Вони стануть додатковими до 500 грн. які раніше виплачувалися зазначеній категорії громадян за окремою програмою. Юристи та експерти впевнені, що при внесенні позитивних поправок окремої категорії громадян, постраждають інші, соціально незахищені верстви населення.

Також слід звернути увагу, що отримання зазначеного виду допомоги матиме деякі складнощі. Головною з них є отримання довідки ВКК. З урахуванням корупції в заклади охорони здоров’я зробити мрію реальністю і отримати бажані виплати зможуть не багато. Другий нюанс, з яким зіткнуться всі, проблеми зі здоров’ям, через які особи похилого віку не зможуть вистоювати черги до лікарів.

Проблеми сучасних сімей 2020

Низькі заробітні плати, відсутність вакансій за фахом негативно позначаються на демографічній ситуації в країні. Підтвердженням тому є зменшення народжуваності. Молодь не бажає плодити злидні.

Поряд з цим в країні є безліч багатодітних сімей, велика частина з яких відноситься до категорії соціально-незахищених. Причина того полягає, як і в першій ситуації: в низькій зарплаті, відсутності роботи, високих цінах на соціально значиму групу товарів.

Читайте так же:  Последние новости об изменениях детских выплат в 2019 году в Украине

Через безперервної коронавірусної інфекції, ситуація посилилася. Тому, питання перегляду державної допомоги малозабезпеченим сім’ям стало гостро перед урядом. Українці сподіваються, що вони будуть почуті і зрозумілі урядом, вірять, що грошова винагорода зміниться в кращу сторону.

На завершення

З вище зазначеного можна зробити наступні висновки: грошові виплати при народженні дитини не збільшаться, залишаться колишніми, будуть виплачуватися за схемою 2020 року.

Нова допомога на дитину і малозабезпеченим сім’ям залишиться колишнім до прийняття нового законодавчого акту. Якщо воно буде розглянуто позитивно, матусі можуть засмутитися через зменшення виплат.

Новою категорією, претендентом на соціальну допомогу є українці старше 80-річного віку. Держава подбала про них зробивши пристойну надбавку до основної пенсії. Для отримання соцдопомоги знадобиться зовсім небагато: бути самотнім і мати довідку ВКК про необхідність у догляді з боку.

Оставьте комментарий